Ile wydać na zaproszenia ślubne

Jeśli chcesz wiedzieć, ile wydać na zaproszenia ślubne, rozważ decyzję między wydatkami na zaproszenia ślubne ze średniej lub wyższej półki. Twój budżet weselny ostatecznie określi koszt, jaki możesz przeznaczyć na zaproszenia, bez poświęcania innych niezbędnych wydatków na wesele.

Zalecamy przejrzenie naszego bloga w poszukiwaniu wszystkiego, co dotyczy zaproszeń ślubnych. Na przykład pomoże, jeśli wiesz, jak wypchać zaproszenia ślubne, ponieważ wstawki mogą zwiększyć całkowity koszt zaproszenia na ślub.

Ile wydać na zaproszenia ślubne

Ile wydać na zaproszenia ślubne: średni koszt

Średni budżet na zaproszenia ślubne

Dla par, które nie są pewne, ile wydać na zaproszenia ślubne, rozważ budżet od 100 do 200 USD na zaproszenia i artykuły papiernicze. Na przykład, jeśli możesz wydać tylko 5000 USD na swój ślub, 100 USD jest rozsądne.

Z drugiej strony, wesele o budżecie 10 000 USD może wydać 200 USD na zaproszenia i papeterię. Oczywiście przy założeniu, że wysyłasz standardowe i proste zaproszenia, więc możliwe jest 100 USD za każde 5000 USD budżetu weselnego.

Wysokiej jakości zaproszenia ślubne kosztują

Większe wesela będą oczywiście miały większy budżet na zaproszenia ślubne. Weźmy na przykład budżet w wysokości 20 000 $ na wesele.

Możesz wydać 400 dolarów na swoje zaproszenia ślubne. Z drugiej strony para, która może wydać 50 000 USD na swój ślub, może przeznaczyć 1000 USD na budżet zaproszenia na ślub, ponieważ prawdopodobnie wyśle ​​​​eleganckie zaproszenia do wielu osób.

Ale jak są możliwe te budżety na zaproszenia ślubne, jeśli oczekuje się, że pary wydadzą od 500 do 1000 USD na same zaproszenia?

Jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych

Organizowane są różne wesela, a każdy z nich będzie się różnił w zestawieniach zaproszeń. Można jednak oczekiwać, że wszystkie zaproszenia ślubne składają się z karty zaproszenia, RSVP lub karty odpowiedzi oraz dodatkowej karty informacyjnej.

Bądź prosty

Aby uniknąć nadmiernych wydatków na zaproszenia ślubne, przeznacz budżet w wysokości 99 na każdą kartę zaproszenia i około 50 na kartę informacyjną. Zazwyczaj karta RSVP jest wliczona w cenę zaproszenia, więc jest uważana za darmową.

Dlatego każdy pakiet zaproszeń nie przekroczy 2 USD. Pomnożysz to przez liczbę zaproszonych gości i nie wydasz tysięcy dolarów na zaproszenia ślubne.

Wyślij zaproszenia na gospodarstwo domowe

Ponadto pamiętaj, że nie wysyłasz jednego zaproszenia na gościa, ale jedno zaproszenie na gospodarstwo domowe. Możesz także nie zapraszać wszystkich w tym gospodarstwie domowym, o ile znasz etykietę właściwego sformułowania.

Jeśli chcesz intymnego ślubu, możesz nawet przeczytać o tym, jak powiedzieć „nie plus” na zaproszeniach ślubnych. W ten sposób wysyłasz tylko kilka zaproszeń, co oznacza mniejsze wydatki.

Ile większość ludzi wydaje na zaproszenia ślubne?

Średni koszt, jaki większość par wydaje na swoje zaproszenia, to mniej niż 550 USD. Dzieje się tak, ponieważ jest to łączna kwota wydatków, które wydasz na wszystkie kartki i papeterii na wesele.

Zaczniesz od zapisywania dat, a następnie od pakietu zaproszeń. Ten ostatni będzie miał zaproszenie, kartę RSVP, kartę informacyjną i inne wkładki, takie jak karty weselne, w zależności od rodzaju wesela i ilości informacji, które chcesz przekazać gościom.

Pozostałe wydatki to karty i papeteria na sam ślub. Są to wizytówki, programy i menu, by wymienić te popularne.

Jaka jest rozsądna kwota do wydania na zaproszenia ślubne?

Przydziel tylko od 2 do 5%

Zamiast podążać za określoną kwotą, ustaw procent do wydania na zaproszenia ślubne zgodnie z całkowitym budżetem weselnym. Biorąc to pod uwagę, około 2 do 5% budżetu weselnego można przeznaczyć na zaproszenia, aby upewnić się, że nadal będzie zadowalający i wystarczający.

Ten budżet powinien obejmować wszystko w pakiecie zaproszeń, w tym koperty wewnętrzne i zewnętrzne. Chcesz również ustawić wystarczający budżet, aby pokryć dodatki, takie jak papeteria w dniu ślubu, zapisać daty wysłane przed zaproszeniami ślubnymi i notatki z podziękowaniami wysłane po ślubie.

Przejdź do świata cyfrowego

Pamiętaj, że niektóre karty i artykuły papiernicze mogą również przejść na technologię cyfrową. Na przykład możesz zmniejszyć liczbę kart w pakiecie zaproszeń ślubnych, pisząc wszystkie dodatkowe informacje dotyczące ślubu na swojej stronie internetowej dotyczącej ślubu.

Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z tym, jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych, aby nie poświęcać swojego budżetu na inne niezbędne elementy weselne, takie jak miejsce, catering i strój.

Jak sprawić, by tanie zaproszenia ślubne wyglądały drogo?

  • Rozważ poproszenie o opinię lub pomoc kogoś kreatywnego
  • Przeglądaj internet w poszukiwaniu inspiracji
  • Użyj kart wysokiej jakości
  • Poszukaj gotowych grafik pasujących do Twojego motywu ślubnego
  • Użyj niedrogiej, ale wysokiej jakości drukarni lub samej drukarki do majsterkowania
  • Rozważ kaligrafię tekstu
  • Użyj wstążki, aby ułożyć pakiet zaproszeń lub opaskę na brzuch z suszonymi kwiatami lub fantazyjnymi krawędziami
  • Znajdź zabytkowe znaczki lub zdobądź niestandardowe znaczki
  • Rozważ wkładkę do koperty
  • Wykończ zaproszenia wytłaczarką lub woskiem

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile wydać na zaproszenia ślubne, w których można mieć budżet tylko 100 USD lub tylko 2% całkowitego budżetu ślubnego.

Kluczem jest znajomość podstawowych inkluzji, rozważenie przejścia na cyfrowe dla niektórych kart i wysłanie zaproszenia na gospodarstwo domowe. Następnie skorzystaj z powyższych wskazówek, aby stworzyć estetyczne zaproszenia, więc nie jest oczywiste, że wydałeś niewielką kwotę.

Mamy nadzieję, że to pomoże!