Jak czyścić miskę ociekową w piecu? 3 niesamowite metody dla Ciebie!

Jak czyścić ociekacz pieca? Ociekacz jest jednym z najtrudniejszych elementów pieca do czyszczenia i konserwacji. Świetnie nadają się do łapania rozlanych płynów z garnków, ale gdy pozostałości przypalą się na powierzchni, trudno je wyczyścić lub zeskrobać.

Użyliśmy tylko kilku artykułów do czyszczenia domu, aby ocenić trzy techniki czyszczenia misek ociekowych, od tych z małym, nowym wyciekiem do tych, które wydają się nie do odzyskania. Poznasz następujące domowe metody i poznasz sposoby czyszczenia misek kuchennych. Ale przede wszystkim przygotujmy to, czego potrzebujesz. Powinieneś więc mieć następujące narzędzia i materiały:

Jak czyścić miskę ociekową w piecu? 3 niesamowite metody dla Ciebie!
 • Wiaderko lub zlew
 • Podkładka do szorowania (plastikowa)
 • Gąbka
 • Ściereczka (mikrofibra)
 • Opcjonalne rękawiczki (gumowe)
 • Płyn odtłuszczający do mycia naczyń
 • Ocet (biały i destylowany)
 • Soda oczyszczona
 • Amoniak w domu
 • Gąbka wykonana z melaminy
 • Plastikowe torby z możliwością wielokrotnego zamykania (1 galon)

Masz już te rzeczy? Wtedy jesteś gotowy! Zagłębmy się więc dalej.

Kroki czyszczenia miski ociekowej w piecu

Jak wyczyścić ociekacz kuchenny? Ostrzeżenie: Poczekaj, aż palniki całkowicie ostygną przed wyjęciem jakichkolwiek kawałków podczas czyszczenia miski ociekowej lub elementów płyty kuchennej. Zwróć szczególną uwagę na to, jak części dobrze do siebie pasują, aby móc je wymienić w odpowiedniej kolejności. Oto sposoby samodzielnego czyszczenia miski kuchennej:

Metoda płynu do mycia naczyń

W przypadku nowych splatterów takie podejście sprawdza się ładnie.

Krok 1. Zdejmij miski ociekowe i inne części.

Zdejmij miskę ociekową i wszelkie oddzielne pierścienie ozdobne, jeśli nastąpi rozlanie.

Krok 2. Wymyśl metodę czyszczenia

Napełnij pół zlewu gorącą wodą i dodaj kilka kropel odpowiedniego płynu do mycia naczyń o właściwościach odtłuszczających.

Krok 3. Namoczyć, wytrzeć, spłukać i dokładnie wysuszyć

Zanurz miski ociekowe i inne zdejmowane elementy w wodzie z mydłem. Odczekaj co najmniej 10 minut, aż wsiąkną. Za pomocą gąbki lub ścierki do naczyń wyczyść powierzchnię. Jeśli są uporczywe plamy, zetrzyj je gąbką melaminową (Mr. Clean Eraser). Na koniec opłucz miskę ociekową w gorącej wodzie, a następnie osusz ją ściereczką z mikrofibry.

Krok 4. Zamontuj miski ociekowe

Ponownie zamontuj miski ociekowe pod palnikami i zamocuj je bezpiecznie.

Metoda octu i sody oczyszczonej

Chyba chcesz wiedzieć, jak wyczyścić przypalony garnek lub patelnię z pieczeniem. Jeśli woda z mydłem nie przebije się przez gromadzenie się jedzenia, wypróbuj to podejście.

Krok 1. Odłącz miski ociekowe i inne części

Po ostygnięciu płyty kuchennej wyjmij miski na skropliny. Aby usunąć luźne przypalone kawałki, potrząśnij nimi nad śmieciami. Sprawdź, czy w tym momencie na płytę grzejną nie wylały się jakieś resztki jedzenia. Najprawdopodobniej będziesz musiał go również wyczyścić.

