Jak często należy rozmrażać minilodówkę? 5 prostych kroków!

Pytanie brzmi: jak często należy rozmrażać mini lodówkę? Za każdym razem, gdy otworzysz drzwi lodówki, do minilodówki dostanie się odrobina ciepłego powietrza z zewnątrz. Początkowo nie stanowi to problemu, ale gdy ciepłe i zimne powietrze spotka się w lodówce, zamieni się w wodę, a nawet skropli się w szron.

Jeśli tak się stanie, wydajność Twojej lodówki zostanie zmniejszona. Zmniejszy to nawet dostępną przestrzeń wewnątrz zamrażarki. W takim przypadku będziesz musiał go rozmrozić.

Jak często należy rozmrażać minilodówkę? 5 prostych kroków!

Różne modele mini lodówek są zaprojektowane do automatycznego rozmrażania; jeśli twój jest zintegrowany z tą technologią, to dobrze.

Ale w przeciwnym razie konieczne jest pozbycie się szronu, aby stworzyć przestrzeń i umożliwić wydajną pracę zamrażarki. W tym poście dowiesz się więcej o rozmrażaniu i jak to zrobić.

Zrozumienie rozmrażania

Kiedy mówimy o rozmrażaniu, jest to proces usuwania szronu nagromadzonego w zamrażarce. Jeśli szron w zamrażarce minilodówki jest już za duży, jej wydajność zmniejszy się. To samo dotyczy dostępnej przestrzeni wewnątrz zamrażarki.

Być może planujesz wyjazd lub wakacje, podczas których musiałbyś wyłączyć minilodówkę na długi czas; jest idealny do rozmrażania lodówki. Albo, gdy wrócisz, w całym pokoju będzie woda. Z tego powodu rozmrażanie jest ważne.

Zanim przejdziemy do rozmrażania lodówki, najpierw odpowiedzmy na główne pytanie tego artykułu: jak często należy rozmrażać mini lodówkę? Cóż, odpowiedź jest dość prosta.

Nie ma na to określonego czasu. Możesz rozmrozić lodówkę za każdym razem, gdy czujesz, że zamrażarka nie działa normalnie lub jeśli uważasz, że mróz zajmuje zbyt dużo miejsca w zamrażarce.

Jednak zdecydowanie zaleca się rozmrożenie mini-lodówki lub innego rodzaju lodówki przed wyjazdem w dłuższą podróż lub jeśli ma pozostać wyłączona przez dłuższy czas.

Według niektórych testów, szron może zgromadzić się wystarczająco w ciągu dwóch miesięcy, jeśli otworzysz lodówkę około 12-13 razy dziennie. Mając to na uwadze, idealnie nadaje się do rozmrażania co dwa lub trzy miesiące.

Kroki rozmrażania minilodówki

Minilodówka jest powszechna w pokojach rekreacyjnych lub akademikach. Jest świetny, ponieważ oferuje elastyczność, wygodę i ogólną funkcjonalność przy wystarczającej ilości miejsca.

Konserwacja tego małego urządzenia obejmuje czyszczenie jego półek i przegródek, a także natychmiastowe usuwanie przeterminowanych produktów spożywczych. Takie postępowanie zapobiegnie rozwojowi bakterii i nieprzyjemnych zapachów.

Rutynowa konserwacja mini lodówki musi obejmować rozmrażanie, a to zadanie można łatwo wykonać, biorąc pod uwagę jej rozmiar. Ponadto będziesz potrzebować tylko kilku rzeczy, w tym szmat, nieściernych materiałów czyszczących i ręczników.

Krok 1. Usuwanie wszystkich elementów

Przede wszystkim musisz zabrać wszystkie przedmioty z lodówki. Wiąże się to również z wyrzucaniem wszelkich artykułów spożywczych o nieprzyjemnym zapachu lub tych, których data ważności już minęła.

Krok 2. Odłącz swoją minilodówkę

Po odłączeniu przewodu z gniazdka musisz przenieść swoje małe urządzenie do obszaru z podłogą, której kapiąca woda nie może uszkodzić. Również na dnie lodówki umieść ręcznik, aby wchłonął wodę.

Krok 3. Rozmrażanie

Pozostaw jego drzwi otwarte, pozwalając mu rozmrażać się przez noc. Wtedy pomogłoby, gdybyś wytarł wilgoć ze wszystkich jego powierzchni, gdy nadejdzie poranek. Zapachy i plamy usuwaj również z lodówki za pomocą ciepłej wody z mydłem. Po zakończeniu czyszczenia pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Krok 4. Ponowne podłączenie urządzenia

Po powrocie możesz ponownie podłączyć minilodówkę. Następnie możesz ponownie uzupełnić wszystkie przekąski i napoje. Na koniec ustaw żądaną temperaturę.

Wskazówki do zapamiętania

  • Pył może szybko się gromadzić, więc zapewnienie bezpyłowej pracy sprężarki może wydłużyć jej żywotność i całą lodówkę. Upewnij się również, że między minilodówką a ścianą jest szczelina ze wszystkich stron, aby ułatwić czyszczenie.
  • Po zakończeniu rozmrażania lodówki upewnij się, że jej wnętrze jest suche, zanim włożysz produkty spożywcze z powrotem, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Ponadto kompresor nie powinien być narażony na gromadzenie się kurzu. Co więcej, pomogłoby, gdybyś cały czas trzymał minilodówkę w pozycji pionowej.
  • Możesz umieścić sodę oczyszczoną z otwartym pudełkiem w minilodówce, aby pochłaniała zapachy.
  • Jeśli minilodówka jest wyposażona w technologię automatycznego rozmrażania, nie musisz odłączać urządzenia. Zamiast tego możesz zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia, aby dowiedzieć się więcej.

To okładka!

Wracając do pytania: jak często należy rozmrażać mini lodówkę? Ogólnie rzecz biorąc, musisz to robić co dwa lub trzy miesiące. Należy to zrobić na dzień przed wyjazdem na długą podróż lub wakacje.