Ile przędzy na koc z dzianiny na ramię? Wskazówki dotyczące szacowania

Ci, którzy są ciekawi, ile przędzy na koc z dzianiny na ramionach mogą spodziewać się, że przygotują od 43 do 306 jardów. Ale skąd pochodzą te liczby? Omówimy również, jakie inne czynniki mogą wpłynąć na ilość włóczki, której będziesz potrzebować, aby zrobić na drutach koc.

Nie wystarczy zapamiętać standardowe ilości dla każdego rozmiaru koca. Zanim przejdziemy dalej, czy wiesz, jaki rodzaj włóczki na ramię musisz wybrać? Gdy zrozumiesz ten pierwszy czynnik, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem dotyczącym odległości.

Ile przędzy na koc z dzianiny na ramię? Wskazówki dotyczące szacowania

Ile przędzy potrzebuję, aby uzbroić koc?

Określając ilość przędzy na koc z dzianiny, należy wziąć pod uwagę rozmiar, wzór, grubość i rodzaj przędzy. Ale ponieważ robisz na drutach koc, możesz założyć, że użyjesz bardzo grubej przędzy lub włóczki w rozmiarze 6. Mając to na uwadze, możesz potrzebować od 6 do 15 funtów przędzy, w zależności od rozmiaru koca.

Na przykład, dzierganie koca o wymiarach 30 na 50 cali będzie wymagało 6 funtów super grubej przędzy. Wręcz przeciwnie, większa przędza 40 na 60 cali będzie potrzebować dwóch funtów więcej. Podobnie jak w przypadku innych standardowych rozmiarów, dzierganie kocyka dziecięcego zużyje 2,2 funta miękkiej przędzy, podczas gdy robienie na drutach czegoś bardzo dużego może zużyć nawet 15 funtów tego samego rodzaju przędzy.

Ile jardów przędzy potrzebujesz, aby uzbroić koc?

Odległość, którą musisz zrobić na drutach, wynosi od 43 do 306 jardów, w zależności od rozmiaru koca. Na przykład 43 metry przędzy wystarcza na typowy kocyk dziecięcy o wymiarach 30 na 30 cali. Ale jeśli zrobisz na rękach coś bardzo dużego, około 70 na 80 cali, będziesz potrzebować do 306 jardów włóczki.

Pamiętaj, że średnica twojej ręki i osobiste napięcie będą miały wpływ na odległość, której będziesz potrzebować. Nawet jeśli średni koc o wymiarach 40 na 60 cali wspomina, że ​​będzie używał 131 jardów przędzy, możesz potrzebować więcej lub mniej niż ta ilość. Te przykłady są również odpowiednie tylko wtedy, gdy używasz bardzo grubej przędzy.

Ile motków potrzebujesz na koc na ramię?

Motki, których będziesz potrzebować do robienia na drutach koca, zależą od twoich osobistych preferencji. Ale jeśli chcesz szybko oszacować, możesz użyć do 12 motków grubej przędzy, aby zrobić na ramieniu koc o wymiarach 3,5 na 5 stóp. Dzieje się tak, ponieważ motek grubej przędzy może mieć około 16,5 jarda.

Pamiętaj, że różne motki włóczki i kłębki różnią się również długością włóczki, zanim to zapiszesz. Lepiej jest znać swój metraż więcej niż motek, aby uzyskać lepszą dokładność. Możesz również użyć tylu lub kilku motków, ile chcesz, aby uzyskać pożądaną długość i grubość koca.

Czy motek włóczki to to samo co kłębek włóczki?

Motek to nie to samo co piłka, ponieważ ma bardziej podłużny kształt. Kiedy myślisz o włóczce, prawdopodobnie zobaczysz w swojej głowie motek włóczki. Przy zakupie sprawdź etykietę włóczki, aby upewnić się, że wystarczy na koc, który robisz.

Ile przędzy potrzebuję na gruby koc na ramię?

Istnieją różne prowadnice do robienia na drutach grubego koca, które różnią się ilością potrzebnej przędzy. Aby dać ci szybki pomysł, 8 funtów przędzy może zapewnić gruby koc o wymiarach 4 na 5 stóp. Mimo to zrozum, w jaki sposób gruba przędza, której użyjesz, jest pakowana i mierzona.

Na przykład niektóre marki mierzą swój produkt w funtach i dostępnej długości przędzy w przeliczeniu na objętość. Dodatkowo, grube koce na ramiona mogą wykorzystywać różne materiały wełniane lub mieszane. Będziesz potrzebować dodatkowej ilości bardzo grubej przędzy niż w przypadku użycia czegoś grubszego, takiego jak włóczka jumbo.

Jakiego rozmiaru przędzy potrzebuję do dziania na ramię?

Chcesz użyć bardzo nieporęcznej przędzy do dziania ramion, aby ułatwić ten proces. Dlatego wybierz włóczkę w rozmiarze 6 lub cokolwiek oversize, aby uzyskać gruby koc z dzianiny na ramionach. Zwróć uwagę, że wagi włóczki są inaczej nazywane w USA i Wielkiej Brytanii, więc zawsze sprawdź przewodnik przed zakupem włóczki.

Jaka jest najlepsza przędza na gruby koc?

Gdy już uzyskasz idealny rozmiar i gramaturę włóczki, nie będzie problemów z wyborem włóczki na koc z dzianiny na ramię. Każda nieporęczna przędza z pewną teksturą najlepiej sprawdzi się w przypadku grubego wykończenia. Niektóre dziewiarki polecają również akryl i wełnę.

Na koniec pamiętaj o gotowym kocu podczas wybierania włóczki. Chcesz, aby koc był ciepły i miękki, a jednocześnie trwały i łatwy do prania. A jako dodatkową wskazówkę, zdobądź coś lekko elastycznego, aby dzierganie ramion było wygodniejsze.

Wniosek

Dzierganie ramion to fantastyczny sposób na rozpoczęcie pracy z kocem z dzianiny. Musisz jednak wiedzieć, ile włóczki na koc z dzianiny na ramionach i czynniki, które mogą na to wpływać. Głównym wnioskiem jest to, że możesz potrzebować od 6 do 8 funtów przędzy, w zależności od rozmiaru.

Jeśli chodzi o metraż, możesz przygotować od 43 do 131 jardów przędzy. Ten zakres opiera się na użyciu bardzo grubej przędzy, więc musisz odpowiednio dostosować. Dodatkowo pamiętaj, że napięcie i obwód ramienia mogą mieć wpływ na ilość potrzebnej włóczki.