Jak czyścić kanapę z kaszmiru?

Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy ostrożni, nasze foteliki zabrudzą się lub poplamią, gdy ich użyjemy, oczywiście. Zwłaszcza te okropne kanapy z naturalnego włókna, które zbierają plamy, jakby miały tam być. Dlatego porozmawiamy o tym, jak czyścić kanapę z kaszmiru.

Jak czyścić kanapę z kaszmiru?

Przygotuj swoją dwuosobową kanapę z tkaniny kaszmirowej do czyszczenia.

Zacznij od odkurzania całej powierzchni leżanki, łącznie z pęknięciami i pod poduszkami. Używając mocnego pędzla z naturalnym włosiem, usuń stare plamy lub zabrudzenia. Następnie odkurz ten obszar jeszcze raz.

Jak czyścić kanapę z kaszmiru?

Niektóre meble z tkaniny mają zdejmowane pokrycia, które można prać w pralce. W takim przypadku po praniu można przejść do fazy czyszczenia plam. Zobaczę cię tam.

Ręczne, maszynowe lub profesjonalne pranie i suszenie kaszmiru

Tak, możesz wyczyścić swój kaszmir w domu. Te metody pomogą Ci utrzymać świeżość kaszmiru, niezależnie od tego, czy ręcznie pierzesz sweter, sukienkę czy szalik. Nawet jeśli to kaszmirowa tkanina na mebel!

 • Napełnij umywalkę do połowy zimną wodą i dodaj lekki detergent, taki jak Woolite, szampon dla dzieci lub płyn do naczyń.
 • Pozwól kaszmirowi zanurzyć się w zlewie przez pięć minut przed właściwym umyciem.
 • Zdejmij ubrania i zwiń je w kulkę, aby usunąć nadmiar wody. Nie wykręcaj kaszmiru, ponieważ może to nadwyrężyć delikatną tkaninę.
 • Aby usunąć resztki wody, połóż ubranie płasko na ręczniku i zawiń je.
 • Ułóż ubrania na suszarce. Jeśli nie masz suszarki, wysusz ją między dwoma ręcznikami.
 • Nie masz czasu na pranie ręczne? Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że kaszmir można prać w pralce. Przed włożeniem do pralki włóż rzecz do pralki lub siateczkowej torby.

  Użyj delikatnego cyklu na zimnej wodzie. Jeśli wolisz zostawić to profesjonalistom, czyszczenie na sucho jest zawsze doskonałą opcją dla kaszmiru. Kaszmir należy czyścić po dwu- lub trzykrotnym użyciu.

  W przerwach między praniami użyj grzebienia z kaszmiru lub szczotki do ubrań z włosia, aby usunąć wszelkie pozostałości po tkaninie. Tabletki nie są oznaką, że kupiony kaszmir jest kiepski. Są jedynie objawem tarcia podczas użytkowania.

  Odplamianie: żywność, napoje i kosmetyki

  Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś ostrożny, możesz skończyć z małą plamką na swojej kaszmirowej kanapie. Twoim pierwszym odruchem może być zmartwienie. Ale możesz zachować chłód — i kaszmir — postępując zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi usuwania plam.

  • Makijaż lub lubrykant: na początek zmyj plamę. Kaszmir należy następnie wstępnie potraktować, mocząc go w umiarkowanym szamponie.
  • Zanurz ściereczkę w płynnym detergencie i delikatnie masuj odbarwiony obszar, uważając, aby nie drapać zbyt mocno.
  • Plamy z czerwonego wina, herbaty lub kawy: delikatnie przetrzyj plamę ściereczką zamoczoną w zimnej wodzie i roztworze do mycia naczyń. Unikaj używania mydła lub detergentów do maszyn, które mogą powodować, że plamy z czerwonego wina raczej utrwalą się, niż znikną.

  To są rzeczy, o których należy pamiętać, gdy mamy do czynienia z niektórymi plamami. Następnie wypłucz ubranie w zimnej wodzie i powieś do wyschnięcia. Jeśli wiesz, jak usunąć plamy ze zwykłego fotelika, kaszmir jest inny.

  Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

  Moglibyśmy gadać i gadać o tym, jak ważne jest czytanie etykiety producenta, ale tego nie zrobimy. A jeśli myślałeś, że czyszczenie naturalnych tekstyliów było trudne, poczekaj, aż usłyszysz o mikrofibrze. Zwykle jest to ten, który ma najbardziej rygorystyczne instrukcje, ponieważ szybko ulega zniszczeniu, jeśli użyje się niewłaściwego detergentu.

  Jednak niezależnie od tkaniny użytej do wykonania mebli tapicerowanych. Twórcy zawierają kodowanie liter, aby Ci pomóc. Oto, co znajduje się na etykiecie dotyczącej pielęgnacji i co to oznacza:

  • W – oznacza, że ​​można bezpiecznie czyścić wodą i środkami na bazie wody.
  • S – Do czyszczenia tapicerki używaj tylko rozpuszczalników (czyścić chemicznie).
  • S/W — Można stosować rozpuszczalniki lub środki czyszczące na bazie wody. Zarówno czyszczenie na sucho łagodnym roztworem, jak i czyszczenie parą są opłacalnymi alternatywami w tym scenariuszu.
  • X — Tylko odkurz; nie używaj wody.

  Przechowywanie: opieka długoterminowa

  Nie wieszaj kaszmiru. Wieszak zniekształca ramiona i powoduje, że ubranie traci swój naturalny kształt. Zamiast tego złóż go i przechowuj w szufladzie lub na półce z dala od wilgoci.

  Umieść swój kaszmir na sezon w przewiewnej torbie na ubrania lub schowku w chłodnym, suchym miejscu. Owiń każdy kawałek kaszmiru w bezkwasową bibułkę, aby uniknąć zagnieceń. Pamiętaj, aby umyć kaszmir przed przechowywaniem go poza sezonem.

  Dlaczego profesjonalne czyszczenie tapicerki jest konieczne?

  Zauważasz plamy na tapicerce? Nie jesteś w stanie idealnie posprzątać swojej wspaniałej kanapy? Czy zdawałeś sobie sprawę, że kompleksowe czyszczenie tapicerki w domu jest niemożliwe?

  Jeśli wiesz, ile kosztuje czyszczenie fotelika, zrozumiesz przedział cenowy. Tylko profesjonaliści mogą dobrze wykonać pracę i perfekcyjnie wyczyścić tapicerkę. Zatrudniając profesjonalnych i przeszkolonych sprzątaczy tapicerki, możesz spodziewać się następujących korzyści:

  • Tapicerka nie jest czysta, ale jest higieniczna i zdrowa.
  • Całkowicie usuń przebarwienia.
  • Usuwanie plam i zapachów zwierząt domowych z tapicerki.
  • Nie ma kurczenia się ani przebarwień.
  • Podniesiono atrakcyjność tapicerki.
  • Nie ma potrzeby zmiany tapicerki.

  Wniosek

  Umiejętność czyszczenia kanapy z kaszmiru jest ważna, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie kaszmiru różni się od czyszczenia jakiejkolwiek szmatki. Dlatego pamiętaj o tych rzeczach, które Ci przedstawiliśmy.