Jak mogę wyczyścić moje dwuosobowe siedzisko z bawełny skośnej?

Foteliki z tkaniny wyglądają ładnie i wygodnie, ale jeśli chodzi o czyszczenie, mogą być również prawdziwym utrapieniem. Możesz sam go wyczyścić, jeśli jeszcze nie wiesz, ile kosztuje jego czyszczenie. Jak więc czyścić moją dwuosobową kanapę z bawełny o skośnym splocie?

Tapicerka typu loveseat z bawełnianego twillu to nowa, oddychająca opcja dla materiałów pochodzenia zwierzęcego lub syntetycznego. Jednak dwuosobowe kanapy z bawełny o skośnym splocie, podobnie jak inne tkaniny dwuosobowe, muszą być regularnie czyszczone. Po prostu sprawdź, czy środek czyszczący, którego używasz, jest odpowiedni dla Twojego fotelika.

Jak mogę wyczyścić moje dwuosobowe siedzisko z bawełny skośnej?

Niezależnie od tego, czy chodzi o odkurzanie, czyszczenie sierści zwierząt, czy też o radzenie sobie z rozlaną żywnością. Rutynowa pielęgnacja, taka jak odkurzanie, pomaga w konserwacji tkaniny bawełnianej. Wymagana ilość czyszczenia i stosowane procedury różnią się w zależności od charakteru problemu.

Czyszczenie dwuosobowej kanapy z bawełny o skośnym splocie: najpierw spójrz!

Z pomocą kilku pomocnych poradników możesz ożywić status swojego fotelika godnego poczekalni. Ale najpierw spójrz przed czyszczeniem. Wybierając sposób skutecznego czyszczenia fotelika z tkaniny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Instrukcja producenta

Należy zapoznać się z instrukcją producenta. Zanim spróbujesz usunąć plamy z sofy, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi czyszczenia sofów. Niezastosowanie się do tego może skutkować unieważnieniem gwarancji lub zniszczeniem Twojego fotelika.

Tagi mogą odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących czyszczenia:

Nie martw się, jeśli nie znalazłeś instrukcji producenta. Poduszki Loveseat zawierają metkę, która zawiera ważne informacje, takie jak to, czy materiał jest rozpuszczalny w wodzie. Pamiętaj, że metka po jednej stronie może dotyczyć prania pokrowca na sofę.

Drugi może udzielić instrukcji dotyczących prania samych poduszek. Przed rozpoczęciem czyszczenia sprawdź, czy patrzysz na właściwą metkę. Jeśli nie użyjesz odpowiednich środków czyszczących, możesz nieodwracalnie zniszczyć tapicerkę.

Zrozumienie tagu sprzątającego może zaoszczędzić wiele kłopotów.

Na metce do czyszczenia Twojej kanapy zazwyczaj znajdziesz jedną z czterech liter. Czy znasz te dziwne litery na etykietach twojej dwuosobowej kanapy? Oto, co one wszystkie wskazują:

W — Użyj wody do czyszczenia tego produktu.

S — Nie ma wody. Będziesz potrzebować czyszczenia na bazie rozpuszczalnika.

WS — czyść ten produkt wodą lub roztworem na bazie rozpuszczalnika.

X – Próżnia.

Najlepiej byłoby, gdybyś nie odbiegał od technik czyszczenia sugerowanych na etykiecie.

Woda może wydawać się nieszkodliwa. Będziesz jednak zaskoczony, jeśli użyjesz go do czyszczenia fotelika, który prosi o środek czyszczący na bazie rozpuszczalnika. Woda, czy ci się to podoba, czy nie, zostawi ślad na twojej kanapie.

Nie narażaj swoich mebli. Postępuj zgodnie z instrukcjami na metkach. Są świadomi tego, co jest idealne dla Twojego fotelika.

Jak mogę wyczyścić moje dwuosobowe siedzisko z bawełnianego diagonalu?

Szybko usuń sierść zwierząt, zakładając gumową rękawiczkę i lekko głaszcząc powierzchnię sofy dłonią. Guma przylega do włosów i zbiera je razem, ułatwiając ich usuwanie. Następnie usuń uporczywe kłaczki z sofy za pomocą wałka do kłaczków.

Jeśli to konieczne, zdejmij poduszki i wynieś je na zewnątrz. Najpierw uderz je, aby pozbyć się zabłąkanego kurzu lub brudu. Następnie włóż je do środka i użyj szczotki do tapicerki, aby odkurzyć obie strony poduszek.

Dokładnie odkurz fotelik. Uwzględnij przestrzeń pod poduszkami oraz z tyłu. Jeśli do sofy dwuosobowej przymocowane są odbojniki, odkurzacz z dyszą do szczelin może dosięgnąć materiału, który wsunął się między poduszki.

Traktuj rozlany lub rozlany obszar żywności, taki jak lukier czekoladowy lub ciasto. Używając krawędzi plastikowej łyżki, zeskrob jak najwięcej zaschniętego materiału. Zeskrobać do środka w kierunku rozlania, a nie na zewnątrz, ponieważ może to spowodować rozprzestrzenienie się tkaniny.

Przetrzyj dotknięty obszar ręcznikiem bez barwników nasączonym wodą z mydłem. Zastosowanie niebarwionej tkaniny gwarantuje, że kolor nie przeniesie się na kanapę. Wytrzyj, aż produkt spożywczy nie będzie już widoczny.

Używając ręczników papierowych lub suchej szmatki, osusz powierzchnię do sucha. Aby wyczyścić ciemne plamy na sofie, nałóż łagodny roztwór mydła. Powtarzaj technikę dabbingu, aż zabrudzony obszar zniknie.

Umieść kilka kostek lodu w zapinanej na zamek torebce na kanapki, aby usunąć gumę do żucia lub lepkie rzeczy, takie jak sos sosnowy. Umieść worek z lodem na dotkniętym obszarze, aż guma lub lepka substancja zestalą się. Ostrzem noża zeskrobać utwardzony materiał.

Czy można wyczyścić kanapę z bawełny o skośnym splocie za pomocą środka do czyszczenia dywanów?

Tak, możesz użyć środka do czyszczenia dywanów na kanapie. Tapicerkę, zwłaszcza kanapy dwuosobowe, można czyścić za pomocą myjek do dywanów. Upewnij się, że środek czyszczący, którego używasz, jest bezpieczny dla Twojego fotelika.

Zdezynfekuj swój fotelik.

Potrzebujesz szybkiego sprayu dezynfekującego DIY? W sprayu połącz skoncentrowany olejek eteryczny o właściwościach antybakteryjnych i lekko nacierający alkohol. Lekko spryskaj fotelik, pozostaw roztwór na kilka minut, a następnie odkurz.

Słowo porady dotyczące dokładnego czyszczenia tapicerki

Czasami nawet najbardziej wzorowe wysiłki w domu nie wystarczą. Na przykład, jeśli zniszczyłeś swój fotelik, powinieneś zrobić to profesjonalnie. Zezwolenie na profesjonalne sprzątanie może być droższe, ale zapewni, że Twój fotelik zostanie naprawiony tak delikatnie, jak to możliwe.

Wniosek

To wszystko; nie musisz wiedzieć nic więcej o tym, jak mogę wyczyścić moje siedzenie z bawełny o skośnym splocie. To takie proste. Twoja rodzina będzie zachwycona, mogąc ponownie usiąść na tej nieskazitelnej, bawełnianej, skośnej sofie.