Jak czyścić pokład drewniany za pomocą myjki ciśnieniowej? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić pokład drewniany myjką ciśnieniową? W siedmiu prostych krokach możesz i jestem pewien, że wykonasz te rzeczy z wiatrem.

Chodzi o to, że drewniany taras daje inny klimat w domu, ale innym razem musisz wyczyścić te pleśń, gruz i brud.

Jak czyścić pokład drewniany za pomocą myjki ciśnieniowej? 6 prostych kroków!

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak czyścić swój pokład z drewna. Pokład drewniany można czyścić ręcznie lub za pomocą myjki ciśnieniowej. Ręczne czyszczenie drewnianego pokładu jest w porządku, jeśli nie jest tak duży lub wystarczająco długi. Szorowanie brudu będzie kosztować energię i czas, zwłaszcza jeśli jesteś jedyną osobą, która to robi. Ale nawet jeśli ręczne posiadanie go jest męczące, będzie to satysfakcjonujące, gdy spojrzysz na drewniany pokład. Wielu pokochało deski z drewna. Ponieważ jest łatwy w pielęgnacji, jest również wygodny. Drewniana talia ma trwać do dziesięciu do piętnastu lat, co jest fantastyczne. Z drugiej strony, jeśli masz ogromny drewniany pokład i wolisz używać myjki ciśnieniowej, musisz nauczyć się go czyścić i konserwować.

Kroki czyszczenia drewnianego pokładu myjką ciśnieniową

Jeśli masz przygotowaną do czyszczenia myjkę ciśnieniową, jesteś gotowy do pracy. Ale jeśli należysz do tych, którzy nie przygotowali myjki ciśnieniowej, to w porządku. Ubezpieczyłem cię. Oto kroki, jak czyścić drewniany pokład za pomocą myjki ciśnieniowej:

Krok 1. Ustaw myjkę ciśnieniową

Do czyszczenia drewnianego pokładu zalecam użycie myjki ciśnieniowej zasilanej gazem, ponieważ ma ona większe ciśnienie wody niż myjki elektryczne. Najpierw sprawdź płyn olejowy, aby zobaczyć, czy jest na nim wystarczająca ilość oleju, a jeśli nie, uzupełnij go na odpowiednim poziomie. Następną rzeczą jest sprawdzenie zbiornika gazu. Podobnie jak płyn olejowy, napełnij go odpowiednią ilością. Następnie podłącz wąż wysokociśnieniowy. Następnie weź pistolet natryskowy, połącz jego różdżkę i załóż końcówkę wachlarza. Następnie podłącz go do węża wysokociśnieniowego.

Krok 2. Dodaj roztwór czyszczący

Po skonfigurowaniu myjki ciśnieniowej dodaj roztwór do drewna lub deski do dozownika mydła. Możesz kupić środek czyszczący w sprzęcie lub w pobliskim sklepie. Pamiętaj, aby sprawdzić środki czyszczące, ponieważ wybielacz nie jest dobry dla twojego drewnianego pokładu i może z czasem spowodować uszkodzenie drewna.

Krok 3. Wyczyść drewniany pokład

Usuń wszystkie meble lub rośliny z pokładu, jeśli je masz. Ponieważ Twój drewniany taras znajduje się na zewnątrz, jest podatny na opadające liście. Zmieść wszystkie liście, gruz i gałązki z drewnianego pokładu. Możesz również użyć dmuchawy.

Krok 4. Zwilż powierzchnię i nałóż roztwór

Włącz dopływ wody z węża ogrodowego, a następnie zwilż powierzchnię drewnianego tarasu. Następnie włącz myjkę ciśnieniową i nałóż środek do czyszczenia pokładu lub drewna, pociągając spust spryskiwacza do siebie. Zawsze pamiętaj, że musisz znajdować się dwie stopy od pokładu, na który celujesz, lub nie podchodź zbyt blisko do sześciu cali. Umieszczenie końcówki myjki ciśnieniowej wystarczająco blisko zapewni roztwór pod wysokim ciśnieniem lub wodę, która może wypaczyć drewno. Jeśli nie masz w pobliżu sprzętu i musisz pilnie wyczyścić drewniany pokład, możesz w międzyczasie przygotować roztwór octu. Wymieszaj jeden galon wody i szklankę białego octu destylowanego. Wlej go do roztworu mydła i nałóż podobnie do środka do czyszczenia drewna lub tarasu.

Krok 5. Niech siedzi

Pozostawienie odkurzacza na chwilę w drewnianym pokładzie zawsze będzie zależeć od jego marki. Podczas gdy niektórzy potrzebują tylko co najmniej 1 minuty, inni muszą wyjść za więcej niż trzy minuty. Aby mieć pewność, jak długo to potrwa, zapoznaj się z instrukcją producenta znajdującą się na odwrocie opakowania odkurzacza. Ale jeśli masz naturalny roztwór (ocet i wodę), możesz go przynajmniej opuścić w mniej niż trzy sekundy.

Krok 6. Zastosuj resztę rozwiązania

Jeśli nadal masz roztwór czyszczący w zbiorniku na mydło, możesz go użyć, spłukując wcześniej nałożony środek czyszczący. Będzie to strata, jeśli wyrzucisz rozwiązanie bezpośrednio. Naturalne rozwiązanie również idzie tak samo.

Krok 7. Opłucz drewniany pokład

Jest to ostatni etap czyszczenia drewnianego pokładu. Spłucz wszystkie pozostałe roztwory do czyszczenia pokładu lub drewna na powierzchni. Staraj się, aby wąż myjki ciśnieniowej znajdował się co najmniej dwie stopy od powierzchni. Podłącz wąż ogrodowy do wlotu węża ogrodowego w myjce ciśnieniowej. Wąż ogrodowy będzie Twoim źródłem wody. Nigdy nie włączaj myjki ciśnieniowej, jeśli woda z węża ogrodowego (źródła wody) nie jest jeszcze otwarta, ponieważ może to uszkodzić pralkę.

Odkręć kran węża ogrodowego. Następnie przekręć ssanie i zmień paliwo. Następnie wyciągnij linkę rozrusznika. Jeśli maszyna uruchomi się od razu, ponownie przesuń ssanie, aby zablokować linkę rozrusznika. Ale jeśli nie rozpocznie się po jednym pociągnięciu, spróbuj pociągnąć ponownie, aby rozpocząć. Po uruchomieniu silnika zacznij płukać drewniany pokład. Ruch końcówki pistoletu musi być podobny do zamiatania. Usuniesz cały brud, zanieczyszczenia i środek czyszczący. Możesz również przeczytać o tym, jak pozbyć się pajęczyn kurzu w domu.

To okładka

Czyszczenie pokładu z drewna w dzisiejszych czasach nie jest już tak surowe jak wcześniej. Myjka ciśnieniowa może pomóc w utrzymaniu i oczyszczeniu wszelkiego brudu, pleśni i gruzu, które tworzą się na drewnianym pokładzie. Zastosuj poniższe procedury krok po kroku dotyczące czyszczenia drewnianego pokładu za pomocą myjki ciśnieniowej, aby uniknąć uszkodzenia myjki ciśnieniowej i drewna. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak czyścić metalowy dach myjką ciśnieniową i jak czyścić drewniane ogrodzenie myjką ciśnieniową.