Jak czyścić dywan myjką ciśnieniową? 9 prostych kroków!

Jak czyścić dywan myjką ciśnieniową? Składa się z kilku kroków, takich jak wybór płaskiej i czystej powierzchni, podłączenie myjki ciśnieniowej do źródła prądu i wody, zamontowanie nasadek myjki ciśnieniowej, wybór odpowiedniej dyszy natryskowej i natryskiwanie w kolejności.

Następnie rozważ nałożenie mydła, rozprowadzenie mydła szczotką obrotową, spryskanie czystą wodą w celu usunięcia mydła i wysuszenie dywanu. Myjka ciśnieniowa jest dostępna w różnych pojemnościach i ciśnieniu. Dlatego użyj ciśnienia od około tysiąca sześciuset do tysiąca ośmiuset PSI, aby uzyskać odpowiedni poziom czyszczenia i nie uszkodzić dywanu. Czyszczenie dywanu nie obejmuje również gorącej wody. Dostosuj go do średniej temperatury i poziomu. Zabrudzony dywanik nie musi być prany w pomieszczeniu, w którym gromadzi się brud. Dlatego zawsze szukaj płaskiej i czystej powierzchni, aby umieścić dywanik.

Jak czyścić dywan myjką ciśnieniową? 9 prostych kroków!

Akcesoria do mycia ciśnieniowego do przygotowania

Upewnij się, że myjka ciśnieniowa ma potrzebne akcesoria, takie jak końcówki natryskowe, dysze, wymienne różdżki lub lance, obrotowe dysze i inne. Zmienny nacisk jest niezbędnym warunkiem stosowania niskiego nacisku na dywan. Obrotowa szczotka pomaga w lepszym i bezpiecznym czyszczeniu powierzchni dywanu. Kup to akcesorium w dowolnym miejscu i podłącz je do konwencjonalnej myjki ciśnieniowej obsługującej akcesoria innych firm. Inne typy akcesoriów są według marki i również są preferowane.

Kroki czyszczenia dywanu za pomocą myjki ciśnieniowej

Poniżej znajdują się szczegółowe instrukcje czyszczenia dywanu myjką ciśnieniową:

Krok 1. Wybór płaskiej i czystej powierzchni

Poszukaj odpowiedniej powierzchni. Upewnij się, że jest czysty, szybko opróżniony i płaski. Umyj brudny obszar przed umieszczeniem nad nim dywanu. Upewnij się, że na jego powierzchni nie występuje wybrzuszenie. Połóż na nim dywanik. Wzloty i upadki są jednymi z potencjalnych celów dalszych szkód spowodowanych presją.

Krok 2. Podłączanie myjki ciśnieniowej do źródła prądu i wody

Podłącz myjkę ciśnieniową do najbliższego źródła wody. Użyj wiader, jeśli chcesz. Wymagane jest stałe źródło wody. Podłącz źródło wody, ustaw je. Zamocuj odpowiednią lancę do różnych różdżek natryskowych.

Krok 3. Zamocuj osprzęt do myjki ciśnieniowej

Załóż szczotkę obrotową na dyszę natryskową, jeśli taka istnieje. Wyjmij dyszę ciśnieniową. Wykorzystaj szczotkę do usuwania kurzu i brudu z materiału dywanu. Wybierz odpowiednią długość wysuwanej lancy do natryskiwania wody pod ciśnieniem na odległość.

Krok 4. Wybór odpowiedniej dyszy natryskowej

Wybierz jedną z końcówek natryskowych lub różnych dysz ciśnieniowych, aby zapewnić najniższe ciśnienie i najszersze kąty. Tak to działa w tym przypadku. Najszerszy kąt to czterdzieści pięć stopni dyszy do mycia przy najniższym ciśnieniu. Upewnij się, że dysza obrotowa jest ustawiona na najniższy poziom ciśnienia. Przeczytaj tabelę dysz ciśnieniowych.

Krok 5. Rozpylanie według sekwencji

Zacznij bezpiecznie rozpylać wodę i analizuj materiał, aby poradzić sobie z ciśnieniem. Przysuń go bliżej i zdmuchnij mniejsze cząsteczki. Wyeliminuj je szczegółowo. Używaj detergentu lub mydła, ale bez substancji chemicznych, które tylko uszkadzają materiał.

Krok 6. Nakładanie mydła

Zamocuj dyszę mydlaną lub działko piankowe do lancy. Inne myjki ciśnieniowe są wyposażone w butelkę z detergentem, co znacznie ułatwia sprawę. Połącz detergent i wykorzystaj go do nakładania na powierzchnię. Sięgnij po powierzchni, gdy pozwolisz pianie wniknąć do środka.

Krok 7. Rozprowadzanie mydła za pomocą szczotki obrotowej

Ponownie załóż szczotkę obrotową. Wykorzystaj to do zwiększenia gęstości pianki i wyeliminowania małych cząstek z włókien dywanu.

Krok 8. Rozpylanie czystej wody w usuwaniu mydła

Podczas szczotkowania włókien pianką wróć do podobnej końcówki natryskowej pod niskim ciśnieniem. Przymocuj go do lancy. Rozpocznij rozpylanie czystej wody z daleka.

Krok 9. Suszenie dywanu

Odpowiednio spuść wodę z dywanu. Po podniesieniu pozwól mu spłynąć prawidłowo. Wysusz i użyj urządzenia, biorąc pod uwagę materiał dywanu. Spodziewaj się, że otrzymasz nieskazitelny dywan. Pamiętaj, aby nie przekroczyć sugerowanych limitów od tysiąca sześciuset do tysiąca ośmiuset funtów na każdy cal kwadratowy ciśnienia. Rozpylaj z odległości, gdy zbliżasz się o cal bliżej i obserwuj, w jaki sposób materiały mierzą się z regulowanym ciśnieniem.

Zalecenia i amp; Nie robić tego, gdy czyścisz dywanik myjką ciśnieniową

Oto nakazy i zakazy, o których należy pamiętać podczas czyszczenia dywanu myjką ciśnieniową.

Zalecenia

  • Utrzymuj myjkę ciśnieniową w prawidłowej odległości
  • Używaj tylko odpowiedniego nacisku
  • Ustaw myjkę ciśnieniową na najbardziej odpowiedniej powierzchni
  • Wykorzystaj odpowiednie rozwiązanie do czyszczenia i sprzętu

Nie

  • Nigdy nie używaj detergentu w nadmiarze
  • Nigdy nie kieruj dyszy, która się zamyka
  • Nigdy nie używaj gorącej wody

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak czyścić dywan myjką ciśnieniową. Przygotuj potrzebne materiały i postępuj zgodnie ze szczegółowymi wymienionymi krokami. Pamiętaj o nakazach i zakazach czyszczenia, aby w końcu uzyskać najlepsze wyniki! Dowiedz się, jak czyścić dywanik myjką ciśnieniową i jak czyścić drewniany pokład myjką ciśnieniową.