Ile waży materac piankowy z pamięcią kształtu

Odpowiedź na to, ile waży materac piankowy z pamięcią kształtu, zależy od rozmiaru materaca. Oczywiście łóżko typu king-size będzie znacznie cięższe niż łóżko podwójne. Jednak rozmiar nie jest jedynym czynnikiem, który może wpływać na wagę łóżka z pianki z pamięcią kształtu.

Już teraz można się spodziewać, że ten rodzaj materaca będzie cięższy od łóżek sprężynowych ze względu na ogólną konstrukcję. Z drugiej strony pianka lateksowa jest nieco podobna do pianki z pamięcią kształtu pod względem wagi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przewiń w dół, a my również omówimy, dlaczego znajomość wagi materaca ma znaczenie.

Ile waży materac piankowy z pamięcią kształtu

Ile waży materac piankowy z pamięcią kształtu i co na niego wpływa?

Materac piankowy z pamięcią może ważyć od 40 do 180 funtów. Dwa czynniki, które mogą wpływać na to, jak ciężkie lub jak lekkie będzie Twoje łóżko z pianki z pamięcią kształtu, to jego rozmiar i gęstość. Możesz pamiętać o tych dwóch, jeśli chcesz uzyskać określoną wagę swojego łóżka.

Dlaczego waga ma znaczenie w łóżkach piankowych z pamięcią kształtu? Szybko można założyć, że cięższe łóżko będzie miało większą nośność. Cięższe osoby lub osoby dzielące łóżko będą lepsze z cięższym materacem.

Rozmiar

Podobnie jak w przypadku innych łóżek, materace piankowe z pamięcią kształtu są dostępne w standardowych rozmiarach, takich jak podwójne, królowe i królewskie. Niektóre marki mogą nawet oferować łóżka ponadgabarytowe lub mniejsze, co może oznaczać cięższe i większe wagi niż wymieniony przez nas asortyment. Dlatego podwójny materac piankowy z pamięcią kształtu może wynosić od 40 do 60 funtów, podczas gdy łóżko typu queen-size zwykle ma od 120 do 160 funtów.

Z drugiej strony, łóżko typu king-size będzie najcięższe z trzech, ważąc od 130 do 180 funtów. Są to jednak tylko szacunki, ponieważ gęstość rdzenia, gęstość warstw pianki z pamięcią kształtu i materiały, z których wykonany jest materac, mają również wpływ na całkowitą wagę łóżka. Więcej niż rozmiar, spodziewaj się, że coś grubszego będzie również ważyć więcej.

Gęstość

Sama pianka z pamięcią kształtu ma różne gęstości, ale nie martw się, ponieważ łatwo jest zapamiętać, co sprawia, że ​​produkt jest cięższy. Jeśli twoje łóżko używa pianki o niskiej gęstości, będzie lżejsze niż coś z pianką o średniej lub wysokiej gęstości. Dzieje się tak, ponieważ gęstość zwiększa wagę i objętość łóżka.

Pamiętaj, że gęstość odnosi się do komórek w piance z pamięcią, a wszystko, co wykorzystuje piankę z pamięcią o wadze mniejszej niż 4,0 funty, będzie uważane za średnią lub niską gęstość. Kiedy już to zrozumiesz, zrozumiesz również, dlaczego materac piankowy z pamięcią kształtu waży więcej niż materac sprężynowy.

Wewnętrzny system tego ostatniego to cewki kieszeniowe, które mają otwartą przestrzeń i są mniej gęste niż pianka z pamięcią kształtu z bardziej solidnym rdzeniem. Dlatego też materac z poduszką wierzchnią jest gęstszy niż materac bez większej ilości materiału na wierzchu. Jednak niektóre materace lateksowe są cięższe niż pianka z pamięcią kształtu, ponieważ większość modeli wykorzystuje lateks w całej konstrukcji.

Ile waży materac Queen i Box Spring?

Jeśli mówimy tylko o średnim zakresie wagi materaca typu queen-size, wynosi on od 120 do 160 funtów. Opiera się to na standardowych wymiarach łóżka typu queen-size, czyli 60 na 80 cali. Jeśli chodzi o sprężynę w rozmiarze queen, może ważyć od 60 do 105 funtów.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego korzysta twoje łóżko typu queen-size i pudełko sprężynowe. Należy o nich pamiętać, zwłaszcza gdy musisz wysłać lub przenieść materac. Należy jednak pamiętać, że waga nie jest równoznaczna z jakością materaca.

Możesz sprawdzić liczbę zwojów, wskaźnik zwojów sprężyny wewnętrznej lub gęstość pianki materaca. Co więcej, najlepiej byłoby, gdybyś kupił łóżko z limitem wagowym odpowiednim dla użytkowników. Największe rozmiary, czyli król i król Kalifornii, mogą utrzymać do 800 funtów, podczas gdy mniejsze mają limit 400 funtów.

Jaka jest średnia waga materaca?

Przeciętny materac waży od 50 do 150 funtów, ale z drugiej strony rozmiar i konstrukcja mają znaczenie. Większe łóżko z większą ilością warstw będzie znacznie cięższe niż mniejszy i cieńszy materac. A jeśli zastanawiasz się nad ograniczeniami wagowymi, każdy rodzaj materaca ma taki.

Pomogłoby, gdybyś rozważył swój typ ciała lub ile osób będzie go używać. Jeśli łóżko wspomniało o limicie 400 funtów, dwie osoby o wadze 200 funtów lub jedna osoba o wadze 400 funtów mogłyby z niego skorzystać. Niektórzy użytkownicy myślą również o wygodzie podczas przenoszenia materaca, więc jeśli dużo podróżujesz, wybierz coś lekkiego, takiego jak dmuchany materac.

Czy powinienem kupić 10-calowy czy 12-calowy materac piankowy z pamięcią kształtu?

Wybór grubości materaca piankowego z pamięcią kształtu zależy od Twoich nawyków spania i osobistych preferencji. Na przykład, będziesz lepszy z 12-calowym modelem, który będzie wspierać twoją boczną pozycję do spania, ponieważ oferuje więcej amortyzacji. Wręcz przeciwnie, 10-calowy materac lub coś cieńszego jest najlepszy, jeśli nie lubisz uczucia tonięcia lub masz ograniczoną mobilność, aby wygodniej wchodzić i wychodzić z łóżka.

Wniosek

Czy planujesz zakup łóżka z pianki z pamięcią kształtu? W takim razie musisz wiedzieć, ile waży materac piankowy z pamięcią kształtu. Krótkie podsumowanie naszego artykułu jest takie, że zakres wagowy dla tego typu materaca wynosi od 40 do 180 funtów.

Pamiętaj jednak, że rozmiar i gęstość Twojego łóżka wpłynie na jego całkowitą wagę.