Ile płacisz barmanowi za wesele

Jeśli nie masz pewności, ile płacisz barmanowi za wesele, może zacząć się od 35 USD za godzinę. W tym artykule omówimy różne czynniki, które wpływają na koszt posiadania barmana weselnego.

Ale jeśli uważasz, że nie potrzebujesz go, napisaliśmy również przydatny poradnik jak podawać alkohol na weselu bez barmana. Zachęcamy do przeczytania tego, jeśli zmienisz zdanie.

Ile płacisz barmanowi za wesele

Ile zapłacić barmanowi za wesele?

Dobrym punktem wyjścia lub oczekiwaniem na to, ile zapłacisz barmanowi za wesele, jest 35 USD za godzinę. Ale oczywiście ta kwota może się zwiększyć lub zmniejszyć, w zależności od oferty sztabek.

Czy chcesz, aby Twój barman robił autorskie koktajle, czy potrzebujesz ich tylko do nalewania wina i piwa wokół baru weselnego? Co więcej, możesz płacić wielu barmanom, a ich godziny pracy spędzone na weselu nie kończą się tylko na nalewaniu drinków.

Na przykład Twój bar weselny nadal będzie potrzebował trochę czasu na skonfigurowanie. Dlatego nawet jeśli przyjęcie trwa tylko kilka godzin, może być konieczne dodanie jednej do trzech godzin więcej do tego, co zapłacisz za barmana.

Dlaczego barmani weselni są tacy drodzy?

Barmani to profesjonaliści, którzy przechodzą kosztowne kursy i mają doświadczenie, aby udowodnić swoje umiejętności. Biorąc to pod uwagę, rozsądne jest płacenie tylko zgodnie z oczekiwaną jakością usług.

Podczas gdy średnia opłata za barmana weselnego wynosi 35 USD za godzinę, przedział cenowy może wynosić od 15 USD do nawet 300 USD za godzinę. Jeśli nie masz pewności, czy możesz sobie pozwolić na wynajęcie barmana na swój ślub, pomnóż stawkę godzinową barmana przez pięć, ponieważ jest to zwykła długość przyjęcia weselnego.

Czy wiesz, kiedy drinki są zazwyczaj podawane na weselu? Oto co to jest godzina koktajlu na weselu.

Czy dajesz napiwki barmanom na weselu?

Podobnie jak w przypadku innych sprzedawców ślubów, zwyczajem jest dawanie napiwków barmanowi. Jednak napiwek może być już uwzględniony w rachunku, zwłaszcza jeśli usługa barmańska jest częścią pakietu, który otrzymałeś.

Ale co, jeśli zatrudniłeś osobno swojego barmana weselnego? Odpowiednia powinna być napiwek w wysokości co najmniej 10% honorarium barmana, a także kwota do podziału w przypadku kilku barmanów.

Czy powinieneś mieć słoik napiwków w swoim barze weselnym? Słoik na napiwki nie jest potrzebny, ale goście zawsze mogą dać napiwek barmanowi, jeśli poczują taką potrzebę.

Jednak wesela często mają otwarty bar, więc posiadanie słoika z napiwkami nie jest potrzebne. Zamiast tego zrobisz napiwek barmanowi po przyjęciu, gdy potwierdzisz, że napiwek nie jest wliczony w rachunek.

Ilu barmanów potrzebujesz na 100 gości?

Jeśli organizujesz wesele dla 100 gości, idealnym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie dwóch barmanów. Wynika to z zasady, że na 50 gości powinien przypadać jeden barman.

Więc jeśli masz większe wesele, spodziewaj się, że powinieneś zatrudnić trzech lub więcej barmanów, aby zwiększyć wydajność. Nie chcesz zatłoczonego baru, w którym kolejki mogą trwać zbyt długo, zwłaszcza w recepcji, gdzie wszyscy powinni się dobrze bawić.

Pamiętaj o tych liczbach, ponieważ powinieneś zaplanować budżet na bar weselny. Posiadanie otwartego baru może również nie być dobrym pomysłem finansowym, jeśli Twoi goście mają ponad sto lat.

Kolejną przydatną wskazówką przy zatrudnianiu wielu barmanów jest upewnienie się, że różnią się oni specjalizacją. W ten sposób otrzymasz najlepszych profesjonalistów do różnych napojów, w przeciwieństwie do jednego lub dwóch, które nie nadążają za doświadczonymi profesjonalistami.

Ile kosztuje otwarty bar na weselu dla 100 gości?

Spodziewaj się wydać 1500 USD lub potencjalnie więcej na otwarty bar na weselu dla 100 gości. Oczywiście przy założeniu, że przeznaczasz 15 USD na każdą osobę, ponieważ może wzrosnąć o 20 USD na gościa.

Jeśli budżet jest problemem, możesz rozważyć przeczytanie, czym jest pasek gotówkowy na weselu. Różnica polega na tym, że w barze gotówkowym goście płacą za własne napoje, w przeciwieństwie do otwartego baru, w którym za napoje płaci tylko gospodarz.

Czy płacisz za napoje na weselu?

Jako gość weselny zwykle nie płacisz za napoje, ponieważ para zawiera je w pakiecie cateringowym, który otrzymują. Jednak niektóre wesela mają bar gotówkowy niż otwarty bar.

Na wszelki wypadek powinieneś zabrać ze sobą trochę gotówki na wesele, aby zapłacić za napoje. Jeśli tylko przekonałeś parę, że masz plus jeden, załóż, że musisz zapłacić za ich napoje.

Czy to dziwne nie pić alkoholu na weselu?

Nie jest niczym dziwnym nie podawać alkoholu na weselu. Niektóre pary w dzisiejszych czasach decydują się na wesele na sucho, ale ważne jest, aby uprzedzić swoich gości.

W końcu na weselach oczekuje się alkoholu. Jeśli budżet jest problemem, możesz zamiast tego rozważyć pasek gotówkowy.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, ile płacisz barmanowi za wesele: zwykle 35 USD za godzinę.

Zatrudniając wielu barmanów i jeśli przyjęcie potrwa kilka godzin, miej to na uwadze. Możesz również rozważyć samodzielne podawanie napojów, o ile jesteś świadomy oczekiwań związanych z tym zadaniem.