Jak czyścić obudowę ze sztucznej skóry na rozkładanym fotelu dwuosobowym

Sztuczna skóra to przyjemna, niedroga i zwykle łatwiejsza w pielęgnacji alternatywa dla skóry. Jednak sztuczna skóra, wykonana z materiału syntetycznego, wymaga delikatnego dotyku, aby usunąć plamy i dezodoryzować. Z tego artykułu dowiesz się, jak czyścić obudowę ze sztucznej skóry w rozkładanym foteliku.

Dowiedz się, jak utrzymać sztuczną skórę w doskonałym stanie. Sztuczna skóra jest dostępna w różnych gatunkach, podobnie jak skóra naturalna. Jednak wymaga również takiej samej pielęgnacji i konserwacji jak prawdziwa skóra.

Jak czyścić obudowę ze sztucznej skóry na rozkładanym fotelu dwuosobowym

Aby meble ze sztucznej skóry wyglądały jak najlepiej, należy o nie odpowiednio dbać. Ogólny wygląd mebli ze sztucznej skóry zależy od regularnej konserwacji i czyszczenia. Może również pomóc przedłużyć żywotność mebli, co zawsze jest plusem.

Czym dokładnie jest sztuczna skóra?

Sztuczne skóry są wykonane z materiału syntetycznego z wytłoczoną skóropodobną teksturą i pokryte są tkaniną. Istnieje wiele różnych rodzajów i gatunków, z których najbardziej popularne są mikrofibra z PCW, poliuretanu i poliamidu. Na rynku jest wiele odmian, ale używamy wyłącznie poliuretanów lub w skrócie PU.

Wybieramy poliuretany zamiast PVC, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu i są bardziej przyjazne dla środowiska. Ponadto jest to niezbędne podczas pielęgnacji materiału, ponieważ chociaż PU jest bardziej oddychający niż PVC, nadal nie jest porowaty. W rezultacie ślady będą miały tendencję do przyklejania się do powierzchni.

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Fotel to mała sofa lub kanapa w konwencjonalnym znaczeniu. Sformułowanie najprawdopodobniej wywodzi się z faktu, że ze względu na swój niewielki rozmiar. Loveseats może pomieścić jednocześnie maksymalnie dwie osoby.

Są idealne do przestrzeni, w której nie ma wystarczająco dużo miejsca na ogromną sofę, ale nadal wymagają miejsc siedzących. Możesz go również użyć do zaakcentowania ogromnej sofy. Wybór fotelika w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia.

Co to jest rozkładany fotel?

Znany również jako fotel rozkładany. Fotel jest ogromny, ma oparcie i podnóżek, które można dostosować do preferencji użytkownika. Fotel, często nazywany leżakiem, to wygodne krzesło.

Aby oglądać wyjątkowo wygodnie, wiele osób ma rozkładane fotele w swoich salach telewizyjnych lub norach. Jednak sekret sukcesu fotela tkwi w jego nazwie: recline. Istnieje wiele rodzajów rozkładanych foteli, takich jak tradycyjny fotel, rozkładany fotel Power, fotel szybowca i wiele innych.

Jak czyścić zewnętrzną część skóry ze sztucznej skóry w rozkładanym fotelu dwuosobowym

Odkurz meble

Odkurzanie krzeseł i sof ze sztucznej skóry pomoże utrzymać je w czystości. Utrzymuj meble ze sztucznej skóry wolne od brudu, kurzu, sierści zwierząt domowych i kłaczków. Odkurz meble przed nałożeniem jakiegokolwiek środka czyszczącego lub odplamiającego.

Używaj alkoholu do nacierania

Alkohol nacierający jest doskonałym odplamiaczem i może być stosowany w większości przypadków na meblach ze sztucznej skóry. Aby nałożyć, wmasuj alkohol w dotknięty obszar za pomocą delikatnej szmatki lub wacika. Po usunięciu plamy wytrzyj resztki alkoholu z mebla za pomocą suchej szmatki.

Powinieneś użyć mydła w płynie.

Aby usunąć plamy i wykonać szybkie czyszczenie mebli skórzanych, wystarczy użyć łagodnego mydła do mycia naczyń. Należy jak najszybciej usunąć kolor ze swoich skórzanych mebli, aby uniknąć jego trwałego utrwalenia. Następnie po prostu wymieszaj jedną lub dwie łyżeczki łagodnego mydła z półtorej filiżanki ciepłej wody z kranu.

Do wymieszania płynu do naczyń i wody najłatwiej jest użyć butelki z rozpylaczem. Możesz również wlać go do mniejszej miski lub wiadra. Ten roztwór można spryskać lub nałożyć miękką szmatką lub ściereczką z mikrofibry na skórzane meble.

Skorzystaj z sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona to jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania plam tłuszczu i oleju ze sztucznej skóry. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną miejsca problematyczne i pozostawić na noc na meblach, aby działała magicznie. Sodę należy usunąć następnego dnia mokrym ręcznikiem lub ściereczką z mikrofibry.

Używaj octu z oliwą z oliwek

Może to być idealne rozwiązanie, jeśli szukasz rozwiązania „dwa w jednym” do czyszczenia mebli skórzanych. Ocet dezodoryzuje i usuwa wszelkie plamy z mebli z imitacji skóry, a oliwa z oliwek je nawilża. Aby przygotować ten dressing, wymieszaj w małym naczyniu filiżankę oliwy z oliwek i dwie filiżanki octu.

Zanurz ściereczkę lub szmatkę z mikrofibry w roztworze po wymieszaniu go łyżką. Aby prawidłowo usunąć wszelkie plamy, delikatnie wmasuj tkaninę w mebel. Następnie przetrzyj stół suchą szmatką po wytarciu wilgotnym ręcznikiem.

W łagodnym środku do prania wetrzyj detergent.

Nałożenie łagodnego detergentu do prania na meble z imitacji skóry to kolejny prosty sposób na czyszczenie i usuwanie plam. Aby zastosować to podejście, ubij szklankę wody i 1/4 szklanki łagodnego detergentu do prania. Możesz użyć małego naczynia lub butelki z rozpylaczem.

Nanieś roztwór na mebel i zetrzyj wszelkie pozostałości mokrą szmatką spłukaną. Na koniec wytrzyj stół suchą, nierysującą ściereczką. Na tym kończy się sposób czyszczenia powierzchni ze sztucznej skóry w rozkładanym foteliku.

Wniosek

Mamy nadzieję, że wymienione powyżej metody wystarczą, aby pomóc w czyszczeniu powierzchni ze sztucznej skóry w rozkładanym foteliku. Ponadto możesz stosować te techniki na sofach, rozkładanych fotelach, krzesłach biurowych i innych meblach. Czyszczenie i konserwacja mebli skórzanych sprawi, że dłużej będą wyglądać dobrze i wytrzymują dłużej.