Jak czyścić palnik podgrzewacza wody? 7 prostych kroków!

Pytanie brzmi: jak wyczyścić palnik podgrzewacza wody? Cóż, czyszczenie zespołu palnika podgrzewacza wody wymagało kilku kroków, o których nauczysz się, zagłębiając się w ten artykuł. Palnik grzejny pokryty dymem i brudem nie ogrzewałby efektywniej wody, zwiększając zużycie gazu. Jednak zbiornik CWU opalany gazem ma kilka problemów technicznych.

Regularne czyszczenie wydłuża żywotność urządzenia i zapewnia jego najwyższą wydajność.

Coroczne czyszczenie zasobnika nagrzewnicy wodnej wyeliminuje izolujący muł pomiędzy wnętrzem zasobnika a procesem spalania i zmaksymalizuje transmisję ciepła. Po 3 do 4 miesiącach oczyścić głowicę palnika głównego i odsysać popiół z sadzy z komory spalania. Pomoże Ci spalić czystsze i zaoszczędzić pieniądze na gazie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł na końcu. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Czyszczenie palnika podgrzewacza wody?

Jak czyścić palnik podgrzewacza wody? Palnik na układzie ciepłej wody można wyczyścić w kilku krokach, co wymaga minimalnego wysiłku. W mniej niż godzinę musisz być w stanie dokończyć czyszczenie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z tymi pracami konserwacyjnymi, zapoznaj się z instrukcją użytkowania i pielęgnacji.

#1. Wyłącz dopływ gazu

Powinieneś wyłączyć podgrzewacz wody, a dokładnie zawór gazowy. Następnie wyłącz dopływ gazu z podgrzewacza wody, zamykając zawór odcinający gaz. Podczas czyszczenia palnika ten zdusi iskrę wewnątrz podgrzewacza wody & powstrzymaj go przed włączeniem. Poczekaj, aż proces spalania ostygnie, otwierając dowolne drzwi lub okna, aby zapewnić odpowiednią wentylację.

#2. Wymontuj zespół palnika

Pomarańczowy przewód powinien być podłączony do dolnej części zaworu gazowego podgrzewacza wody, jeśli jest oznaczony jako „White Rogers”. Do tego przewodu przymocowana jest zapalniczka piezoelektryczna w komorze spalania. Zachowaj pomarańczowe przewody wewnątrz konstrukcji drzwi i odłącz przewód. Odłącz końcówkę zaworową zapalnika od dołu przełącznika zapłonu za pomocą klucza, jeśli Twój podgrzewacz wody wydaje się mieć zawór gazowy „Robert Shaw”. Od podstawy zaworu gazowego można teraz odkręcić trzy różnej wielkości złącza z łbem sześciokątnym.

Termostos lub termopara będą miały jeden, zasilanie gazem pilotowym będzie miało drugie, a centralny palnik będzie miał perforowaną rurę. Możesz wyjąć każdy z nich obracając w lewo regulowany śrubokręt. Gdy usuniesz te przewody doprowadzające gaz, niewielka ilość gazu uwięzionego w przewodach zostanie uwolniona. Jeśli poczujesz zapach gazu przez krótki czas, nie bój się; mały gaz wkrótce się rozproszy.

Sprawdź, czy zawór gazu jest całkowicie szczelny, jeśli zapach paliwa pozostaje.

#3. Wyjmij zespół palnika, wysuwając go

Wysuń rurę palnika i zmontuj ją dobrze z komory spalania z poluzowaną lub zdemontowaną barierą spalania. Idź delikatnie i ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia uszczelek, zabrudzeń lub zahaczenia o prawie wszystko. Z drugiej strony możesz chcieć dowiedzieć się, jak długo działa podgrzewacz basenu, zanim przejdziesz dalej.

#4. Rozpocznij czyszczenie

Po odłączeniu od układu gorącej wody element palnika można łatwo wyczyścić za pomocą odkurzacza i szczotki o miękkim włosiu. Odkurzacz z adapterem do szczotek szybko poradzi sobie z prawie wszystkimi nagarami i cząsteczkami! Ustaw, aby podciśnienie w zespole dopalacza komory spalania zostało wyczyszczone.

Komorę spalania wraz z aeratorem płomienia pod palnikami należy dokładnie odkurzyć. Jeśli zbiornik ciepłej wody jest wyposażony w filtry powietrza wlotowego, wytrzyj je, aby usunąć wszelkie zabrudzenia lub cząstki. Zajączki kurzu przylegające do palnika mogą uniemożliwić mu otrzymywanie wystarczającej ilości czystego powietrza, co spowoduje powolny płomień. Jesteś gotów złożyć wszystko na nowo, a teraz jest nieskazitelnie!

#5. Zamontuj palnik

Podstawową procedurą powinna być wymiana zespołu palnika w komorze spalania. Możesz użyć dowolnej prowadnicy montażowej, wspornika lub szczeliny z tyłu komory spalania, aby wprowadzić cały zespół palnika na miejsce. Prawidłowe wyłożenie może wymagać kilku prób i kilku przysmaków.

Krok 6. Zamontuj drzwi spalania

Sprawdź wewnętrzną uszczelkę drzwi spalania pod kątem oznak uszkodzenia i naprężenia. W razie potrzeby wymień go. Załóż drzwi spalania z powrotem na miejsce i zabezpiecz je za pomocą wcześniej wyciągniętych elementów złącznych. Dokręć śruby w układzie kratowym, aby zagwarantować, że drzwi są szczelne i odpowiednio uszczelnione.

Krok 7. Uruchom ponownie podgrzewacz wody

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków nadszedł czas, aby włączyć podgrzewacz wody i podejrzewać przecieki.

Na wszystkich założonych rurach gazowych możesz zastosować środek do wykrywania nieszczelności lub Windex. Może być konieczne ponowne zapalenie lampki kontrolnej i włączenie zaworu sterującego gazem. Sprawdź, czy palnik ponownie się zapalił i podgrzewa zbiornik wody. Nałóż niewielką ilość płynu do wykrywania nieszczelności na złączki zaworu gazowego i sprawdź wszelkie pęcherzyki powietrza, które wskazują na wyciek gazu, gdy palnik się pali. Być może zainteresuje Cię również najlepszy grzejnik garażowy.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu mamy nadzieję, że wszyscy zrozumiecie, jak wyczyścić palnik podgrzewacza wody. Omówiliśmy siedem prostych kroków szybkiego czyszczenia palnika. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; know-how, jak włączyć podgrzewacz basenu. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!