Ile waży pralka i suszarka? 3 proste sposoby na ich przeniesienie!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się i zadawałeś sobie pytanie: ile waży pralka i suszarka? Waga pralki i suszarki różni się w zależności od ich pojemności. Waga wzrośnie wraz ze wzrostem pojemności. Pralka waży około 170 funtów, a suszarka waży 124 funty. Ponieważ ma dwa zawieszenia i bębny, pralka waży trochę więcej niż suszarka.

W dzisiejszym świecie pralko-suszarka jest niezbędnym urządzeniem w każdym domu. Dzięki tym produktom życie każdego z nas stało się o wiele łatwiejsze.

Ile waży pralka i suszarka? 3 proste sposoby na ich przeniesienie!

Możesz jednak zainteresować się wagą suszarki i pralki, aby łatwiej je przenosić. W tym artykule omówimy, ile waży suszarka i pralka oraz jak przenosić ciężkie suszarki i pralki. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jaka jest waga pralki?

Pralka ładowana od przodu to najczęstszy rodzaj pralki, z której korzysta większość ludzi. Dlatego musisz znać jej wagę, ładowana od przodu pralka o dużej pojemności waży około 205 funtów. Z drugiej strony pralka ładowana od przodu o średniej pojemności zwykle waży 180 funtów. Typowa waga pralki ładowanej od góry o średniej pojemności wynosi 100 funtów, podczas gdy pralka ładowana od góry o małej pojemności to 70 funtów.

Ile waży suszarka?

Suszarka waży zwykle od 100 do 150 funtów. Średnia waga suszarki to 124 funty. Średnia waga suszarki na stopę sześcienną wynosi (18) osiemnaście funtów. Z drugiej strony ta waga może się różnić w zależności od pojemności. Suszarka o małej pojemności może ważyć nawet 100 funtów. Z drugiej strony suszarka o umiarkowanej pojemności może ważyć do 165 funtów lub więcej. Jednak waga suszarki bębnowej różni się od wagi zwykłych suszarek. Plastikowa suszarka bębnowa waży 77 funtów, ale suszarka bębnowa wykonana ze stali nierdzewnej waży 100 funtów.

Ile waży pralko-suszarka ułożona w stos?

W tym akapicie dowiesz się ile waży pralka i suszarka? Suszarka jest umieszczana na pralce w pralce i suszarce do układania w stosy, jak sama nazwa wskazuje. Pralka i suszarka do układania w stosy są przystosowane do pralek ładowanych od góry i od przodu. Rodzaj pralki określa sposób montażu suszarki. Suszarka i pralka o standardowych rozmiarach ważą średnio około 238 funtów. Waga różni się w zależności od urządzenia w zależności od rozmiaru i podkładek.

Kroki przeniesienia pralki i suszarki

Bardzo ważne jest prawidłowe przenoszenie pralko-suszarki, aby uniknąć szkód. Aby bezpiecznie przenieść urządzenia, musisz wykonać kilka podstawowych procedur. Zobaczmy, jak przenieść suszarkę i pralkę.

Krok 1. Odłącz suszarkę i pralkę

Odłącz pralkę i suszarkę: należy użyć taśmy klejącej do zabezpieczenia kabli lub przewodów po odłączeniu urządzenia. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ niezabezpieczone przewody i wtyczki mogą uszkodzić pralkosuszarkę podczas zmiany biegów.

Krok 2. Zabezpiecz wanny pralki

Wanny myjki są zabezpieczone zawieszeniami i działają za pomocą systemu zawieszenia. Pojemniki mogą wysunąć się ze swoich pozycji za każdym razem, gdy przesuwasz suszarkę, potencjalnie uszkadzając system. Przed przeniesieniem pralki należy zapiąć wanny. Podczas transportu wanien można użyć śrub transportowych, aby utrzymać je na miejscu.

Krok 3. Zapakuj suszarkę i pralkę

Ponieważ pralko-suszarka może przemieszczać się po nierównych podłogach i zderzać się ze ścianami lub innymi przedmiotami, ich staranne pakowanie wydaje się być najważniejszym procesem. Jeśli przewozisz pralko-suszarki do układania w stos z wózkiem, upewnij się, że najniższa połowa maszyn jest dobrze przykryta. Aby zapakować pralko-suszarkę, użyj folii bąbelkowej, materiału amortyzującego i pudełka na sprzęt.

Który z nich jest lżejszy, suszarka czy pralka?

Suszarka jest nieco lżejsza niż pralka. Ponadto suszarka waży mniej niż pralka o mniejszej pojemności. Pralka ma dwie wanny, a suszarka tylko jedną. Ponieważ musi być połączona z wodą i drenażem, myjka zawiera dodatkowe elementy. Suszarka nie wymaga żadnych połączeń, dzięki czemu jest mniej elementów.

Dlaczego pralki mają tak dużą wagę?

Większość podkładek zawiera od spodu pokaźny betonowy blok, aby zwiększyć stabilność i równowagę, szczególnie podczas cykli wirowania, dzięki czemu urządzenie nie ślizga się ani nie przechyla. Według producenta przeciwwagi do podkładek, te elementy betonowe mogą ważyć do 55 funtów. Ponadto pralki mają wiele masywnych komponentów. Wewnętrzne, zewnętrzne stalowe wanny, silnik, skrzynia biegów i solidna metalowa rama to standardowe elementy większości myjek. To dużo metalu, gdy patrzymy na maszyny, które wydają się mieć 28 cali szerokości, 40 cali wysokości i 33 cale grubości. Te czynniki zwiększają wagę, średnio około 170 funtów. Możesz również zainteresować się wskazówkami dotyczącymi naprawy pralki i suszarki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu dowiedziałeś się, ile waży pralko-suszarka. Pamiętaj, że Twoja suszarka jest nieco lżejsza niż pralka i możesz szybko przenieść suszarkę, a nie pralkę. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania oraz ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio.