Ile napiwków Maitre D na weselu: przewodnik po etykiecie

Ci, którzy chcą wiedzieć, ile dać Maitre d na weselu, mogą wziąć pod uwagę 20% całkowitej opłaty. Ale aby dowiedzieć się więcej o etykiecie napiwków dla sprzedawców ślubnych, czytaj dalej poniżej.

A skoro już o tym mowa, czy znasz sprzedawców weselnych, których będziesz potrzebować na weselu? Zapoznaj się z pełną listą kontrolną dostawców ślubów, aby dowiedzieć się więcej.

Ile napiwków Maitre D na weselu: przewodnik po etykiecie

Etykieta napiwków 101: Ile napiwków Maitre D na weselu

Nie wszystkie wesela mają numer Maitre d, ale niektóre przyjęcia weselne lub firmy cateringowe przypisują numer Maitre d. Maitre d jest odpowiedzialny za zapewnienie płynnego przepływu posiłków na przyjęciu weselnym, więc dopuszczalne jest jedynie przekazanie im napiwku.

Biorąc to pod uwagę, ile powinieneś napiwek na ślub Maitre d? Rozważ 15 do 20% całkowitego rachunku, aby dać swojemu Maitre d.

Ten procent jest również zwykle podawany innym sprzedawcom ślubnym odpowiedzialnym za catering weselny i potrzeby związane z posiłkami. Jeśli czujesz się wyjątkowo hojny, możesz również dać Maitre d napiwek w wysokości 100 USD lub więcej.

Kiedy należy dać napiwek Maitre d?

W niektórych przypadkach nie trzeba dawać napiwku Maitre d, głównie dlatego, że niektórzy sprzedawcy, tacy jak miejsce lub firma cateringowa, już wliczają opłatę napiwkową do całkowitego rachunku. Sprawdź rozkład swojej opłaty, a jeśli napiwek nie jest wliczony w cenę, przeznacz co najmniej 15% jako napiwek dla Maitre d.

Jeśli organizujesz duże wesele, możesz również dać Maitre d 1 USD na każdego gościa weselnego, zwłaszcza jeśli ten sprzedawca pracuje dla innej osoby i nie jest właścicielem firmy cateringowej. Ale nie zapomnij też dać napiwku pozostałym pracownikom i pracownikom odpowiedzialnym za karmienie gości.

Rozsądna kwota to co najmniej 50 USD dla szefa kuchni i 20 USD dla kelnerów i kelnerów. Możesz również połączyć wszystkie napiwki, aby catering podzielił je dla osób pod nimi.

Czy dajesz napiwek Maitre D na weselu?

Dawanie napiwków nie jest obowiązkowe, ale zwyczajem jest okazywanie wdzięczności sprzedawcom, którzy pomagają w sprawnym i bezstresowym ślubie. Jednak dawanie napiwków powinno być dobrowolne, a para może dać kwotę, na którą pozwalają jej możliwości finansowe.

Możesz dać napiwek Maitre d na weselu z 15% całkowitego rachunku lub 1 USD na gościa. Możesz dać napiwek po ślubie, ale nie zapomnij też o kwocie za obsługę.

Inni ważni pracownicy na przyjęciu weselnym, którzy również doceniliby opłatę napiwkową, to koordynator na miejscu i kierownik bankietu. Ale jeśli widzisz 2% opłatę za usługę wliczoną w całkowity rachunek, nie musisz osobno dawać napiwków.

Oto, ile dać napiwku koordynatorowi miejsca wesela, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jaka jest najlepsza etykieta przy dawaniu napiwków sprzedawcom ślubnym?

Najlepsza etykieta przy dawaniu napiwków sprzedawcom ślubnym, takim jak Maitre d, wynosi co najmniej 20% całkowitej opłaty. Standardowa kwota zaczyna się od 15 do 20% opłaty cateringowej, ale możesz również dać sprzedawcy weselnemu od 100 do 300 USD.

Jedynym przypadkiem, w którym napiwki są niepotrzebne, jest sytuacja, w której umowa obejmuje już opłatę napiwkową. Biorąc to pod uwagę, przed odbiorem musisz wypełnić napiwek lub całkowity rachunek.

I przeciwnie, po cateringu możesz dać osobny napiwek, jeśli nie jest on wliczony w całkowity rachunek. Przekaż go Maitre d i innym pracownikom lub zleć komuś innemu zarządzanie wskazówkami dostawcy ślubów po przyjęciu.

Napiwki przed vs po usłudze

Chociaż większość par woli dawać napiwki swoim dostawcom ślubnym po usłudze, nie ma dobrego lub złego czasu na napiwki. Wykorzystują doświadczenie, aby wiedzieć, jaka kwota byłaby rozsądna.

Jednak inną opcją do wypróbowania jest napiwek przed usługą. Ma to służyć jako motywacja i zapewnić satysfakcjonującą obsługę ze strony dostawców.

Kto powinien dać napiwki sprzedawcom ślubnym?

Narzeczeni mogą wręczyć sprzedawcy kopertę z napiwkiem. Ale ze względu na różne obowiązki weselne mogą również przydzielić kogoś innego, aby udzielił wskazówek sprzedawcom.

A jeśli chodzi o to, kto powinien płacić za napiwki weselne, może to zrobić para, gospodarze wesela lub ich rodziny. Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to, kto płaci napiwki ze względu na różną dynamikę finansową ślubów.

Jak wiedzieć, kiedy dawać napiwki dostawcom ślubnym

Ogólna wytyczna jest taka, że ​​zwykle nie trzeba samemu dawać napiwków właścicielom firm. Ale z drugiej strony osoby pracujące pod kimś innym zawsze mogą docenić napiwki.

Niemniej jednak nie ma powodu, aby nie dać napiwku dostawcy usług weselnych, który zapewnił wyjątkową obsługę. W przeciwnym razie okaż swoją wdzięczność, polecając im pozostawienie dobrej recenzji swojej firmy, jeśli masz ograniczony budżet napiwków.

Co to jest wskazówka kapitana?

Napiwek kapitana to opłata napiwkowa, którą przekazujesz kapitanowi kelnerowi lub głównemu kelnerowi. Zwykle wynosi 5% całkowitego rachunku.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile dać napiwku Maitre d na weselu, czyli od 15 do 20% całkowitej opłaty lub 1 dolara na gościa weselnego.

Możesz również sprawdzić podział opłat, ponieważ niektórzy dostawcy uwzględniają napiwek w całkowitej opłacie za usługę. Mamy nadzieję, że ten przewodnik po etykiecie pomoże; daj nam znać poniżej, jeśli masz jakiekolwiek pytania.