Jak działa dawstwo zarodków? 2 proste kroki, aby otrzymać zarodek!

Martwisz się, utknąłeś i zastanawiasz się, jak działa dawstwo zarodków? Nie martw się, ponieważ w tym artykule odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące dawstwa zarodków. Aby poznać dawstwo zarodków i wszystkie podstawowe czynności związane z dawstwem i otrzymaniem zarodka.

Dawstwo zarodków to proces stosowany tylko wtedy, gdy kobiety nie były w stanie począć ciąży metodą IVF przy użyciu gamet męskich i żeńskich. Dzieje się tak głównie z powodu problemów z komórką jajową pacjenta lub nasieniem pacjenta, lub z obydwoma.

Jak działa dawstwo zarodków? 2 proste kroki

W tej sytuacji para planowała przyjąć embrion stworzony z komórki jajowej dawcy i rozwinął się w wyniku sztucznego zapłodnienia niepowiązanego. Czasami jednak zdarza się, że para produkuje więcej jaj metodą zapłodnienia in vitro, niż potrzebuje. W tym stanie zamrażają swoje jaja, aby później z nich skorzystać. Pacjentki z dodatkowymi komórkami jajowymi mogą je oddać w celach badawczych lub kobietom, które nie mogą zajść w ciążę.

Jak działa dawstwo zarodków

Jak więc działa dawstwo zarodków? Dawstwo zarodka to proces oddawania niespokrewnionego niemowlęcia lub zarodka pacjentowi biorcy. Przeważnie embrion jest przekazywany kobiecie lub parze, która nie jest w stanie zajść w ciążę. Sugeruje to po prostu, że para otrzymująca dziecko nie będzie genetycznie spokrewniona ani z dawcą komórki jajowej, ani z dawcą nasienia.

Rodzisz poczęty i zakonserwowany zarodek, z którego uzyskałeś zarówno komórkę jajową, jak i nasienie od niezależnych dawców. W rezultacie darowizna zarodków może zostać zaklasyfikowana jako prezent od strony trzeciej. Dzieje się tak, ponieważ embriony są generowane przy użyciu komórki jajowej dawcy i pojedynczego nasienia w procesie dawstwa zarodków.

Techniki IVF są wykorzystywane do generowania zarodka z komórki jajowej dawcy i nasienia. Zapłodniony zarodek zostanie następnie wszczepiony do macicy kobiety biorcy, która będzie pod opieką przez cały okres ciąży i porodu.

Dziecko jest wówczas uważane za dziecko kobiety, która je urodziła. Podstawowa koncepcja jest taka sama, jak w przypadku dawstwa nasienia lub komórki jajowej. Jednak, aby chronić prywatność wszystkich osób, oddawanie zarodków jest często dokonywane w celu uzyskania danych osobowych.

Otrzymywanie darowizn zarodków i adopcja zarodków

Czy szukasz dawstwa zarodków? Oto różnica między otrzymaniem donacji zarodków a adopcją zarodka. Posiadanie oddanego zarodka jest czasami postrzegane jako adopcja od początku ciąży. Dlatego decyzja o formalnej „adopcji” jest kontrolowana przez prawo każdego kraju.

W Tennessee adopcja odnosi się wyłącznie do dekretu prawnego tworzącego więź rodzic/dziecko. W Teksasie adopcja zarodków nie jest dozwolona, ​​ponieważ embriony nie są jeszcze niemowlętami, są jak małe jaja. Jednak dawstwo zarodków jest dozwolone.

Kroki otrzymania zarodka

Wiele zarodków (zapłodnionych jajeczek) jest tworzonych przez jedną rodzinę w procesie zapłodnienia in vitro, a następnie kriokonserwowane do wykorzystania w przyszłości; dowiedz się więcej na ten temat tutaj: „Co to jest dawstwo i adopcja zarodków?” Niezależnie od tego, oto kilka podstawowych kroków, aby otrzymać od dawców zarodki. Jeśli chcesz otrzymać zarodki, musisz znać poniższe kroki:

#1. Umawiam się na wizytę

Pierwszym krokiem jest umówienie wizyty u ginekologa w celu odebrania zarodka. Lekarz sprawdza Twój raport medyczny, a następnie sugeruje, czy otrzymałeś embrion, czy nie. Na pierwszej wizycie pacjenci zostaną również poddani badaniom przesiewowym.

Pacjenci będą dyskutować z lekarzem o swoich preferencjach dotyczących pewnych cech embrionów, takich jak; rasa, seksualność, jeśli są przeprowadzane z testami genetycznymi, kolorem włosów, wzrostem i tak dalej. Po sprawdzeniu raportu ciążowego pacjentki, ginekolog sugeruje, który zarodek najlepiej pasuje do genu pacjentki.

#2. Lista oczekujących na darowizny zarodków

Po konsultacji z lekarzem kolejnym krokiem jest czekanie na listę zarodków. Lista zarodków zmieniała się co siedem dni. Najczęściej lista zarodków zależy od ilości zarodków. Pary czekają na listę embrionów z wielu powodów. Oto wiele czynników, od których zależy lista zarodków, takich jak:

  • Liczba par czekających na tę listę
  • Zarodki, według rodziców, pożądane
  • Inne szczegółowe kryteria

Pacjenci z listy oczekujących będą mogli korzystać z embrionów, gdy tylko staną się uprawnieni.

Korzyści z darowizny zarodków

Oto kilka korzyści z dawstwa zarodków, o których musisz wiedzieć. Oddanie zarodka jest formą reprodukcji (strony trzeciej), która pomaga niepłodnej parze, która nie może rozmnażać potomstwa za pomocą nasienia i komórek jajowych, ma wiele zalet. Niektóre z nich omówiono poniżej:

  • W przeciwieństwie do typowej adopcji, dawstwo zarodków pozwala osobie lub parze przyjmującej na zajście w ciążę i wybór sytuacji prenatalnej
  • Zgodnie z innymi opcjami reprodukcji stron trzecich, takimi jak dawstwo komórek jajowych i IVF, dawstwo zarodków jest zwykle znacznie tańsze (procedura kosztuje mniej więcej tyle samo, co konserwowane zapłodnienie Vitro lub cykl IVF)
  • Ponieważ embriony nie są wypożyczane, lecz wręczane, jedynymi wydatkami są terapia i koszty operacyjne prowadzenia procesu

Powiązany koszt darowizny zarodków

Oddanie zarodka kobietom lub parom, które nie są w stanie zajść w ciążę. Podobnie jak w przypadku cyklu IVF, dawstwo zarodków jest również opłacalne. Na przykład, jeśli otrzymujesz zarodek, weź pod uwagę, że koszty oddania zarodków zaczynają się od 2500 do 4000 USD, podczas gdy ciąża zapłodnienia in vitro kosztuje 12 400 USD. Z drugiej strony, dowiedz się więcej o takich darowiznach, czytając „Ile zapłaciłem za dawstwo jaj?”

Wniosek

Miejmy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu znajdziesz wszystkie pytania dotyczące tego, jak działa dawstwo zarodków. Teraz dobrym pomysłem jest również poczytanie o tym, czym jest dawstwo zarodków. Po prostu dawstwo zarodków dla niepłodnych par. Kobiety, które mogą wyprodukować więcej niż jedno jajko, zamrażają swoje jaja w celach dawstwa. Polega na technice IVF lub zapłodnieniu In-Vitro w celu stworzenia zarodka. Niezależnie od tego mamy nadzieję, że wiele się od nas nauczyłeś!