Ile powinienem zapłacić za Loveseat

Jeśli wiesz, ile powinieneś sprzedać fotelik, czy wiesz, ile powinienem zapłacić za fotelik? Może być trudno określić, ile budżet na nowy zakup. Dzieje się tak dlatego, że rynek wnętrz jest nasycony firmami sprzedającymi sofy i kanapy we wszystkich kształtach i rozmiarach.

Po szybkim wyszukiwaniu w Internecie prawdopodobnie znajdziesz prawie identyczne kanapy na sprzedaż w kilku firmach. Są takie, które mają nawet znaczną zmienność cenową. Więc tak naprawdę, ile powinienem zapłacić za fotelik?

Ile powinienem zapłacić za Loveseat

Ile powinienem zapłacić za Loveseat?

Poznaj swój budżet

Możesz kupić tylko to, na co Cię stać. Dlatego nie ma sensu stawiać się na projekt, jeśli budżet nie wystarczy nawet na fotel z tej samej kolekcji. Jednak, podobnie jak w przypadku łóżek, dostajesz to, za co płacisz.

Ponieważ kanapa jest najistotniejszym meblem w salonie, warto w nią zainwestować. Typowy koszt kanapy można podzielić na cztery kategorie. Możesz oszacować swój budżet w tych kategoriach.

Poniżej tysiąca dolarów (750 GBP)

Na rynku jest wiele sof za mniej niż 1000 USD. Chociaż wiele z nich jest atrakcyjnych, są one zazwyczaj produkowane masowo i mogą nie być zaprojektowane z myślą o trwałości. Jeśli więc szukasz sofy rodzinnej, polecamy wydać więcej.

W przedziale od 1000 do 3000 USD (od 750 do 2100 GBP)

Jeśli odłożysz tak dużo, powinieneś być w stanie kupić dobrze zaprojektowany przedmiot ze średniej półki, który przetrwa lata. Sofa dwuosobowa, którą możesz kupić w tym budżecie, to już fotelik wysokiej jakości. Nie jest zbyt przesadny, ale też nie jest zbyt tani.

Około 3000 do 5000 USD (około 2100 do 3600 GBP)

Większość kanap w tym przedziale cenowym jest dobrze zaprojektowana i skonstruowana tak, aby trwała. Niektóre mogą nawet pozwolić ci dostosować szczegóły. Jeśli szukasz czegoś, co przetrwa długo, lepiej sprawdź w tym przedziale cenowym.

Ceny zaczynają się od 5000 USD (3600 GBP) i rosną

Czy pieniądze nie są problemem? W takim razie masz szczęście, ponieważ patrzysz na wysokiej klasy projekt na zamówienie, który przetrwa pokolenia. Możesz przyjrzeć się dostępnym alternatywom, mając na uwadze przybliżony budżet.

Każdy ma odrębną koncepcję tego, czym jest idealna sofa, dlatego istnieje wiele wariantów do wyboru. Dlatego podczas zakupów pamiętaj o wszystkich ważnych cechach projektu, które pomogą Ci określić budżet. Rozmiar, kształt, styl, rama i wypełnienie, a na koniec wykończenie lub materiał zewnętrzny to czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Wybierz odpowiedni rozmiar dla swojego fotelika

Chcesz, aby Twoja sofa była duża czy mała? Jeśli szukasz sofy dwuosobowej, trzyosobowej lub narożnika, to dobrze trafiłeś. Potrzebujesz rozkładanej sofy czy segmentu?

Wycena zależy od rozmiaru i funkcjonalności. Jeśli potrzebujesz jedynego w swoim rodzaju, wykonanego na zamówienie przedmiotu, który musi odpowiadać dokładnym specyfikacjom, Twój budżet powinien to odzwierciedlać. „Rozmiar twojej kanapy jest niezbędny” – wyjaśnia Patricia Gibbons, członek zespołu projektowego Sofa.com.

„Jeśli jest za duży, będzie się czuł, jakby zajmował cały pokój. Jeśli jest za mały, będziesz walczył o najlepsze miejsce w domu. To bardzo ważne, żeby znaleźć to idealne miejsce.

„Jeśli szukasz kanapy do małego salonu, wybierz taką o cieńszych proporcjach i eleganckim, czystym kształcie”. Wybierz styl z pięknymi zwężającymi się nogawkami. Podniesie ramę z podłogi, zapewniając wrażenie większego pomieszczenia”.

„Jeśli masz większą przestrzeń lub masz konstrukcję modułową, często dobrze sprawdzi się kilka kanap z akcentowanymi fotelami”. Te przedmioty o większej skali stanowią silniejszą deklarację i stanowią centralny punkt wystroju, nie przytłaczając dużej przestrzeni życiowej. Pomagają również w wyznaczaniu stref, pełniąc funkcję rozdzielacza pomieszczeń” – mówi Patricia.

Pamiętaj jednak, że Twoja sofa musi przejść przez drzwi wejściowe. Musi mieć wystarczająco dużo miejsca w środku, aby zmieścić się w salonie, więc zrób pomiary, jeśli nie masz pewności. Aby to umożliwić, większość większych wzorów jest podzielona na wiele sekcji.

Wybierz styl do swojego pokoju

Od tradycyjnych zaokrąglonych krawędzi po współczesne wzornictwo liniowe, zakrzywione kanapy i typy zapinane na guziki, im więcej zawiłości ma kanapa i im bardziej unikalny kształt, tym wyższa cena.

Ważne jest również, aby nie ulegać nadmiernemu wpływowi mody. Trendy kanapowe to świetny sposób na sprawdzenie, jakie są dostępne style i jakie nowe materiały i techniki wykorzystują producenci w swoich projektach, ale zawsze powinieneś dążyć do sofy, która przetrwa długo, nie tylko pod względem konstrukcyjnym, ale także pod względem estetycznym.

Czy drogie sofy są warte swojej ceny?

Suzy McMahon, dyrektor ds. zakupów w Sofology, dodaje: „Nie ma alternatywy dla wygody”. „Jeżeli opadnięcie z powrotem na sofę nie przyniesie Ci radości, komfortu i relaksu, to dostałeś niewłaściwy”.

„Większość ludzi preferuje wygodę i miękkość siedzisk i poduszek oparcia. Niektórzy wolą solidne, podtrzymujące oparcie i siedzisko, podczas gdy inni wolą wrażenie zapadania się w wypełnioną pierzem poduszkę” – mówi Suzy.

Wniosek

Jest wiele miejsc, w których można kupić tani fotelik. Więc następnym razem, gdy zadasz sobie pytanie, ile powinienem zapłacić za fotelik, sprawdź te czynniki. Pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.