Jak czyścić kuchenkę z wężownicą? W 6 prostych krokach!

Jak czyścić płytę wężownicową? Soda oczyszczona z wodą i octem może zdziałać cuda na twojej brudnej wężownicy. Pod warunkiem, że wykonasz kilka prostych kroków, które pomogą Ci w czyszczeniu.

Jednym z wielu problemów, z jakimi boryka się gospodyni domowa w kuchni, jest konsekwentne czyszczenie powierzchni i przyborów kuchennych. Czasami te obszary wymagają dokładnego oczyszczenia, aby można je było ponownie wykorzystać.

Jak czyścić kuchenkę z wężownicą? W 6 prostych krokach!

Za każdym razem, gdy gotujesz zupę, sos lub cokolwiek, co ma związek z wrzącym płynem, może wystąpić kapanie i przelewanie, powodując oparzenie cewek kuchenki. Wyciek ostatecznie doprowadzi do uszkodzenia i zabrudzenia wężownic pieca. Dlatego czyszczenie wężownic pieca jest koniecznością. Jeśli unikniesz czyszczenia tych cewek, stopniowo zardzewieją i ulegną uszkodzeniu. Ale oczywiście nie chcesz, żeby tak się stało, prawda?

Dlatego w tym artykule omówimy kilka prostych kroków w czyszczeniu kuchenki z wężownicą, kilka wskazówek dotyczących utrzymania jej w czystości i higienie. Więc bądźcie czujni i czytajcie do końca.

Kroki czyszczenia wężownicy kuchennej

Jak więc czyścić płytę grzewczą? Podsumowałem instrukcje krok po kroku dotyczące czyszczenia kuchenki cewkowej. Dokładnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zapewnić prosty proces czyszczenia.

Krok 1. Przygotuj materiały

Zanim poczynisz jakiekolwiek postępy w sprzątaniu, musisz wcześniej przygotować materiały do ​​użycia. Aby ci w tym pomóc, musisz mieć ścierki do naczyń, mydło do naczyń, gąbkę lub skrobak, wodę, sodę oczyszczoną, ciepłą wodę i oczywiście elektryczną wężownicę.

Krok 2. Usuń cewki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy piec jest włączony, czy wyłączony. Najpierw upewnij się, że piec jest wyłączony i pozwól mu się całkowicie wyciszyć. Następnie wyjmij palniki ze złącza i odłóż je na bok. Po wyjęciu palników zobaczysz pod nimi brud. Możesz chcieć wiedzieć, jak otworzyć płytę kuchenną.

Krok 3. Stosowanie mieszanki

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to szorować brud z cewek. Możesz zacząć od stworzenia mieszanki mydła do naczyń i wody. Płyn do mycia naczyń i roztwór wodny pozwolą pozbyć się luźnego brudu przyczepionego do wężownic. Następnie nałóż mieszankę na cewkę, a następnie zetrzyj luźny brud. Następnie zrób pastę z sody oczyszczonej, dodając sodę oczyszczoną do wody. Konsystencja musi przypominać pastę do zębów i nakładać na trudne plamy na zwojach. Odstaw na około 20 minut.

Krok 4. Wyczyść miski ociekowe

Czekając, aż minie 20 minut, wykorzystajmy ten czas, czyszcząc miski ociekowe na kuchence. Zacznij od wyjęcia misek ociekowych z ich nasadek i zetrzyj nadmiar jedzenia. Upewnij się, że wytarłeś górną i dolną część miski ociekowej. Umyj letnią wodą i osusz ręcznikiem z mikrofibry. Ręczniki z mikrofibry dobrze wchłaniają wodę, więc nie będziesz miał problemu z ich wysuszeniem. Po wysuszeniu umieść go z powrotem na kuchence. Dowiedz się więcej, jak czyścić miski ociekowe.

Krok 5. Wymazywanie i powtarzanie

Po przejściu sody oczyszczonej przez plamy zetrzyj pozostałości i nadmiar pasty na cewkach. Czasami ocet jest spryskiwany, aby usunąć trudne plamy. Możesz również zrobić tę opcję, a następnie wytrzeć je do czysta. Jeśli plamy utrzymują się, możesz skorzystać z możliwości szorowania ich za pomocą szorowarki lub skrobaczki.

Musisz upewnić się, że cewka nadal będzie w dobrym stanie po zeskrobaniu brudu. Jeśli plama nie drgnie, spróbuj namoczyć cewkę w paście z sody oczyszczonej na noc i w razie potrzeby powtórz proces. Następnie wytrzyj cewkę do czysta i pozwól jej się przypalić.

Krok 6. Wykończenie

Po pozostawieniu cewki do wyschnięcia upewnij się, że jest przypalona. Pozostaw cewki do wyschnięcia przed ponownym podłączeniem ich do pieca. Może to spowodować rdzewienie, jeśli użyjesz cewki zaraz po jej wyczyszczeniu, zwłaszcza gdy jest jeszcze mokra, dlatego ważne jest, aby całkowicie wyschła przed ponownym umieszczeniem ich na miejscu.

Wytrzyj również blat kuchenny, aby uzyskać ładne wykończenie. Zobaczysz różnicę między całkowicie wyczyszczonym blatem kuchennym a tylko wyczyszczoną płytą kuchenną. Wytrzyj wilgotną szmatką z płynem do mycia naczyń i wytrzyj do sucha ręcznikiem z mikrofibry.

Wskazówki dotyczące konserwacji płyty kuchennej z wężownicą

Aby pomóc Ci utrzymać działanie cewki oporowej Twojej kuchenki elektrycznej, przedstawiłem kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci to zrobić. Oto te proste wskazówki.

Wskazówka nr 1. Czyść je regularnie

Najlepiej dbać o czystość cewki. W związku z tym lepiej jest czyścić go regularnie, niż kłopotać się z usuwaniem uporczywych plam, które z czasem mogą uszkodzić cewkę grzewczą.

Wskazówka 2. Spraw, aby cewki pozostały czyste

Sprzęt kuchenny w naszej kuchni jest jednym z najbardziej podatnych na bakterie i jest miejscem przygotowywania posiłków. Aby upewnić się, że cewki te działają idealnie, należy je konserwować, czyszcząc je po każdym użyciu. Dowiedz się, jak wyczyścić wewnętrzne cewki klimatyzatora.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak czyścić płytę grzewczą, mam nadzieję, że wykonasz wspaniałą pracę w swojej pracy. Być może będziesz musiał sam się poćwiczyć, ale po tym, jak wszystko zostanie zrobione, pomyślisz, że każda ciężka praca jest tego warta. Poznaj sześć prostych sposobów czyszczenia płyty kuchennej z wężownicą. Cóż, możesz też poczytać powiązane artykuły, dowiedzieć się, jak wyczyścić spalony blat.