Krok 2. Zanurz się w gorącej wodzie z mydłem

Wlej wystarczającą ilość gorącej wody i kilka kropli płynu do mycia naczyń do zlewu lub wiadra, aby dokładnie przykryć ociekacze. Pozwól im namoczyć się przez 15 minut.

Krok 3. Zanurz w occie

Po namoczeniu w occie spuść lub wylej gorącą wodę z mydłem. Odczekaj 30 minut, aż miski ociekowe zanurzą się w wystarczającej ilości destylowanego białego octu, aby dokładnie je przykryć.

Krok 4. Używając sody oczyszczonej, wyszoruj obszar

Dodaj do roztworu dużą ilość sody oczyszczonej. Gdy soda oczyszczona połączy się z kwasem w occie, będzie trochę musować. Odczekaj co najmniej 15 minut, aby połączenie zadziałało. Wyszoruj patelnie plastikową szczotką, dodając więcej sody oczyszczonej do miejsc z trudnymi do usunięcia plamami.

Krok 5. Wymień po wypłukaniu, wysuszeniu i wymianie

Użyj ręcznika z mikrofibry do osuszenia misek ociekowych po wypłukaniu ich gorącą wodą. Na płycie kuchennej wymień wszystkie elementy.

Metoda amoniaku domowego

Amoniak stosowany w gospodarstwie domowym jest silnym środkiem czyszczącym, którego należy zawsze używać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. To podejście trwa najdłużej, ale jest najskuteczniejsze w przypadku tłustych misek ociekowych z mocno przypaloną żywnością. Radzimy nosić gumowe rękawiczki, jeśli masz wrażliwą skórę.

Krok 1. Wyrzuć miski ściekowe

Po dokładnym ostygnięciu umieść każdą miskę ociekową w osobnej plastikowej torebce o pojemności jednego galona.

Krok 2. Zastosuj amoniak

Napełnij każdą torbę jedną czwartą szklanki domowego amoniaku. Ponieważ środek czyszczący jest tak mocny, miski ociekowe nie muszą być całkowicie zakrywane. Opary szybko przebiją się przez tłuszcz i brud.

Krok 3. Cierpliwie czekaj, aż amoniak zacznie działać

Po zamknięciu worków pozwól amoniakowi działać przez co najmniej 12 godzin. Pamiętaj, aby otworzyć torebki z dala od twarzy, gdy nadejdzie czas, aby je otworzyć. Będzie dużo oparów. Po wyjęciu misek ociekowych ostrożnie wyrzuć torebki z amoniakiem i plastikowe.

Krok 4. Zanurz miski ociekowe w gorącej wodzie z mydłem

Napełnij zlew do połowy gorącą wodą i kilkoma kroplami płynu do naczyń. Użyj gąbki do czyszczenia misek ociekowych, a następnie plastikowej szczotki do szorowania lub gąbki melaminowej, aby usunąć uporczywe plamy.

Krok 5. Wymień po wypłukaniu, wysuszeniu i wymianie

Dokładnie opłucz każdą miskę ociekową w gorącej wodzie i osusz ręcznikiem z mikrofibry. Wymień patelnię na kuchence. Oto kolejny artykuł związany z czyszczeniem, aby przeczytać, jak wyczyścić czarną emaliowaną płytę kuchenną.

Wniosek

Więc to są metody DIY i kroki, jak wyczyścić ociekacz kuchenny! Pamiętaj również o wytarciu misek ociekowych po każdym użyciu palnika. Jeśli rozlany płyn zostanie szybko usunięty, możesz z łatwością umyć miski ociekowe. Jeśli codziennie gotujesz posiłki, dokładnie czyść miski ociekowe raz w tygodniu lub w razie potrzeby, gdy pojawią się plamy. Dopuszczenie do gromadzenia się cząstek żywności i tłuszczu na miskach ociekowych może spowodować dym, a nawet pożar. A oto coś ciekawego do przeczytania o piecach: sprawdź jak wyczyścić płytę indukcyjną i https://krostrade.com/blog/how-to-clean-gas-tove-burners-jets/ ‎.