Jak działa nagrzewnica w samochodzie elektrycznym? Poznaj te niesamowite rzeczy!

Jak działa nagrzewnica w aucie elektrycznym? Przetwarza ciepło generowane przez pojazd w akumulatorze i przenosi je obok kabiny.

Dwa rodzaje grzejników są tym, co ma samochód elektryczny; pierwszy to grzałka oporowa, a drugi to pompa ciepła. Samochód elektryczny nie ma silnika zasilanego gazem, który generuje więcej ciepła. Potrzebuje grzejnika do ogrzewania wnętrza pojazdu.

Jak działa nagrzewnica w samochodzie elektrycznym? Poznaj te niesamowite rzeczy!

Zimna pogoda najlepiej zmniejsza wydajność samochodu elektrycznego, podobnie jak w przypadku zwykłych pojazdów. Pojazd zużywa więcej energii, gdy robi się zimno, co jest znane jako zmniejszenie zasięgu, z którym muszą sobie radzić właściciele samochodów elektrycznych, ponieważ żyją w chłodniejszym klimacie. Akumulator samochodu elektrycznego musi prowadzić i odgrywa rolę w prowadzeniu samochodu, na przykład nagrzewaniu samochodu, chłodzeniu i ogrzewaniu akumulatora, gdy jest zimny. Rzeczywiście, jest o wiele więcej do nauczenia, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł dalej o nagrzewnicy działającej w samochodzie elektrycznym i dlaczego jest to konieczne.

Jak działa ogrzewanie w samochodzie elektrycznym

Niemniej jednak wszystkie używane energie nie są przeznaczone do jazdy. Co więcej, akumulator w aucie elektrycznym nie ma nadmiaru ciepła, podobnie jak zwykły silnik. Dlatego ogrzewanie wnętrza samochodu jest potrzebne. Są to dwa rodzaje grzałek: pompy ciepła i grzałki oporowe. Większość samochodów elektrycznych ma grzałki oporowe, ale pompy ciepła stały się tak popularne. Oba typy grzałek mają energię, dzięki której akumulator będzie działał.

#1. Pompy grzewcze

Pompy grzewcze są popularne w zastępstwie grzałek oporowych w samochodach elektrycznych. Są one bardziej wydajne, gdy zużywają energię do ogrzewania wnętrza pojazdu. System zasadniczo wtłacza gorące powietrze do pojazdu. Ciepło jest generowane podczas pracy akumulatora. Ciepło dotyczy ponownego wykorzystania w innych sekcjach samochodu. Pompa ciepła również pobiera ciepło i je rozprasza. Mimo to pompa ogrzewania jest wydajniejsza od grzałki oporowej, która wytwarza ciepło do ogrzania pojazdu. Ale pompa grzewcza nie wytwarza ciepła, lecz je przemieszcza.

Ponadto pompa ciepła zamienia moc na ciepło i nie marnuje energii. Energia nadal pochodzi z akumulatora, ale nie generuje ciepła. Podczas pracy zużywa mniej energii elektrycznej. Wykorzystuje również jedną trzecią energii jako grzałka rezystancyjna. Pompa ogrzewania reguluje temperaturę. Pompa ogrzewania zasadniczo pompuje dodatkowe ciepło z akumulatora. Utrzymuje akumulator w najkorzystniejszej temperaturze, co jest korzystne podczas ładowania akumulatora. Czas wiązania jest krótszy.

#2. Grzejniki rezystancyjne

Te typy grzejników wykorzystują podobną technologię do grzejników wewnętrznych w mieszkaniu. Minusem jest to, że podczas pracy wykorzystują energię elektryczną. Energia elektryczna jest rozładowywana w akumulatorze. W chłodniejsze dni akumulator samochodu elektrycznego pracuje w znacznie zmniejszonym zasięgu i zmniejszonej pojemności. Być może zainteresuje Cię również najtańsza grzałka elektryczna w użyciu.

Sposób działania nagrzewnicy w samochodzie elektrycznym w niskich temperaturach

Akumulator samochodu elektrycznego ma mniejsze szanse na sprawność w chłodniejsze dni. Zamiast tego rozgrzej akumulator przed rozpoczęciem jazdy. Tak jak w zwykłym akumulatorze samochodowym, energia wyczerpuje się przez całe chłodniejsze miesiące. Samochody elektryczne tracą część swojego zasięgu w chłodne dni, np. 30 proc. Nagrzewnica wykorzystuje akumulator podczas ogrzewania pojazdu. Ale jak działa grzałka w aucie elektrycznym podczas chłodniejszej pogody?

  • Grzałka oporowa uruchamia się szybko i zaczyna działać, gdy skręcasz samochodem, ponieważ wytwarza ciepło, aby ogrzać jego wnętrze. Akumulator dostarcza grzejnikowi energię potrzebną do pracy.
  • Pompy ciepła wymagają czasu. Ale wtedy pompy ciepła nie mogły działać od razu w chłodne dni, ponieważ nagrzewają się tak samo jak akumulator. Do pracy wykorzystują energię elektryczną, ale ciepło z niej nie wytwarza. Zamiast tego wykorzystuje ciepło pochodzące z samej baterii. Zarówno pompa ciepła, jak i akumulator są doskonałe.
  • Kondycjonowanie wstępne. Większość pojazdów elektrycznych zapewnia wiele opcji, które najpierw podgrzewają samochód i akumulator przed jego użyciem. Wykonaj to po podłączeniu go do portu ładowania, ponieważ jest to korzystne, ponieważ bateria nie zużywa dodatkowej energii podczas użytkowania.
  • Samochody elektryczne mogą nie wydawać się powszechne w chłodniejszych regionach, ponieważ jest to prawda, jak w Kalifornii, gdzie przez cały rok jest ciepło. Zmniejszenie zasięgu w pojeździe elektrycznym również pozostaje spójne. Mimo to samochód elektryczny jest nadal popularnym wyborem w chłodniejszym klimacie, ponieważ okazał się skuteczny i funkcjonalny.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedź na pytanie „jak działa nagrzewnica w aucie elektrycznym?”. Ale poznaj w tym zakresie grzałki oporowe i pompy ogrzewania. Tak samo jest, aby dowiedzieć się, jak działa nagrzewnica w samochodzie elektrycznym w chłodne dni. Wiele rzeczy może mieć wpływ na to, jak to działa w tym zakresie! Opanuj więc, w jaki sposób grzejnik może najlepiej działać w Twojej opiece elektrycznej z korzyścią dla Ciebie i Twojej rodziny. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak rozgrzać nagrzewnicę samochodową i jak naprawić nagrzewnicę w samochodzie.