Ile kosztuje silnik dmuchawy nagrzewnicy? Przeczytaj te 3 niesamowite czynniki!

Czy chcesz wiedzieć, ile kosztuje silnik dmuchawy nagrzewnicy? Odpowiedź jest tutaj! Średni koszt wymiany silnika dmuchawy to 550 USD, przy standardowym limicie od 350 do 900 USD. Jeśli masz gwarancję, możesz wydać zaledwie 250 dolarów na samą pracę.

Wersje high-end, takie jak te z dużymi silnikami lub problemami dotyczącymi dostępności, mogą kosztować nawet 3000 USD.

Ile kosztuje silnik dmuchawy nagrzewnicy? Przeczytaj te 3 niesamowite czynniki!

Zarówno piec, jak i klimatyzator mają wspólny silnik dmuchawy, więc jest to wszystko pod jednym dachem. Znajduje się w centrali wentylacyjnej. Powietrze jest wdmuchiwane do kanałów nad wężownicami grzejnymi pieca i parownikiem klimatyzatora, które znajdują się pomiędzy kanałami a dmuchawą. To tylko przegląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czynniki wpływające na ilość silnika dmuchawy nagrzewnicy

Tańsza jest wymiana silnika dmuchawy na stary blok rezystorów niż wymiana silnika dmuchawy na współczesne rezystory sterowane komputerowo. Rezystor jest najczęstszą przyczyną osłabienia silnika dmuchawy. Wentylator może przestać działać, chociaż jest to mało prawdopodobne. Jedynym powodem, dla którego wentylator musi zostać wymieniony, jest zużycie lub uszkodzenie.

Nawet jeśli wentylator wymaga wymiany, koszt nie jest wygórowany. Silnik dmuchawy jest zwykle dostępny w większości samochodów. Jeśli posiadasz jeden z tych modeli, koszt wymiany silnika dmuchawy nie będzie wygórowany. Ponieważ większość poprawek związanych z wymianą silnika dmuchawy zależy tylko od rezystora silnika dmuchawy. Wymienione poniżej czynniki określają koszt silnika dmuchawy nagrzewnicy, a zrozumiesz, ile kosztuje silnik dmuchawy nagrzewnicy.

#1. Koszt pracy

Koszt pracy w Stanach Zjednoczonych różni się w zależności od lokalizacji. Opłaty za pracę w większości warsztatów w Stanach Zjednoczonych wahają się od 80 do 170 USD. Średnio płaci około 100 USD za godzinę. Ilekroć dotyczy to pracy, wymagany czas różni się w zależności od produktu. Czas potrzebny do demontażu i wymiany silnika dmuchawy na przykład w F-150 byłby krótszy niż 1⁄2 na godzinę.

Tak jest, ponieważ silnik dmuchawy jest łatwo dostępny. W rezultacie robocizna w tym scenariuszu nie przekroczy 60 USD. Jednak samochód taki jak Audi A4 jest znacznie droższy w sektorze pracy. Jednym z powodów jest to, że w porównaniu z F-150 dotarcie do jednostki jest znacznie trudniejsze. Cała metoda dla Audi A4 zajmie od 1 do 2 godzin, łącznie z demontażem, wymianą i ponownym połączeniem. W rezultacie robocizna może kosztować 300 dolarów. Silniki dmuchaw w większości samochodów są łatwo dostępne. Wymiana silnika dmuchawy w samochodzie rzadko wymaga znacznego wysiłku.

#2. Koszt części silnika dmuchawy

Sterownik centralny oparty na rezystorach jest znacznie tańszy niż panel sterowany komputerowo. Rezystor silnika dmuchawy do wcześniejszej Toyoty Camry można kupić za 45 USD. Jest to jednak Toyota Corolla; prawie wszystkie inne samochody są droższe. Rezystory silnika dmuchawy mogą kosztować od 35 do 00 USD. Zwykle znajduje się w środku tego zakresu. Zapłacisz dodatkowo, jeśli pojazd ma jednostkę sterowaną komputerowo. Wydaje się, że wynika to z wrażliwości elementów elektrycznych. Jednostka sterowana komputerowo może kosztować grubo ponad 250 dolarów. Ma potencjał do osiągnięcia 350 dolarów. Możesz również chcieć dowiedzieć się, jak naprawić silnik dmuchawy samochodowej.

#3. Proces testowania

Kiedy oddajesz samochód do naprawy, pierwszą rzeczą, jaką zrobi każdy technik, jest wykonanie diagnostyki. Technika i proces badania różnią się w zależności od modelu samochodu i rodzaju regulacji prędkości obrotowej silnika dmuchawy. W każdym razie proces diagnozowania jest szybki. W większości samochodów wykwalifikowany technik może przeprowadzić diagnostykę w mniej niż pół godziny. Może to potrwać do godziny.

Wycena jest taka sama jak koszty pracy. Typowy technik obciąży Cię kwotą 80 USD za godzinę. W rezultacie diagnostyka będzie kosztować od 40 do 110 USD. Całkowity koszt będzie obejmował ocenę, robociznę i koszty części. Musisz zdać sobie sprawę, że nie ma możliwości oszacowania jego całkowitego kosztu. W świetle powyższego wymiana silnika dmuchawy może kosztować nawet 150 USD. To niski koniec, ale może wzrosnąć do 700 USD.

Koszt wymiany silnika dmuchawy jest bardzo zróżnicowany. Jednak typowy koszt wymiany silnika dmuchawy daje rozsądne oszacowanie. Typowy koszt wymiany silnika dmuchawy to 3000 USD i 355 USD. Jeśli użyjesz tej wartości do zakupu nowego silnika dmuchawy, powinieneś być w stanie uzyskać dobrą ofertę. Zwłaszcza, gdy chcesz po prostu odbudować silnik dmuchawy, ale nie rezystor, Twój koszt nie będzie się znacząco różnić. Silnik dmuchawy i opornik są praktycznie w tej samej cenie. Koszt silnika dmuchawy waha się od 80 do 190 USD.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, ile kosztuje silnik dmuchawy nagrzewnicy. Koszt silnika dmuchawy waha się od 80 do 190 USD. W tym artykule znajdziesz całkowity koszt wymiany silnika dmuchawy nagrzewnicy. Najlepiej też wiedzieć, że samochód przegrzewa się, gdy nagrzewnica jest włączona i dlaczego moja nagrzewnica nie dmucha gorącego powietrza. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.