Ile kosztują platynowe obrączki

Odpowiedź na to, ile kosztują platynowe obrączki, waha się od 600 do 6000 dolarów. Porozmawiamy o tym, czy zakres cenowy pierścionków platynowych jest tego wart i jakie są zalety pierścionka platynowego nad innymi popularnymi materiałami na obrączki ślubne.

Dowiesz się również, czy możesz codziennie nosić platynową obrączkę, jeśli szukasz pierścionka, który wytrzyma codzienne użytkowanie. A jeśli zastanawiasz się nad wieloma rodzajami obrączek ślubnych, możesz je porównać w naszej osobnej dyskusji, ile kosztują obrączki.

Ile kosztują platynowe obrączki

Dokładnie ile kosztują platynowe obrączki ślubne

Koszt platynowych obrączek ślubnych zależy od różnych czynników, ale średnio można się spodziewać, że platynowe obrączki będą kosztować od 600 do 6000 dolarów. To sprawia, że ​​platyna jest jednym z najlepszych wyborów na obrączki ślubne, ponieważ niektóre są przystępne cenowo w porównaniu do typowej ceny wydawanej przez pary na obrączki ślubne, która wynosi ponad 3000 USD.

Co więcej, platyna jest klasycznym metalem do wyrobu biżuterii i jest twardsza niż złoto. Dzięki temu uzyskasz estetykę i trwałość, co daje doskonały stosunek jakości do ceny.

Oto jednak czynniki, które wpływają na koszty platyny, jeśli rozważasz ją dla swojej obrączki:

  • Szerokość lub rozmiar platynowej obrączki
  • Inne metale, diamenty lub kamienie szlachetne użyte w platynowej obrączce

Czy platynowe obrączki ślubne są drogie?

Platynowe obrączki kosztują od kilkuset do tysięcy dolarów, w zależności od wielu czynników. Ale w porównaniu z białym złotem, spodziewaj się, że ceny platyny są wyższe, ponieważ do wykonania obrączki potrzeba więcej platyny, ponieważ jest ona gęstsza.

Jaka jest różnica między platynowymi obrączkami a złotymi obrączkami? Platynowe wesele może być o 40 do 50% droższe niż białe złoto.

Jednak platyna kosztuje mniej niż złoto 14K i 18K. Aby szybko porównać, platyna kosztuje około 32,60 USD za gram, podczas gdy złoto 14K i 18K to odpowiednio około 34,17 USD i 44,35 USD.

Obrączki z platyny kontra obrączki z białego złota

Platynowe obrączki ślubne są często porównywane z biżuterią z białego złota ze względu na ich nieco podobny wygląd. Jednak platynowa obrączka będzie miała wyższą cenę, ponieważ platyna jest rzadsza i gęstsza niż białe złoto.

Zazwyczaj pierścionek z platyny może kosztować od 500 do 800 dolarów więcej niż obrączka z białego złota. Do wykonania obrączki używa się więcej platyny, stąd wyższa cena.

Jest również gęstsze i około 66% cięższe niż białe złoto. W końcu pamiętaj, że za metale płaci się w gramach, a do wykonania obrączki będziesz potrzebować więcej platyny.

Ile wart jest obrączka z platynowym diamentem?

Cena za pierścionek z platynowym diamentem waha się od 900 do 1000 USD. Zrozumiałe jest, że koszty są wyższe, ponieważ platyna jest rzadka.

Ponadto grubość obrączki i rozmiar diamentu będą miały wpływ na ostateczną cenę diamentowej obrączki. Jeśli jest to prosty pierścionek, cena zaczyna się od 700 USD, ale cena może osiągnąć 1500 USD i więcej, jeśli obrączka jest wyłożona diamentami, ponieważ potrzeba więcej metalu, aby utrzymać je na miejscu.

Jeśli Twoja obrączka lub pierścionek zaręczynowy z platynowym diamentem ma również centralny diament, zostanie wyceniona osobno. Niezależnie od tego, platyna jest jedną z najlepszych metalowych obrączek na diamentową obrączkę, ponieważ jej waga i gęstość może lepiej zabezpieczyć diamenty i chronić je na dłużej, zwłaszcza jeśli chcesz mieć małe kamienie wybrukowane w obrączkę.

Czy warto platynowe pierścionki?

Platynowe obrączki są tego warte, ponieważ są łatwe w utrzymaniu i trwałe. Pasują nawet do diamentów, jeśli chcesz mieć platynowy pierścionek na swoje zaręczyny.

Niewielkie koszty utrzymania

Koszt pierścionków platynowych z góry może Cię zniechęcić, zwłaszcza w porównaniu z niższą ceną obrączki z białego złota. Jednak na początku nie chcesz kupić czegoś niedrogiego, jeśli oznacza to, że będzie wymagało wymiany co kilka lat.

Z drugiej strony platynowe obrączki ślubne mogą z góry kosztować więcej, ale nie trzeba ich wymieniać co kilka lat, aby zachować kolor. Jeśli nie zamierzasz ulepszać swojej obrączki co kilka lat, to najlepiej zarabiasz dzięki platynowym obrączkom.

Trwałe

Cięższa i gęstsza platyna jest idealna do codziennego użytku. W przeciwieństwie do białego złota nie będzie się łatwo zużywał podczas codziennego użytkowania i intensywnego trybu życia.

Wysoka cena platynowego pierścionka jest tego warta, jeśli nie musisz martwić się o zarysowania za każdym razem, gdy go nosisz. Jeśli chcesz porównać różne metale z ceną platyny, przeczytaj, z czego wykonane są obrączki ślubne, aby znaleźć ten, który zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny.

Czy mogę nosić platynowy pierścionek każdego dnia?

Konkurencyjne ceny platynowej obrączki ślubnej sprawiają, że jest to fantastyczny wybór w porównaniu z innymi metalami. A co najważniejsze, może wytrzymać codzienne użytkowanie i zabezpiecza klejnoty i inne kamienie przez długi czas.

Ale z biegiem czasu platynowa obrączka może stać się ciemniejsza i z czasem uzyskać matową teksturę. Oczywiście zakłada to, że nabył drobne zadrapania i reagują na światło.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, ile kosztują platynowe obrączki, które mogą wynosić od kilkuset do tysięcy dolarów, w zależności od wielu czynników.

Pierścionki platynowe są droższe niż obrączki z białego złota, ponieważ platyna jest gęstsza i rzadsza. Dlatego do wykonania obrączki potrzeba więcej platyny.