Jak leczyć mączniaka prawdziwego na Gardenii w zaledwie 5 łatwych sposobów!

Aby utrzymać białe kwiaty w najlepszym stanie, musisz wiedzieć, jak leczyć mączniaka prawdziwego na gardenii. Ich najwspanialszą cechą jest wspaniały aromat, który napełnia powietrze zapachem jak żaden inny.

Nic więc dziwnego, że ogrodnicy strzegą swoich gardenii swoim życiem! Nawet najbardziej ceniona gardenia może zapaść na jedną z częstych chorób gardenii.

Jak leczyć mączniaka prawdziwego na Gardenii w zaledwie 5 łatwych sposobów!

Ten łatwy do zrozumienia samouczek nauczy Cię, jak właściwie pielęgnować ulubioną roślinę. Wraz z tym są inne istotne informacje, które musisz znać.

Leczenie mączniaka prawdziwego na gardenii

Grzyb powoduje większość problemów w roślinach gardenii, których można łatwo uniknąć, utrzymując dobrze przepuszczalne ustawienie z doskonałym przepływem powietrza. Choroby roślin gardenii można również zwalczać poprzez odpowiednie podlewanie i przycinanie.

Mączniak prawdziwy jest jedną z najczęstszych chorób gardenii. Gdy cyrkulacja powietrza jest słaba, wokół gęstych krzewów lub koron drzew gromadzi się wilgoć, co powoduje mączniaka prawdziwego.

Zarodniki mączniaka prawdziwego nie wymagają do rozwoju stojącej wody, w przeciwieństwie do innych chorób grzybowych, ale nie mogą się rozwijać bez ciągłej wilgoci.

Mączniak prawdziwy wytwarza białą, rozmytą lub proszkową powłokę na liściach, a także nowe zniekształcenia wzrostu. Aby lepiej się z tym zapoznać, zapoznaj się z tym artykułem o tym, jak rozpoznać mączniaka prawdziwego.

Oto popularne zabiegi w pozbyciu się mączniaka prawdziwego na gardenii.

1. Mleko

Chociaż nie cała nauka jest w toku, kilka badań sugeruje, że mleko jest szeroko stosowanym środkiem leczniczym ze względu na jego składniki. Chociaż mleko nie jest zatwierdzonym środkiem grzybobójczym, warto spróbować, ponieważ jest neutralne i nie szkodzi roślinom.

Mleko wydaje się działać poprzez dostarczanie pokarmu łagodnym bakteriom na powierzchni liści, zmniejszając powierzchnię na liściach, na której może rozwijać się mączniak prawdziwy. Zacznij od zmieszania 1 części mleka z 2 do 3 częściami wody.

Mączniaka i okolice rośliny posyp mieszanką mleczną. Aby utrzymać liście wolne od grzybów, rób to raz w tygodniu.

2. Olej ogrodniczy

Mączniaka prawdziwego można zwalczać, mieszając 3 łyżki oleju ogrodniczego z 3 łyżkami sody oczyszczonej w galonie wody. Olej ogrodniczy jest aktywnym składnikiem pestycydów.

Nigdy nie używaj ogrodniczego sprayu olejowego w ciągu dwóch tygodni od sprayu siarkowego i podawaj oleje ogrodnicze lub siarkę roślinom, które są zestresowane suszą lub gdy temperatura przekracza 90 ° F. Jeśli w ciągu najbliższych 24 godzin spodziewany jest deszcz, nie używaj oleju ogrodniczego w sprayu.

3. Soda oczyszczona

Połącz 1 galon wody, 1 łyżkę sody oczyszczonej i 12 łyżeczek mydła w płynie, takiego jak mydło kastylijskie (nie detergent). Spryskaj obficie górną i dolną powierzchnię liści, a także wszelkie dotknięte chorobą obszary.

Chociaż ma pewien wpływ na obecnego mączniaka prawdziwego, ta technika może być lepsza jako strategia zapobiegawcza.

4. Wodorowęglan potasu

Wymieszaj 1 galon wody, 1 łyżkę stołową wodorowęglanu potasu i 12 łyżeczek mydła w płynie (nie detergentu). Spritz energicznie wszystkie dotknięte obszary.

W leczeniu obecnych stanów mieszanka ta może być skuteczniejsza niż soda oczyszczona. Jest to zgodne z powszechnie przyjętymi wzorami.

5. Przycinanie lub przycinanie

Oczyść i wyrzuć dotknięte chorobą liście, łodygi, pąki, owoce i warzywa. Niektóre rośliny można przyciąć do ziemi i wyrośnie świeży wzrost.

Połamane lub zainfekowane liście nie powinny być kompostowane, ponieważ zarodniki mogą się rozmnażać i pozostawać w rozłożonym materiale. Po użyciu chorych roślin wyczyść sekatory i inne narzędzia.

Zapobieganie mączniakowi prawdziwemu na gardenii

Zarodniki pleśni są łatwo roznoszone przez wiatr w ciepłą, suchą pogodę, ale nie tak bardzo w deszczową, chłodną pogodę. Odmiany mączniaka prawdziwego są specyficzne dla określonych grup roślin i nie przenoszą się na inne rodziny roślin.

Zarodniki mogą zimować w stertach liści i na roślinach. Z tego powodu wszelkie szczątki roślin upuszczone przez zaatakowane rośliny powinny być wyrzucane, a nie kompostowane, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby lub ponownego pojawienia się na niej następnej wiosny.

Najbardziej opłacalną metodą radzenia sobie z mączniakiem prawdziwym jest zapobieganie jego wzrostowi i/lub nasileniu. Temperatury 50-65 stopni Fahrenheita, przy wilgotności 80-90 procent, są idealne do rozwoju mączniaka prawdziwego.

Unikaj warunków o niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności, aby przede wszystkim uniknąć rozwoju mączniaka prawdziwego. Niski poziom wilgotności zapewnia dobra cyrkulacja powietrza, która hamuje rozwój mączniaka prawdziwego.

Jeśli chodzi o zarodniki, warto przeczytać ten artykuł o tym, jaka temperatura zabija zarodniki mączniaka prawdziwego.

Rośliny znajdujące się zbyt blisko siebie dają zbyt dużo cienia dla dolnych liści, co stymuluje rozprzestrzenianie się grzybów.

Wysokie temperatury nie sprzyjają mączniakowi. Ponieważ intensywne promienie słoneczne niszczą zarodniki, zanim zdążą się rozmnożyć, bezpośrednie światło słoneczne pomaga zapobiegać tworzeniu się pleśni.

Rośliny przykryte przez większą część dnia pozostaną chłodniejsze. Pozwala to na rozwój pleśni.

Zakaźne liście lub owoce nigdy nie powinny być używane jako ściółka lub kompost. Przytnij chore liście i łodygi i odpowiednio je wyrzuć.

Spal materiał, jeśli twoje miasto pozwala na pożary na podwórku. Jeśli nie, postępuj zgodnie z lokalnymi wymogami dotyczącymi usuwania materiału, aby pozbyć się materiału.

Wniosek

Wiedza o tym, jak leczyć mączniaka prawdziwego na gardenii, utrzyma Twoje białe kwiaty w najwspanialszym stanie. Idź i zapisz ten artykuł, aby to osiągnąć!