Jak czyścić farbę uszkodzoną przez wodę bez farby: 4 proste kroki

Używanie mieszanki wybielacza i wody to najlepszy sposób na czyszczenie uszkodzonej przez wodę farby bez farby. Jest to popularna metoda usuwania plam wodnych na suficie, ponieważ zamalowanie znaku może uczynić go bardziej widocznym.

Potrzebujesz minimalnych materiałów, a proces jest prosty. To najlepszy sposób na czyszczenie sufitu!

Jak czyścić farbę uszkodzoną przez wodę bez farby: 4 proste kroki

Przyczyny uszkodzenia sufitu przez wodę

Uszkodzenia od wody zwykle zdarzają się na suficie, dlatego należy uważać na znaki. Uważaj na plamy, łuszczącą się farbę, pęknięcia lub zacieki.

Kilka problemów z domem może spowodować uszkodzenie wody; są to najczęstsze:

1. Wilgoć

Wilgotność może powodować problemy z sufitem w Twoim domu. Pomieszczenia wilgotne, takie jak kuchnia czy łazienka, będą potrzebowały wentylatora wyciągowego, aby usunąć nadmiar wilgoci.

2. Rozerwanie rur

Pogoda może mieć wpływ na fajki w domu. Mroźne temperatury lub ekstremalne warunki pogodowe mogą uszkodzić instalacje wodne i doprowadzić do powstania plam, zwłaszcza na suficie.

3. Uszkodzenia strukturalne

Mogą wystąpić pewne problemy z fundamentem domu, więc uważaj na znaki, takie jak obwisły sufit. Gdy zauważysz jakieś problemy, możesz zająć się naprawą.

4. Stare domy

Stary dom na pewno będzie miał problemy, zwłaszcza z hydrauliką. Poplamiona ściana i sufit to znak rozpoznawczy domów powyżej 10 lat. Regularna konserwacja może pomóc w uniknięciu znacznych wydatków na naprawy, dlatego zawsze utrzymuj dom w dobrym stanie.

Jak naprawić uszkodzenia spowodowane wodą bez malowania

Możesz sprawić, że sufit będzie wyglądał jak nowy bez nakładania nowej warstwy farby, a to wszystko za pomocą mieszanki wybielacza z wodą. To łatwy sposób na usunięcie plam z wody.

Pamiętaj tylko, że ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku białej farby. Wybielacz może pozostawić jasną plamę na kolorowych sufitach.

Krok 1. Przygotuj materiały

Będziesz potrzebował wybielacza, wody, sprayu i rękawiczek. Wymieszaj ⅓ części wybielacza z częściami wody i włóż je do butelki.

Krok 2. Zakryj podłogi i meble

Użyj plastikowej osłony, aby chronić podłogę i meble. Plastik ochroni Twój dom przed wybielaczem, który może kapać.

Krok 3. Zastosuj rozwiązanie

Ustaw butelkę w pozycji „mgiełki”, aby można było nałożyć równomierną warstwę na plamę. Pamiętaj, aby przez cały czas pracy nosić rękawiczki, aby chronić ręce. Rozpyl roztwór bezpośrednio na plamę, a nadmiar płynu zetrzyj ręcznikiem papierowym.

Krok 4. Pozostaw płyn do wyschnięcia

Pozostaw roztwór na pięć minut do wyschnięcia; zauważysz, że Twoja plama zacznie blaknąć. W razie potrzeby powtórz ten proces w przypadku ciemnych plam. Teraz Twój sufit będzie wolny od ciemnych śladów, bez konieczności malowania!

Jak zapobiegać uszkodzeniom wody

Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą być bardzo irytujące. Kto chce brzydkich brązowych plam w domu, prawda?

Jednak nie tylko pozory należy gonić. Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą być niebezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Wilgotne obszary mogą wytwarzać pleśń, a niektóre gatunki są toksyczne dla ludzi. Z czasem wszyscy w domu będą źle się czuć.

Uszkodzenia powodowane przez wodę powodują również osłabienie fundamentów domu. Pewnego dnia Twoja podłoga może ustąpić, a sufit może spaść na Ciebie, gdy będziesz w tym miejscu.

Dlatego zawsze najlepiej jest zapobiegać poważnym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Oto kilka cennych wskazówek:

1. Regularna kontrola dachu

Dach jest największą ofiarą zalania, dlatego zawsze sprawdzaj stan co kilka lat. Zawsze zwracaj uwagę na potrzeby naprawy, takie jak wycieki, bez względu na to, jak drobne. W końcu przyniesie to znaczące rezultaty dla twojego dachu.

2. Sprawdź swoje okna

Zabezpiecz swoje uszczelki okienne. Wokół okien nie powinno być żadnych pęknięć, aby wilgoć nie mogła wniknąć.

Jeśli zauważysz pęknięcie, napraw je natychmiast odpowiednimi materiałami. Nawet najmniejsza szczelina może na dłuższą metę spowodować znaczne szkody.

3. Monitoruj swoje rury

Nieszczelne rury są główną przyczyną uszkodzeń spowodowanych przez wodę w domu. Wilgoć z tych rur może wpływać na ściany i podłogę, dlatego należy regularnie konserwować.

Jeśli twoje rury są za stare, będziesz musiał zmienić na nowsze, mocniejsze. Teraz Twój dom jest bezpieczny przed zalaniem!

Czy ubezpieczenie pokryje szkody spowodowane przez wodę?

Co miesiąc wydajesz pieniądze na ubezpieczenie domu, więc czy będzie w stanie pokryć Twoje wydatki na szkody spowodowane przez wodę?

Szkody wodne to typowe roszczenie ubezpieczeniowe. Jednak firmy mają różne ubezpieczenia i ważne jest, aby stale sprawdzać, czy Twoja polisa pokrywa Twoje potrzeby.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z tym procesem podczas zajmowania się ubezpieczeniem:

Krok 1. Zgłoś roszczenie do swojej firmy ubezpieczeniowej. Jak najszybciej skontaktuj się z przedstawicielem i podziel się zakresem szkód.

Krok 2. Spotkaj się z przedstawicielem ubezpieczeniowym. Twoja firma wyśle ​​przedstawiciela lub „regulatora”, aby ocenić sytuację. Twoje spotkanie powinno odbyć się w ciągu 15 dni od zdarzenia.

Krok 3. Zdobądź werdykt i negocjuj. Regulator poinformuje Cię, czy Twoje roszczenie ubezpieczeniowe jest ważne. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz negocjować z pomocą prawnika.

Krok 4. Dojść do porozumienia. Gdy obie strony dojdą do porozumienia, pieniądze mogą zostać Ci przekazane. Jeśli nadal nie ma porozumienia, możesz złożyć skargę w urzędzie samorządowym.

Ubezpieczenie zazwyczaj obejmuje wycieki, powodzie i wadliwe rury. Spróbuj więc załatwić sprawy ze swoją firmą, aby pokryć niezbędne wydatki.

Wniosek

Uszkodzenia zalane wodą to ogromny problem w naprawie, zwłaszcza gdy trzeba malować. Dlatego kiedy wiesz, jak wyczyścić zniszczoną wodą farbę bez farby, możesz zaoszczędzić zasoby i wysiłek. Twój dom będzie wyglądał lepiej, a Twoi bliscy będą bezpieczni.