Jak długo powinna palić się świeca

Próbujesz obliczyć, ile godzin będzie się palić Twoja nowa i droga świeca zapachowa? Czas palenia się świecy zależy od wielu czynników. Przyjrzyjmy się, jak długo może palić się świeca i dlaczego.

Jak długo powinna palić się świeca: odpowiedź

W zależności od rodzaju świecy, każda uncja wosku pali się od 5 do 9 godzin. Duże świece o pojemności 24 uncji mają czas palenia wynoszący 150 godzin lub więcej. Natomiast małe świeczki o masie 8 uncji mają czas palenia wynoszący 40 godzin.

Jak długo powinna palić się świeca

Jest to określane przez rozmiar knota świecy i liczbę knotów świecy w świecy. Wiele problemów pojawiających się podczas używania świec jest spowodowanych przez osoby, które pozwalają im palić się przez dłuższy czas. Jeśli chcesz świecę, która będzie się paliła przez wiele godzin, musisz wybrać konkretną świecę.

Czas palenia podany przy zakupie świecy nie jest czasem palenia się świecy, jeśli zsumujesz każde użycie. Jest to raczej czas, przez jaki świeca będzie się paliła, jeśli zsumujesz każde użycie. Zastanawiając się, jak długo może palić się świeca, pamiętaj o kilku czynnikach.

Zastanawiamy się, jak długo powinna świecić świeca? Jak długo trwa świeca, zanim się wypali? Jak długo ma się palić moja konkretna świeca?

Na podstawie średnich wartości producenta, czas palenia w godzinach Ogólnie rzecz biorąc, im większa świeca, tym dłużej może się palić. Rodzaj świecy ma jednak wpływ na to, jak długo może się palić.

Źródło dokładnych czasów nagrywania

Pojemnik, knot i rodzaj wosku użytego w świecy to kilka pierwszych oczywistych powodów. Niektóre mniej oczywiste powody obejmują częstotliwość jego używania. Ile godzin dziennie go wykorzystujesz?

Rodzaj kontenera

Pojemniki na świece o najdłuższym czasie palenia

  • Puszka
  • Suszarka
  • Aptekarz
  • Słoik

Wosk

Świece są również dostępne w szerokiej gamie wosków i mieszanek woskowych. Każdy z nich ma inny czas palenia. Wosk pszczeli, wosk sojowy i parafina to tylko niektóre z wosków, z którymi możesz się spotkać.

Najdłużej palący się wosk do świec

  • Wosk od pszczół
  • Wosk z soi
  • Parafina

Wosk pszczeli jest najdroższy, wosk sojowy jest pośrodku, a parafina jest najtańsza. Ale kupując świece, prawdopodobnie otrzymujesz mieszankę soi. Jednak niektórzy producenci świec z najwyższej półki nadal używają parafiny, ponieważ ma ona doskonały aromat.

Knoty do świec

Większość świec wykorzystuje bawełniane knoty. Chociaż dostępne są również knoty drewniane. Drewniane knoty często działają dłużej i wydają przyjemny trzask podczas spalania.

Wymiary świecy

Czas palenia się świecy zależy również od jej wielkości. Oczywiście większa świeca może palić się przez dłuższy czas. Jeśli więc chcesz świecę, która będzie się paliła przez kilka dni, będziesz musiał kupić znacznie droższą świecę.

Używaj tylko świec z jednym knotem.

Świece wieloknotowe wytwarzają więcej ciepła, zużywają więcej paliwa i szybciej się spalają. Jeśli chcesz świecy, która będzie trwać tak długo, jak to możliwe, trzymaj się z dala od świec z wieloma knotami. Jednak niektóre wyjątkowo duże świece, te ważące 10 uncji lub więcej, najprawdopodobniej powinny mieć wiele knotów.

Świece na długi czas

Niektóre świece, takie jak świece nabożne znajdujące się w wielu kościołach, przeznaczone są do palenia przez wiele dni. Świece te zostały specjalnie zaprojektowane do palenia się przez dłuższy czas bez napotykania problemów, z którymi styka się większość świec. Przedłużone knoty, odparowywanie wosku i sadza świecy to problemy.

Jak długo powinna palić się świeca?

Przestrzegaj czasów spalania zalecanych przez producenta. Czasy te wynoszą zwykle co najmniej jedną godzinę i nie więcej niż cztery godziny na jedno użycie. Ma to zagwarantować, że świeca się nie przegrzeje.

Ponadto knot świecy może być regularnie przycinany. Jest tak, że nie robi się zbyt długo ani nie grzyby. Większość producentów zaleca palenie świecy przez co najmniej godzinę i nie dłużej niż cztery godziny.

Dzieje się tak, aby świeca paliła się wystarczająco długo, aby stopić wosk na górze i uniknąć tunelowania wosku. Ale nie tak długo, aby knot był zbyt długi, a wosk stał się zbyt gorący, aby wyparować. To jeden z powodów, dla których nigdy nie powinieneś spać przy świecach.

Lub nawet zapal, jeśli wiesz, że wkrótce wyjedziesz. Zdmuchnięcie świecy już po kilku minutach może zniszczyć jej woskową pamięć. Aby wypalić dłużej, przytnij knot.

Gdy świeca się pali, zauważysz, że knot staje się większy i bardziej zdeformowany. Jest to czasami określane jako grzybobranie knota. Powoduje to wytworzenie większego płomienia, który szybciej nagrzewa wosk i znacznie skraca czas palenia.

Przytnij knot do całkowitej długości 1/4 cala, a twój płomień nie powinien być wyższy niż jeden cal. Nadążanie za dbałością o knot pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać świecę. Zapewniając najwyższy zwrot z Twojej gotówki.

Wniosek dotyczący tego, jak długo powinna palić się świeca

A co, jeśli chcesz świecę, która będzie płonąć godzinami, podczas gdy Ty odpoczywasz na sofie. Powinieneś kupić największą świecę, jaką możesz znaleźć, z jednym knotem. Jest to najłatwiejszy sposób, jeśli martwisz się, jak długo powinna palić się świeca.