Jak adresować apartamenty na zaproszeniach ślubnych?

Ci, którzy chcą dowiedzieć się, jak adresować mieszkania na zaproszeniach ślubnych, powinni zrozumieć, jak sformułować adres mieszkania i gdzie umieścić go na zaproszeniach ślubnych. Powinieneś zrozumieć etykietę adresowania zaproszenia na ślub, ale co zrozumiałe, może nie być jasne, czy goście mieszkają w apartamentach.

Kontynuuj czytanie poniżej, aby poznać właściwy sposób pisania adresów na zaproszeniach ślubnych. A jeśli jeszcze ich nie zebrałeś, oto poradnik, jak zbierać adresy na wesele.

Jak adresować apartamenty na zaproszeniach ślubnych?

Etykieta dotycząca adresowania mieszkań na zaproszeniach ślubnych

Kiedy rozumiesz, jak adresować zaproszenia ślubne, masz pewność, że piszesz całkowicie typy ulic. Podobnie apartamenty są uważane za drugorzędne dane adresowe, a Ty określisz je w całości jako „mieszkanie” lub „jednostka”.

Pamiętaj, że mieszkanie lub mieszkanie będzie miało swój własny adres. A pisząc na zaproszeniach na wesela, adres mieszkania powinien znajdować się w drugiej linii.

Pierwsza linia to formalne imiona i nazwiska gościa; następnie przeliterujesz wszystkie słowa w adresie. Oto przykład adresowania mieszkań na zaproszeniach ślubnych z imieniem gościa i jego adresem:

Pan i Pani John Smith [Numer ulicy i nazwa ulicy] [Numer mieszkania] [Miasto, województwo i kod pocztowy]

Ale co, jeśli na zaproszeniu ślubnym trzeba zaadresować również budynek, a nie tylko mieszkanie? Będziesz potrzebować dwóch wierszy, aby dopasować adres lub coś podobnego do tego:

Pan i Pani John Smith [Numer ulicy i nazwa ulicy] [Numer budynku] [Numer mieszkania] [Miasto, województwo i kod pocztowy]

Czy podajesz numer mieszkania na zaproszeniach ślubnych?

Adresując mieszkania na zaproszeniach ślubnych, wypiszesz adresy mieszkań i żadnych skrótów. Wypiszesz mieszkanie lub jednostkę, dlatego są one napisane w drugim wierszu, aby mieć pewność, że zostaną poprawnie odczytane.

Wypróbuj ten przykład, pisząc na zaproszeniu:

[Nazwa gościa z odpowiednimi tytułami]

[Adres ulicy]

[Apartament i numer lokalu]

[Miasto, województwo i pocztowy kod pocztowy]

Pamiętaj, że możesz potrzebować więcej linii, zwłaszcza jeśli zapraszasz różnych gości z tego samego gospodarstwa domowego. Upewnij się, że nie ma również błędów typograficznych, głównie dlatego, że adresy kopert ślubnych są pisane odręcznie.

Przeczytaj, jak wydrukować zaproszenia ślubne w domu, aby uniknąć problemów z pisaniem i drukowaniem.

Jak formalnie wpisać adres mieszkania na zaproszeniach ślubnych?

Najprostszym sposobem na zrozumienie etykiety adresowania zaproszeń ślubnych, w których goście mieszkają w apartamentach, jest poświęcenie kolejnej linii na słowo „apartament” i numer mieszkania.

Będzie to łatwiejsze do odczytania i jest to formalne, ponieważ adres ulicy znajduje się w osobnej linii. Kaligrafowie ślubni wiedzą, że nie należy używać Apt. przy adresowaniu mieszkań na zaproszeniach ślubnych.

Jak adresować numery mieszkań w zapisanym terminie?

Poza właściwym sposobem adresowania zaproszeń ślubnych, czy wiesz, jak adresować ślub i oszczędzać daty? Jest to podobne do adresowania zaproszeń ślubnych, ale ogólnie rzecz biorąc, zapisywanie kart daty jest bardziej kreatywne i zabawne niż formalne zaproszenia.

Oto elementy adresowania kart z datami, jeśli gość mieszka w mieszkaniu:

  • Pełne imię i nazwisko gościa (tzn. nie musisz się stresować tytułami i zwrotami grzecznościowymi)
  • Pełny adres, który wpisujesz bez skrótu (np. mieszkanie nie jest napisane jako trafne)

Przykład:

[Imię gościa]

[Adres ulicy]

[Apartament i numer lokalu]

[Miasto, województwo i pocztowy kod pocztowy]

Czy umieszczasz adres na zaproszeniu na ślub?

Adresowanie zaproszeń ślubnych nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Musisz tylko pamiętać, że etykieta polega na wypisaniu wszystkiego i użyciu linii, aby adres zaproszenia ślubnego był łatwy do zrozumienia.

  • Przeliteruj pełne imię i nazwisko gości, ale możesz użyć skrótów Mister i Misses (proszę jasno określić, kogo zapraszasz z gospodarstwa domowego)
  • Wpisz adres całkowicie bez skrótów (na przykład mieszkania powinny być zapisane jako „Mieszkanie”, a nie mieszkanie)
  • Użyj osobnych wierszy w adresie, jeśli informacja ma ponad 20 cyfr
  • Nie używaj symboli (np. jeśli musisz napisać „i”, przeliteruj to, niż użyj symbolu)

Jak zaadresować zaproszenie na ślub z miejscem?

Pisząc miejsce na zaproszeniu na ślub, nie musisz się nim całkowicie zajmować. Zamiast tego wpiszesz miasto i stan miejsca ślubu, ale adres i kod pocztowy są niepotrzebne.

Jednak wpiszesz adres ulicy, jeśli masz dwa miejsca weselne w tym samym mieście i stanie. Inne przewodniki po etykiecie również mówią, że powinieneś być konkretny podczas pisania miejsca weselnego, więc wybór należy do Ciebie.

Jeśli jest to ślub docelowy, możesz również wpisać kraj. A jeśli przyjęcie odbywa się w tym samym miejscu co ceremonia ślubna, po prostu napisz „Przyjęcie do naśladowania”.

W przeciwnym razie użyjesz innej karty w pakiecie zaproszeń, aby uzyskać szczegóły odbioru. Jeśli zapraszasz gości do hotelu na nocleg lub więcej, oto jak sformułować informacje o hotelu na wesele.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Właśnie nauczyłeś się, jak adresować mieszkania na zaproszeniach ślubnych, gdzie powinno to być napisane, i użyjesz innej linii po adresie ulicy.

Jeśli jest budynek, powinieneś również użyć dla niego osobnej linii i unikać skrótów. Daj nam znać poniżej, jeśli masz jakiekolwiek pytania.