Ile sprzedać używaną kanapę i sofę

Wartość mebli używanych jest niezwykle trudna do ustalenia. Zastanawiasz się, ile sprzedać używanej kanapy i fotelika i co zrobić przed wprowadzeniem go na rynek. Dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

To, co możesz dostać za używane meble, jest prawie na pewno mniej niż to, co za nie kupiłeś. Ale nie chcesz czuć się, jakbyś go oddał, prawda? Poza tym na pewno nie chcesz za to dostać najmniejszej kwoty pieniędzy.

Ile sprzedać używaną kanapę i sofę

Na szczęście istnieją konkretne wytyczne, których należy przestrzegać przy określaniu wartości używanych mebli. Ponieważ jednak różnorodność mebli i ich stan są bardzo zróżnicowane, są to tylko pomysły. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu ceny antycznych mebli.

Czynniki do rozważenia przy sprzedaży używanych kanap i fotelików

Zbadaj kaliber

Jakość mebli różni się w zależności od przedmiotu. Dlatego przy ocenie stanu swoich mebli musisz być praktyczny. Staraj się patrzeć oczami kupującego, a nie sentymentalnymi oczami, które niewątpliwie będziesz miał.

Rozważ rozmiar

Kupujący może potrzebować rozmiaru. Przedmioty ponadwymiarowe, takie jak telewizyjne centra rozrywki, mogą być trudne do sprzedania. Z drugiej strony, jeśli Twoje meble będą w bardziej popularnych rozmiarach, będziesz miał większy potencjalny rynek.

Meble na zamówienie mogły być drogie. Cena sprzedaży nie będzie odzwierciedlać kosztu, chyba że jest to coś, czego szuka kupujący. Ludzie również chcieliby wiedzieć, gdzie kupić tanie używane pokrowce, więc rozważ swoją nagrodę.

Jak dobrze jest znany?

Trendy meblowe przychodzą i odchodzą. Era, jaką reprezentują Twoje meble, będzie miała znaczenie przy podejmowaniu decyzji o ich sprzedaży. O ile nie szukają antyków o klasycznej estetyce, kupujący zazwyczaj wybierają neutralny współczesny styl.

Pomyśl o swoich konkurentach.

Nie sprzedajesz mebli z dnia na dzień. Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić, jest sprawdzenie, ile identycznych towarów zostało wysłanych. Możesz szukać aukcji online, jak również ogłoszeń drobnych w lokalnych gazetach.

Powinieneś także sprawdzić lokalne sklepy z używanymi rzeczami i sklepy meblowe. Oczywiście, jeśli przedmiot ma niską wartość, musi być w doskonałym stanie, aby przyciągnąć nabywcę. Ale oczywiście, jeśli masz meble antyczne lub vintage, nadal chcesz je wyeksponować w jak najlepszym stanie.

Musisz amortyzować.

Nie możesz oczekiwać, że będziesz pobierać prawie nowe stawki za meble tylko dlatego, że nie były one często używane. Niektóre meble, takie jak skórzane zestawy do salonu, są drogie, gdy są nowe. Ale po dziesięciu latach może być wart zaledwie od jednej czwartej do jednej trzeciej pierwotnego kosztu.

Oczywiście zależy to również od tego, jak dobrze o to zadbałeś. A więc, jaka powinna być cena używanego fotelika z drugiej ręki? Koszt drugiego fotelika z drugiej ręki waha się od 25 do 150 dolarów.

Negocjacje cenowe za Loveseat

Zaletą kupowania go z drugiej ręki jest to, że możesz się targować. Sprzedawcy, którzy nie mogą przenieść mebli, mają złożony problem, ponieważ niewielu może odebrać fotelik. Proponuję, abyś zawsze starał się utrzymywać cenę na jak najniższym poziomie.

Nie dawaj im 10% tego, o co proszą, ponieważ to po prostu niegrzeczne. Jednak w tym przypadku zapytaj sprzedawcę, czy naprawdę może zaoferować 30 USD, jeśli możesz je odebrać dzisiaj. Po prostu oceń sytuację.

Jeśli powie tak, wszystko, co musisz zrobić, to ustawić miejsce i czas odbioru. Jeśli powie nie, zapytaj go, jakie jest minimum, które weźmie. Po ustaleniu ceny czas go odebrać.

Jak określić wartość używanych mebli

Zastanawiając się, ile sprzedać używanej kanapy i fotelika, najpierw musisz określić wartość.

Umyj, wyczyść i poleruj meble, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Zgrabny mebel jest łatwiejszy w sprzedaży i konkurencyjny cenowo. Usuń wszelkie plamy, wypoleruj krawędzie i rozważ tanie bejcowanie lub malowanie starych mebli.

Nowa warstwa farby lub bejcy kosztuje około 20 USD, ale może sprawić, że stare biurko będzie wydawać się nowe, jeśli zostanie prawidłowo zastosowane. Jeśli możesz dokonać drobnych napraw, zrób to od razu. Jeśli oczekujesz, że kupujący dokona naprawy, cena sprzedaży odpowiednio spadnie.

Następnie wyszukaj w Internecie cenę identycznych mebli. Spójrz na niektóre z najnowszych trendów w Internecie. Zbadaj nowe komponenty, aby zobaczyć, jak pasują do istniejących.

Na przykład ogromna sofa w kratę będzie sprzedawać się za znacznie mniej niż kanapa w jednolitym kolorze, przynajmniej do czasu, gdy pled znów stanie się modny. Zajrzyj na Craigslist i eBay, aby dowiedzieć się, o co inni proszą o podobne przedmioty.

Szukaj produktów, które są jak najbardziej podobne do Twojego. Jeśli znasz producenta, model lub użyte materiały, poszukaj mebli o podobnych właściwościach. Jeśli nie wiesz, za ile początkowo sprzedano przedmiot, to jest to najlepsze miejsce, aby zacząć.

Większość mebli oferowana jest w cenie 70-80% pierwotnej ceny. Dlatego odjęcie 20% od ceny sprzedaży jest najbardziej podstawową metodą ustalania ceny. Zastanów się, ile ludzie są skłonni zapłacić za używany fotelik.

Więc ile sprzedać używanej kanapy i fotelika?

Przy sprzedaży mebli ustalenie odpowiedniej ceny może być trudne. Nie możesz sprzedawać po wartości rynkowej i nie chcesz odejść ze świadomością, że mogłeś zarobić więcej pieniędzy. Mamy nadzieję, że pomoże to w ustaleniu, ile sprzedać używanej kanapy i fotelika oraz dlaczego jest tak wyceniane.