Ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika? Ostateczny przewodnik!

Ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika? Inwestowanie w dobrej jakości może kosztować około 1000 dolarów. Bezzbiornikowy podgrzewacz wody z elektronicznym zapłonem może kosztować około 1200 dolarów. Ten model nie ma pilota, ale zapewnia znaczne oszczędności energii przez długi czas.

Choć nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, w ich cenach występują znaczne różnice.

Ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika? Ostateczny przewodnik!

To prawda, zwłaszcza jeśli porównasz energię elektryczną z gazem. Ponadto należy wziąć pod uwagę konserwację, energię i instalację. Czynniki te będą się również różnić w zależności od mieszkania w średniej wielkości mieszkaniu i dużym domu. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Tradycyjny kontra bezzbiornikowy

Poznaj znaczącą różnicę między tradycyjnym i bezzbiornikowym podgrzewaczem wody. Ta pierwsza podgrzewa, przechowuje wodę w zbiorniku. Ma zakres pojemności od trzydziestu do pięćdziesięciu galonów. Podgrzana woda pozostaje w zbiorniku do czasu, aż będzie potrzebna i wykorzystana. Zbiornik zostanie ponownie napełniony i będzie nadal się nagrzewał. Bezzbiornikowy podgrzewacz wody wykorzystuje gaz lub energię elektryczną do podgrzewania wody. Po włączeniu zmywarki lub wejściu pod prysznic podgrzeje ona wodę w głównym źródle. Jest łatwo dostępny do użytku.

Gazowy lub elektryczny podgrzewacz wody

Ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika? W dużej mierze zależy od wyboru modelu gazowego lub elektrycznego. Musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, jeśli wybierzesz jeden i drugi.

  • Koszt instalacji. Zainstaluj podgrzewacz wody i zmodernizuj podłączenie mediów kosztem 1000 lub 2000 dolarów. Będzie to zależeć od lokalnych cen, w tym od potrzebnej pracy. Model gazowy wymaga bezpiecznego systemu wentylacji, podczas gdy model gazowy nie. To sprawia, że ​​model gazowy jest droższy po zainstalowaniu.
  • Koszt początkowy. Kup elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika za 500-700 dolarów. Jednostka gazowa ustawia cię z powrotem na około 1000 do 1200 dolarów.
  • Wpływ na środowisko. Elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika nie emituje gazów cieplarnianych; jest to jeszcze łatwiejsze, gdy zostanie wyrzucone na koniec cyklu życia.
  • Koszt mediów. Gaz może wydawać się niedrogi podczas eksploatacji. Ale zależy to również od kosztów mediów w okolicy. Jednostka gazowa wymaga corocznej konserwacji, a model elektryczny nie.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny.

Zalety bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody zużywa trzydzieści do pięćdziesięciu procent więcej energii niż konwencjonalny podgrzewacz wody. Oszczędza to przeciętnej rodzinie sto dolarów rocznie na kosztach ogrzewania. Standardowy typ podgrzewacza wody marnuje trzydzieści procent energii, podczas gdy jednostka bezzbiornikowa traci tylko pięć procent. Poczekasz kilka sekund, aby woda nagrzała się u źródła.

Ale dobrą rzeczą jest to, że nigdy nie brakuje Ci ciepłej wody. Jednostka bezzbiornikowa jest mniejsza niż konwencjonalny podgrzewacz wody, a zajmuje mniej miejsca. Zainstaluj go w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy, garażu i na zewnątrz. A potem żywotność konwencjonalnego podgrzewacza wody wynosi od 8 do 10 lat. Żywotność bezzbiornikowego podgrzewacza wody sięga nawet dwudziestu lat.

Wady bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Pomimo wielu zalet, jakie oferuje bezzbiornikowy podgrzewacz wody, nadal ma on wady. Po pierwsze, jest droższy w zakupie i instalacji niż konwencjonalny podgrzewacz wody. Będzie to zależeć od jednostki i ilości modernizacji domu. Kosztuje dwa razy tyle. Przy wymaganej wiedzy fachowej ukończenie instalacji zajmuje do dziesięciu godzin. Ponadto podgrzewanie i dostarczanie gorącej wody zajmuje wiele godzin. Kanapki z zimną wodą są również często spotykane po włączeniu gorącej wody, ale bez jej podgrzania. Twarda woda spowoduje awarię jednostki bezzbiornikowej. Gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez twardą wodę.

Wymagana konserwacja bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Wymagana konserwacja jest taka sama jak w przypadku elektrycznego i bezzbiornikowego nagrzewnicy gazowej. Jedyna różnica polega na tym, że co roku nie jest potrzebna opieka. To wymaga tego tylko od czasu do czasu. A hydraulik sprawdza połączenia elektryczne zamiast przewodów spalania paliwa i gazu. Ale płacisz za 45 dolarów i 130 dolarów za inspekcję. A koszt zależy od opłat hydraulika i tego, czy konserwacja wymaga 1 lub 2 godzin.

Wymagana jest coroczna konserwacja, podobnie jak w przypadku bezzbiornikowego podgrzewacza gazowego. Po pierwsze, mieszkasz w miejscu z trudną wodą. Lub ustawisz grzejnik na wyższą temperaturę. Unikaj tego tak bardzo, jak to możliwe, aby zmniejszyć wydatki na czyszczenie kamienia. Konserwacja kosztuje średnio od czterdziestu pięciu do stu trzydziestu pięciu dolarów, biorąc pod uwagę okazjonalne przeglądy. Dowiedz się, jak czyścić podgrzewacz ciepłej wody.

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody oszczędza pieniądze

Wybór nagrzewnicy elektrycznej lub gazowej bezzbiornikowej zawsze wiąże się z zaoszczędzeniem pieniędzy. Wytrzymuje dwa razy dłużej niż model czołgu. Minęło dużo czasu, zanim w końcu muszę zapłacić za wymianę. Koszt instalacji jest niższy. Nie będziesz musiał przygotowywać do tego swojego domu. Koszty eksploatacji w przypadku gazowych i elektrycznych podgrzewaczy wody bez zbiorników są niższe niż w przypadku ich odpowiedników zbiornikowych. Koszty konserwacji są również dodatkowo obniżone dzięki podgrzewaczom wody bez zbiorników. Dowiedz się, ile pieniędzy oszczędzają bezzbiornikowe podgrzewacze wody.

To okładka!

Teraz dowiedziałeś się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika. Jeśli masz budżet, przygotuj się na zakup jako dobrą opcję, zwłaszcza jeśli przebudowujesz lub budujesz nowy dom. Niemniej jednak bezzbiornikowy podgrzewacz wody nigdy nie jest projektem „zrób to sam”, wymagającym fachowych umiejętności instalacyjnych. Instalację należy pozostawić profesjonalistom, aby bezzbiornikowy podgrzewacz wody działał prawidłowo.