Ile serwetek na wesele: przewodnik po najlepszych zakupach

Możesz łatwo obliczyć, ile serwetek na wesele, wiedząc, kiedy są potrzebne gościom. W tym artykule omówimy liczbę serwetek koktajlowych, które można dostać na weselne posiłki i napoje w barze.

Ponadto w tym artykule omówimy rodzaje i rozmiary serwetek na ślub. A jeśli musisz je ustawić, oto przewodnik, jak złożyć serwetki na wesele.

Pamiętaj, aby nigdy nie przeoczyć serwetek ślubnych, ponieważ są one funkcjonalne i ozdobne na wesele.

Ile serwetek potrzebujesz na wesele?

Rozważ posiadanie pięciu serwetek na każdego gościa weselnego, aby mieć pewność, że starczy mu na posiłki i napoje. Ta liczba dotyczy najmniejszego rozmiaru serwetki zwanego serwetką koktajlową.

Serwetka koktajlowa ma wymiary 5 na 5 lub 10 na 10 cali, co czyni ją najmniejszym rozmiarem serwetki używanym na wesela. Niemniej jednak służy do serwowania przystawek, deserów i napojów, więc upewnij się, że zamówisz wystarczającą ilość dla swoich gości.

Posiłki weselne

Na serwowanie przystawek weselnych w recepcji przydziel jedną serwetkę na gościa. Wtedy będziesz potrzebować kolejnej serwetki na gościa na stole z deserami.

W jadalni będą dwie serwetki na gościa na przystawkę i deser. Możesz również dodać kolejną większą składaną serwetkę dla każdego gościa przy każdym stole, z której będą mogli korzystać podczas spożywania dania głównego.

Bar weselny

Na jednego gościa weselnego przypada jeszcze od dwóch do trzech serwetek koktajlowych przy barze lub barze weselnym. Ta liczba oznacza, że ​​goście często robią kilka wycieczek do baru i mogą potrzebować serwetki do każdego drinka.

Barman może również dać jedną serwetkę na napój, zwłaszcza bardzo zimne z kondensacją na szklankach. Istnieje również możliwość zamówienia dodatkowych serwetek do baru na wypadek, gdyby niektórzy goście sobie tego życzyli.

Ile dodatkowych serwetek zamówić na wesele

Podstawową liczbą serwetek na wesele jest przydzielenie pięciu serwetek koktajlowych na każdego gościa weselnego, podawanego wraz z przystawką, deserem lub za każdym razem, gdy idzie do baru lub baru weselnego. Co więcej, na każdym stole zapewnisz jedną serwetkę obiadową lub obiadową na każdego gościa.

Możesz przydzielić jedną dodatkową serwetkę dla każdego gościa, aby mieć pewność, że będziesz mieć wystarczająco dużo z tego numeru. Niektórzy goście mogą potrzebować kolejnej serwetki z różnych powodów i nigdy nie możesz się pomylić, mając dodatkowe serwetki, ponieważ możesz zostawić ich stos na stole deserowym lub barze weselnym.

Ile ręczników dla gości powinienem zamówić na wesele?

Na jednego gościa weselnego można zapewnić od jednego do dwóch ręczników dla gości. Pomocne będzie zamówienie ręczników dla gości innych niż serwetki, ponieważ są grubsze i bardziej chłonne.

Goście mogą używać tych ręczników do rąk, ale przydają się również do posiłków podobnych do jednorazowych serwetek. Ale na wesela, w których zapewniasz zakwaterowanie dla gości, zapewnij od dwóch do trzech ręczników dla gości na osobę, umieszczanych w ich toalecie.

Jak wybrać serwetkę ślubną?

Różne rodzaje i rozmiary serwetek różnią się w użyciu. Oczywiście nie potrzebujesz wszystkich rodzajów na swoim weselu, ale najlepiej zaoferować dwie lub trzy serwetki koktajlowe i co najmniej jedną serwetkę śniadaniową lub obiadową na gościa.

Należy pamiętać, że te rozmiary są standardowe, więc można zobaczyć większe serwetki obiadowe lub obiadowe.

Serwetka koktajlowa

Jak sama nazwa wskazuje, serwetki koktajlowe są używane do napojów, ale ich niewielki rozmiar 5 na 5 cali sprawia, że ​​są również przydatne do serwowania przystawek i deserów na weselu. Obliczając, ile serwetek koktajlowych można dostać do baru, weź pod uwagę liczbę drinków, które zakładasz, że będą jedli Twoi goście.

Jeśli oczekuje się, że goście wypiją po trzy drinki, będziesz potrzebować od trzech do czterech serwetek koktajlowych dla każdej osoby. Dasz im również serwetkę koktajlową na przystawkę lub deser.

Serwetka obiadowa

Serwetki śniadaniowe są typowe na przyjęciach weselnych, ponieważ są wystarczająco grube, aby można było je zjeść na siedząco lub w formie bufetu. Ta serwetka jest tym, co położysz na stole, gdzie każdy gość będzie miał jedną na swoim ustawieniu.

Standardową serwetkę śniadaniową o wymiarach 6,5 na 6,5 ​​cala można również układać w stosy na końcu linii bufetowej. Więc nie licząc jednej na gościa, zamów dodatkowe serwetki śniadaniowe na wypadek rozlania i bałaganu.

Serwetka obiadowa

Nieco większa serwetka niż serwetka obiadowa to serwetka obiadowa o wymiarach 8,5 na 8,5 cala. Jest bardziej odpowiedni na formalne przyjęcia weselne i często są wstępnie złożone.

Rozważ około dwóch serwetek obiadowych na gościa, aby mieć pewność. Możesz również zdecydować się na serwetki jednorazowe lub zmywalne.

Przeczytaj, jak owinąć sztućce na wesele, aby stworzyć piękne nakrycie stołu za pomocą tych serwetek.

Serwetki płócienne a papierowe na wesele

Przyjęcie weselne może już zawierać płócienną serwetkę w nakryciu stołu. Serwetki materiałowe są również preferowane do uroczystych posiłków, ale serwetki jednorazowe są wygodniejsze na wesela w plenerze.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie dowiedziałeś się, ile serwetek na wesele, przydzielając pięć serwetek koktajlowych na gościa.

Dzięki temu będą mieli wystarczająco dużo na napoje, przekąski i desery z jeszcze kilkoma dodatkowymi serwetkami. Potrzebujesz również jednej serwetki obiadowej lub obiadowej na ustawienie stołu.