Ile piwa zamówić na wesele

Odpowiedź na to, ile piwa zamówić na wesele, zależy od ilości gości. Porozmawiamy o tym, ile butelek, puszek lub beczek piwa będziesz potrzebować na wesele.

Dowiesz się również, jakie piwo jest fantastycznym wyborem na alkohol weselny i jak je na tę okazję zaserwować. Ale oprócz dowiedzenia się, ile alkoholu jest potrzebne na wesele, zajrzyj na naszego bloga, aby znaleźć inne kalkulatory napojów weselnych.

Ile piwa zamówić na wesele

Na przykład, czy wiesz, ile napojów gazowanych kupić na wesele?

Kalkulator piwa weselnego: ile piwa zamówić na wesele

Otwarty bar weselny

To, ile alkoholu będziesz potrzebować na wesele, będzie zależało od liczby gości. Na przykład, jeśli na weselu masz otwarty bar, będziesz potrzebować około 175 piw na 100 gości.

Pamiętaj, że na to, ile butelek piwa zamówisz, mają również wpływ inne rodzaje alkoholu, które zaserwujesz na weselu. Dlatego ten stosunek 175 butelek piwa na 100 gości nie jest stały.

Jeśli masz większe wesele, powiedzmy, że będziesz mieć 150 gości z otwartym barem, a następnie zamów około 266 butelek piwa. Zarządzaj mądrze budżetem na alkohol weselny, aby wiedzieć, ile piwa będziesz potrzebować.

Ile piwa kupić na wesele?

Aby określić, ile alkoholu można dostać na przyjęcie weselne, weź pod uwagę długość imprezy. W przypadku piw możesz pamiętać, aby otrzymać jedno piwo na gościa na godzinę.

Im dłuższe przyjęcie i im więcej gości, będziesz musiał zamówić więcej piw. Aby zaoszczędzić na kosztach, rozważ beczki piwa nad butelkami i puszkami piwa.

Wręcz przeciwnie, można kupić butelki lub puszki piwa, jeśli nie wszyscy goście mają piwo. Jeśli jest to kameralne wesele i zależy Ci na wyjątkowych doznaniach dla gości ze swoim weselnym alkoholem, to czemu nie podać im domowego piwa?

Ile puszek piwa potrzebujesz na wesele?

Można policzyć pięć puszek piwa na jednego gościa weselnego lub zastosować formułę: jedna puszka piwa na gościa weselnego na godzinę przyjęcia weselnego. Jeśli nie masz otwartego baru, 25 gości może skorzystać z baru z zapasem 50 puszek po piwie.

Ile beczek piwa potrzebuję dla 150 gości?

W przypadku wesel bardziej opłacalne jest kupowanie alkoholu weselnego w większych ilościach. Więc jeśli chodzi o piwo, rozważ zakup beczek na swój ślub.

Jeśli masz 150 gości i będziesz serwować tylko piwo, będziesz musiał kupić około sześciu beczek co pięć godzin wesela. Pamiętaj, że beczka odpowiada zamówieniu 15,5 galonów piwa.

Biorąc to pod uwagę, możesz dostać około 124 sztuk 16-uncjowych piw. Jeśli więc na weselu będziesz serwować również inne drinki, możesz obliczyć jedną porcję piwa na każde dwie godziny przyjęcia weselnego.

Jakie jest najpopularniejsze piwo na weselach?

Na wesela popularne są zarówno piwa krajowe, jak i importowane. Na przykład, nigdy nie możesz się pomylić z Bud Lightem, Budweiserem, Coorsem, Samem Adamsem lub Millerem.

Możesz również zaoferować swoim gościom jasne piwa. A jeśli chodzi o piwa importowane, zaserwuj Corona, Newcastle lub Heineken na swoim weselu, aby uzyskać ciekawe menu alkoholowe.

Beczka piwa vs piwo w puszkach vs butelka piwa

Beczka piwa to praktyczna opcja, jeśli będziesz podawać ten alkohol tylko na swoim weselu. W przeciwnym razie możesz dostać skrzynki z puszkami lub butelkami piwa, a to, ile zamówisz, będzie zależeć od długości przyjęcia i liczby gości.

Jeśli nie masz jeszcze weselnego menu alkoholowego, oto dyskusja na temat tego, jakie drinki podać na weselu.

Ile rodzajów piwa powinieneś mieć na weselu?

Rodzaje piw, które musisz kupić na wesele, mogą mieć od dwóch do trzech rodzajów. Nie musisz jednak kupować wielu rodzajów piw, ponieważ na większości wesel zazwyczaj podaje się inne rodzaje alkoholu.

Jak wybrać piwo na mój ślub?

 • Rozważ czas ślubu; ciemniejsze piwa są fantastyczne na imprezy nocne, a lżejsze piwa są bardziej odpowiednie na wesela w ciągu dnia
 • Pora roku lub temperatura w lokalu może dyktować najlepsze piwo do picia; na gorące wesele lepiej serwować jasne piwa, a ciemne i ciężkie będą pyszne na zimne wesela
 • Wybierz piwo, które pasuje do tematu lub pory wesela; Na przykład piwa cytrusowe będą pasować do letniego lub wiosennego ślubu, podczas gdy możesz podać piwa Oktoberfest, jeśli jest to jesienne wesele
 • Załóż, jakie rodzaje piwa pokochają Twoi goście
 • Bądź praktyczny z budżetem weselnym, jeśli chodzi o to, jakie piwa kupić
 • Rozważ sentymentalne piwa między tobą a twoim partnerem

Jaki jest właściwy sposób serwowania piwa na weselu?

 • W beczkach
 • Za dotknięciem
 • Spersonalizowane puszki
 • Ściana piwa
 • Loty piwa
 • Wyświetlacze piwa

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, ile piwa zamówić na wesele, czyli jedno piwo na gościa na godzinę wesela.

Możesz również rozważyć zamówienie beczki piwa, która może obsłużyć 124 sztuki piwa na 100-osobowe wesele, zwłaszcza jeśli na weselu będziesz miał do zaoferowania inne napoje. Ostatecznie o tym, ile piwa kupisz, zadecyduje Twoje menu alkoholowe, rodzaj gości i budżet weselny.