Jak ciężki jest materac Queen? 6 popularnych materiałów!

Jak ciężki jest materac typu Queen? Materac typu queen-size może ważyć od stu do stu osiemdziesięciu funtów, w zależności od użytych materiałów.

Kupując materac, często pomijamy ważne szczegóły, takie jak ile łóżko może pomieścić lub ile waży.

Jak ciężki jest materac Queen? 6 popularnych materiałów!

W dzisiejszych czasach przy zakupie online korzystamy z bezpłatnej wysyłki i rabatów na dostawę. Oznacza to, że nie musimy płacić za dostawę frachtu.

Niemniej jednak nigdy nie zapominaj o sprawdzeniu wagi materaca, ponieważ spowoduje to kłopoty, jeśli masz.

Jak ciężki jest materac typu Queen

Łóżka typu queen-size to najpopularniejszy rozmiar materaca sprzedawany na rynku. Mierzy dziesięć na dziesięć stóp.

Jest często używany i jest idealny, jeśli śpisz sam lub śpisz z partnerem.

Może wydawać się mały dla par, ale da ci przyjemne przytulne i przestronne wrażenie oraz przestrzeń do swobodnego poruszania się.

Oto powszechnie używany materiał na materac:

Materiał nr 1. Futon

Futony są zwykle ciężkie, ponieważ są dość zapakowane w środku. Mógł ważyć od trzydziestu pięciu do siedemdziesięciu pięciu funtów.

Materiały używane jako wypełnienie futonów mogą również sumować się do jego całkowitej wagi – materiały takie jak pianka z pamięcią, bawełna, wypełnienie włókniste lub ich kombinacja.

Moim zdaniem japońskie futony są najlepsze. Nie jest aż tak ciężki i jest wygodny do spania, zwłaszcza w zimne noce.

Materiał nr 2. Materac dmuchany

Jak sama nazwa wskazuje, materac dmuchany jest najlżejszym ze wszystkich materacy łóżkowych na tej liście.

Mógł ważyć tylko od pięciu do piętnastu funtów. Ten rodzaj materaca doskonale sprawdzi się w pokojach gościnnych lub podczas zajęć na świeżym powietrzu.

Materac dmuchany jest również łatwy do przenoszenia w dowolne miejsce. Możesz go opróżnić i spasować, a następnie jesteś gotowy do pracy.

Materiał nr 3. Wewnętrzne źródło

Materac ze sprężyną wewnętrzną może ważyć prawie jak dorosły. Waha się od około stu funtów.

Sprężyna wewnątrz materaca sprawia, że ​​jest on ciężki.

Chociaż cewki w materacu mogą dawać pożądane uczucie sprężystości.

Materiał nr 4. Pianka z pamięcią

Pianka z pamięcią waży prawie tyle samo, co innerspring. Może ważyć nawet sto dziesięć funtów.

Gęstość pianki różni się również w zależności od modelu. Pianka z pamięcią o niskiej gęstości może ważyć lżej niż futony.

Materiał nr 5. Hybryda

Materac hybrydowy mógł ważyć około stu dwudziestu funtów. W porównaniu z pianką z pamięcią, materac hybrydowy jest cięższy.

A waga może się zmieniać w zależności od rozmiaru i kształtu elementów materaca.

Dlaczego jest cięższy niż pianka z pamięcią? Dzieje się tak, ponieważ pianki hybrydowe mają podstawę z pianki o dużej gęstości, podczas gdy pianka z pamięcią kształtu ma wewnątrz mało sprężyn wewnętrznych.

Materiał nr 6. Materac lateksowy

Ze wszystkich materiałów na materace na tej liście, materac lateksowy waży najciężej.

Waży około stu pięćdziesięciu funtów.

Mimo że materac lateksowy jest dobrym materiałem ze względu na jego naturalną oddychalność, nie można go ukryć, ponieważ jest kompaktowy. Zwykle jest cięższy niż inne typy.

Materac lateksowy może być gruby i twardy; czasami może oznaczać kłopoty, zwłaszcza podczas przenoszenia ich z jednego miejsca do drugiego.

Czynniki, na które wpływa waga materaca

Ile waży materac może spowodować proporcjonalny wzrost niektórych czynników? Jak ciężki jest materac typu Queen? Oto kilka z nich:

Wysyłka

Kiedy zamawiamy online, w dzisiejszych czasach zwykle cieszymy się darmową wysyłką, chociaż powinniśmy zapoznać się z wagą przesyłki.

Waga przesyłki jest inna niż waga materaca. Łóżko typu queen-size może ważyć około siedemdziesięciu pięciu funtów po ściśnięciu w pudełku, aby dać ci pomysł.

Dlatego czasami lepiej jest kupić lżejsze materace niż ciężkie, ponieważ im cięższy jest materac, tym trudniej jest go dostarczyć.

Ceny

Jeśli chcesz mieć wygodny, ciężki materac, nie możesz zaprzeczyć, że im cięższy staje się twój materac, tym wyższa jest cena.

Im większe lub cięższe staje się Twoje łóżko, oznacza to, że w środku znajduje się mnóstwo materiałów.

Więc twój materac powinien być odpowiednio wyceniony.

Czy zauważyłeś ceny między materacami typu queen-size i king-size? Dzieje się tak, ponieważ rozmiar jest również decydującym czynnikiem w wycenie.

Ruchliwość

Jeśli chcesz mieć większe łóżko, powinieneś rozważyć otrzymanie. Czy będziesz go sam podnosić, czy potrzebujesz pomocy? A może możesz regularnie czyścić materac?

Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, być może będziesz musiał pomyśleć więcej o wysiłku potrzebnym do zakupu ciężkiego materaca.

Nie możemy liczyć na pomoc za każdym razem, zwłaszcza gdy wprowadzamy się do mieszkań lub wychodzimy z nich. Jeśli w pobliżu nie ma pomocy, czy jesteś gotowy, aby samodzielnie przenieść materac?

Dlaczego warto wybrać lżejszy materac?

Lekarze i specjaliści twierdzą, że materac powinien bardziej stykać się z ciałem, aby zmniejszyć stres, jaki odczuwa ciało podczas leżenia.

Bardziej miękka powierzchnia pozwoli większej części ciała na kontakt z materacem, ponieważ zapewni ci ulgę w punkcie nacisku.

Kolejną zaletą wyboru lekkiego i miękkiego materaca jest to, że można go przesuwać. Możesz go zwinąć, złożyć lub spakować bez trudu.

Problemy z wysyłką i koszty również nie będą stanowić problemu. Lekki lub lżejszy materac sprzyja tym, którzy mają przeciętne ramy.

Dlaczego warto wybrać cięższy materac?

Nieporęczne materace niekoniecznie oznaczają, że są twarde. Grube materace mogą być również bardziej miękkie niż oczekiwano.

Niektórzy ludzie często chcą mieć twardy materac, więc spodziewaj się, że będzie on cięższy, zwłaszcza hybrydowe typy materacy.

Jeśli ważysz dużo, odpowiedni będzie dla Ciebie ciężki materac. Jest trwalszy i nie musisz się martwić, że podczas snu utoniesz lub spadniesz z krawędzi.

Wniosek

Jak ciężki jest materac typu Queen? Waga materaca może się różnić w zależności od użytych materiałów.

Jeśli masz przeciętną ramę lub wolisz bardziej miękki materac, wybierz materace wykonane z lekkich materiałów.

Z drugiej strony, jeśli masz ciężką lub dużą ramę, ciężki materac jest dla Ciebie idealny.