Jak czyścić samochód myjką ciśnieniową? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się jak wyczyścić samochód myjką ciśnieniową? Technika mycia wysokociśnieniowego osobistej myjki elektrycznej umożliwia czyszczenie samochodu różnymi metodami.

Pierwszym krokiem do wyczyszczenia samochodu jest przepłukanie go dobrą myjką elektryczną. Następnie usuń trudne zabrudzenia, takie jak brud uliczny, robaki, ptasie odchody, zaschnięty błoto i sok drzewny, który łatwiej zmyć przy użyciu wysokiego ciśnienia z dyszy ciśnieniowej myjki.

Jak czyścić samochód myjką ciśnieniową? 5 prostych kroków!

Płukanie wstępne przyspiesza proces czyszczenia i chroni przed zabrudzeniem podczas mycia ciśnieniowego. Jak czyścić samochód myjką ciśnieniową Dzięki myjce ciśnieniowej ostatnie płukanie samochodu stanie się szybkie i wydajne, a także usunie wszystkie plamy z mydła z pojazdu. Omówiliśmy cały proces mycia samochodu myjką ciśnieniową chleba artykuł jeśli jesteś zainteresowany. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Kroki czyszczenia samochodu myjką ciśnieniową

Przestań myśleć o tym, jak wyczyścić samochód myjką ciśnieniową. Ponieważ w tym artykule opisaliśmy tylko pięć unikalnych kroków, które pomogą Ci w czyszczeniu samochodu. Używając nacisku, możesz wyczyścić całą kostkę i wyssać z pojazdu i nadać mu lśniący wygląd. Przeczytaj kroki podane poniżej;

Krok 1. Wstępnie wypłucz samochód myjką ciśnieniową

Aby zapobiec zawilgoceniu wnętrza pojazdów, należy pamiętać, że podczas czyszczenia okno, drzwi, maska ​​i pokrywa wydają się być zablokowane. Teraz podłącz myjkę elektryczną do zasilania. Musisz także przeprowadzić ćwiczenie spryskiwania bezpośrednio na podłogę, aby upewnić się, że ciśnienie wody z myjki elektrycznej nie jest stosunkowo wysokie. Następnie należy dokładnie zagłębić samochód przed spłukaniem, aby usunąć niechciany kurz i brud.

Będziesz kontynuować, dobrze czyszcząc opony i warstwy wodonośne osi za pomocą dyszy o kącie 25 stopni. Następnie opłukasz karoserię samochodu za pomocą dyszy i ustawisz ją na 40 stopni. Podczas spryskiwania samochodu wodą należy znajdować się co najwyżej w jednej niewielkiej odległości od niego. Jednak pomogłoby trochę odzyskać siły podczas spryskiwania delikatnych obszarów, takich jak tylne szyby, szyby, reflektory i układy hamulcowe.

Krok 2. Rozpyl detergent myjką ciśnieniową na samochodzie

Przed użyciem rozcieńczyć pojazd, czyszcząc dejonizowaną wodą. Teraz włóż to do zbiornika detergentu myjki. Wymień dyszę na taką dyszę mydlaną. Większość myjek ciśnieniowych niestety nie posiada zbiornika na mydło. Jeśli więc nie będzie, możesz użyć armatki piankowej lub spryskać dłonie mydłem do mycia pojazdu za pomocą ręcznika.

Odłącz działo ze zbiornika na mydło, napełnij je mydłem do mycia Power Wash, załóż je ponownie i zablokuj myjką ciśnieniową. Możesz również użyć modyfikacji powietrza, aby zmienić odpływ mydlin lub mydło szybko odzyska wyniki ze słodkiej wody na detergent. Aby uniknąć smug, użyj detergentu do mycia samochodu do całego systemu, idąc z podstawą i przesuwając się w górę. Rzeczywiście konieczne jest rozpoczęcie wylewania od 2 do 3 stóp. Dowiedz się, jak używać detergentu z myjką ciśnieniową i najlepszych detergentów do myjek ciśnieniowych.

Krok 3. Szorowanie samochodu

Natomiast jeśli kurz na zewnątrz samochodu nie jest zbyt straszny, dostaniesz tylko myjkę ciśnieniową. Jeśli jednak jest na tym jakiś uporczywy brud, będziesz musiał go zeskrobać. Użyj wielu procedur, używając wody z mydłem i wody do mycia, aby szybciej wykonać pracę. Na początek wymieszaj środek czyszczący w pojemniku i użyj ściereczki, aby rozprowadzić go na samochodzie i przeszorować go od stóp do głów.

Szoruj pojedynczą część na raz, aby wyeliminować prawie cały kurz z całej powierzchni samochodu. Następnie przetrzyj samochód w każdej chwili, którą wysyłasz, czyszcząc przestrzeń o wymiarach dwie stopy na dwie stopy. Znacznie prostszą opcją jest użycie przedłużenia włosia do zeskrobywania uporczywych zabrudzeń. Czyniąc to, wyczyść belkowanie kół i opony, aby uniknąć ocierania się o powierzchnię samochodu niechcianych kamyków lub piasku zebranego na tej szczotki z włosia. Ponadto wytrzyj i odpowiednio umyj szczoteczkę, aby upewnić się, że jest czysta na kolejny raz.

Krok 4. Wypłucz detergent z myjki ciśnieniowej samochodu

Przed zmyciem mydła obróć dyszę myjki ciśnieniowej o 45 stopni i przekręć odpływ pojemnika na mydło na odpływ świeżej wody. Jednak podczas spryskiwania samochodu spryskaj podłogę niewielką ilością wody, aby spłukać resztki detergentu. Spłukując mydło z samochodu, zacznij od przodu i od tyłu pod kątem 45°.

Krok 5. Wysuszyć samochód

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, ostatnim etapem jest osuszenie samochodu miękką ściereczką z mikrofibry lub czystym ręcznikiem. Delikatnie osuszając samochód suchą szmatką, nada Twojemu pojazdowi nowy, lśniący wygląd.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Was po prostu frajda i po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, jak myć samochód myjką ciśnieniową. Powyżej wspomnieliśmy o pięciu krokach i mamy nadzieję, że czytając go, możesz sam posprzątać, zamiast wydawać dużo pieniędzy na mycie go z salonu. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak uruchomić myjkę ciśnieniową gazową i jak uruchomić myjkę ciśnieniową rzemieślniczą.