Jak korzystać z kontroli pleśni Concrobium: najlepszy przewodnik dla majsterkowiczów

Aby całkowicie pozbyć się nagromadzenia pleśni, warto wiedzieć, jak używać Concrobium Mold Control. Z samej nazwy jest to spray na pleśń, który ma na celu wyeliminowanie pleśni i zapobieganie rozwojowi pleśni.

Zaletą tego produktu jest to, że nie używa szkodliwych chemikaliów. Całkowicie bezpieczny dla Ciebie!

Jak korzystać z kontroli pleśni Concrobium: najlepszy przewodnik dla majsterkowiczów

Jednak, ponieważ ma dość złożone zastosowanie, jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Zanim zaczniesz zapobiegać pojawianiu się pleśni, musisz najpierw zapobiec drobnym wpadkom podczas sprzątania.

Środki ostrożności

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę środki bezpieczeństwa podczas czyszczenia za pomocą Concrobium Mold Control. Pamiętaj, aby najpierw zaznaczyć wszystkie pola, zanim zanurzysz się w samym sprzątaniu.

Odziaj się w sprzęt ochronny

Concrobium nie może zawierać żrących chemikaliów, takich jak amoniak, kwasy, wybielacze lub lotne związki organiczne. Jednak nadal masz do czynienia z zarodnikami pleśni. Samo wdychanie może spowodować astmę lub wywołać u ciebie problemy z oddychaniem.

Noś rękawiczki, okulary i maski N-95 lub maski oddechowe P-100 w przypadku kontaktu z obszarami zarażonymi pleśnią. Jeśli zdecydujesz się na zamgławianie, tym bardziej zaleca się stosowanie środków bezpieczeństwa, aby zapobiec wdychaniu nadmiernej wilgoci z mgły.

Aby zapewnić dalsze bezpieczeństwo, konieczne może być również nauczenie się rozpoznawania pleśni. W ten sposób możesz wiedzieć, czy masz do czynienia z toksycznymi, które zwykle są związane z czarną pleśnią. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o czarnych pleśniach.

Zapoznaj się z jego arkuszem informacyjnym

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa i informacji technicznych można znaleźć w karcie charakterystyki (MSDS). Możesz również zapoznać się z często zadawanymi pytaniami (FAQ) online, aby uzyskać bardziej istotne informacje na temat Concrobium.

Karta charakterystyki zawiera w szczególności informacje o przygotowaniu produktu, identyfikacji zagrożeń, użytych składnikach i środkach pierwszej pomocy – żeby wymienić tylko kilka. Zasadniczo służy jako przewodnik dla tych, którzy są sceptyczni co do korzystania z Concrobium Mold Control.

Techniki aplikacji

Możesz nałożyć roztwór na jeden z następujących sposobów: butelka z rozpylaczem do małych powierzchni, pędzel lub wałek, jeśli chcesz tylko przyciąć, rozpylacz z pompką do dużych i dostępnych obszarów, takich jak ściany i mgławica na zimno, jeśli masz do czynienia z piwnicami, strychy lub inne duże zamknięte obszary.

Pokrycie powierzchni

Jeśli dotknięty obszar jest porowaty jak tkanina lub gładki jak beton winylowy, wymagana będzie większa ilość produktu. W przeciwieństwie do surowych materiałów budowlanych, takich jak płyty gipsowo-kartonowe, wyroby z drewna i pustaki żużlowe, które są bardziej chłonne niż te pierwsze.

Jeśli chcesz uzyskać większe pokrycie powierzchni, możesz zastosować zamgławianie. Pół galona produktu pokryje około 1400 stóp kwadratowych powierzchni. To samo dotyczy opryskiwacza kompresyjnego lub ogrodowego, może osiągnąć do około 350-450 stóp kwadratowych pokrycia powierzchni.

Czas schnięcia

Concrobium Mold Control zazwyczaj schnie w mniej niż kilka godzin. Istnieją jednak czynniki przyczyniające się do ogólnego czasu schnięcia. Jednym z nich jest poziom wilgotności i temperatury w dotkniętych obszarach.

Na przykład decydujesz się na malowanie po nałożeniu roztworu, wtedy najprawdopodobniej będziesz musiał poczekać dzień, zanim całkowicie wyschnie. Jeśli zaparowujesz, pamiętaj o otwarciu okien lub dowolnego źródła powietrza, aby ułatwić wymianę powietrza i przyspieszyć suszenie.

Częstotliwość aplikacji

Ponowne zastosowanie roztworu zależy od wystawienia obszaru na działanie wody. Jeśli powierzchnia została wystawiona na działanie wody, czy to przeciekającej, myjącej czy bieżącej, okresowo nakładaj produkt, aby zapobiec zanieczyszczeniu pleśnią.

Jednak Concrobium Mold Control jest ogólnie trudne do usunięcia, ponieważ wchłania się na powierzchnię na poziomie molekularnym. Ponowna aplikacja różni się tylko w przypadku ekspozycji na wodę. Oznacza to, że musisz regularnie sprawdzać obszary, które mogą wymagać ponownego zastosowania.

Inne istotne informacje

Concrobium Mold Control współpracuje ze wszystkimi rodzajami form, pod warunkiem, że przestrzegasz zasad bezpieczeństwa i nie pomijasz żadnych istotnych kroków w jego zastosowaniu. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z małą pleśnią, czy dużą plamą, sposób działania i rezultat nie różnią się.

Nie trzeba go również mieszać z wodą, ponieważ produktu nie trzeba rozcieńczać. Nie stresuje również swoim wpływem na zwierzęta i rośliny, ponieważ nie zawiera szkodliwych chemikaliów. Negatywnie wpłynie to na twoją zieleń tylko wtedy, gdy specjalnie spryskasz ją roztworem.

Wniosek

Nauka korzystania z kontroli pleśni Concrobium może początkowo wydawać się zniechęcająca, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem w zakresie czyszczenia pleśni. Jednak nie musi to być sytuacja zastraszająca. Ten przewodnik ewidentnie to udowodnił.

Ogólnie rzecz biorąc, musisz po prostu zanotować każdą ujawnioną tutaj informację. Ponadto możesz chcieć przeczytać go ponownie jako formę odświeżenia, jeśli problem wystąpi ponownie. Kiedy skończysz, to głupie, spleśniałe zadanie nie będzie już wydawać się zniechęcające.