Ile kosztują obrączki ślubne: ile do wydania?

Odpowiedź na to, ile kosztują obrączki waha się od 500 dolarów do dwóch razy więcej. Porównamy również pierścionki zaręczynowe do obrączek ślubnych, ponieważ oba są często najdroższymi wydatkami przy podejmowaniu decyzji o ślubie.

A skoro jesteśmy przy temacie obrączek i ile na nie wydać, możesz przeczytać kto kupuje obrączki. Ponownie, ważne jest, aby przedyskutować to wcześniej, aby uniknąć nieporozumień i fałszywych oczekiwań ze swoim partnerem.

Ile kosztują obrączki ślubne: ile do wydania?

Ile powinienem wydać na obrączki ślubne?

Obrączki zaczynają się od 500 dolarów do ponad 1000 dolarów, gdzie męskie obrączki są tańsze niż obrączki żeńskie. Rozmiar i materiał obrączki również wpływają na koszt, którego można się spodziewać przy zakupie.

Przygotuj się na wydanie ponad 500 USD, kupując obrączkę, mając na uwadze ten asortyment. Chociaż nie musisz przesadzać ze swoimi oszczędnościami i możliwościami finansowymi, aby pozwolić sobie na coś ekstrawaganckiego, pamiętaj, że jest to dobra inwestycja, jeśli obrączka starcza na dłużej.

Tanie obrączki nie wytrzymują codziennego zużycia, więc ich ciągła wymiana na dłuższą metę będzie kosztować więcej. Dlatego lepiej wydać ponad 900 zł na obrączkę, jeśli wiesz, że jest wytrzymała i długo nie będzie wymagała wymiany.

Ile średnio kosztują obrączki?

Średnia cena obrączek ślubnych w USA waha się od 500 do ponad 1000 dolarów, co jest mniejszym przedziałem niż to, co większość par wydaje na pierścionek zaręczynowy. Ceny złotych obrączek zaczynają się od 200 dolarów do mniej niż 2000 dolarów, podczas gdy najdroższym metalem na obrączki jest platyna, której ceny wahają się od 500 do ponad 1500 dolarów.

Oczekiwany koszt obrączki dla innych popularnych metali, takich jak srebro, waha się od 50 dolarów do poniżej 100 dolarów, tytan od 100 dolarów, a węglik wolframu, często preferowany przez przyszłych stajennych, waha się od 200 do 800 dolarów. Należy pamiętać, że są to tylko szacunki, ponieważ sklepy jubilerskie mogą odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć koszt obrączek ślubnych.

Ile kosztuje średni pierścionek zaręczynowy?

Amerykanie wydają średnio poniżej 4000 dolarów na pierścionki zaręczynowe, co jest droższe niż oczekiwany koszt obrączek ślubnych. Niektórzy kupują nawet pierścionki zaręczynowe za ponad 5000 USD, ale często spotyka się pary, które wydają tylko mniej niż 1000 USD.

Pamiętaj jednak, że kupując obrączkę lub pierścionek zaręczynowy, nie musisz wydawać ponad stan. Zamiast tego oceń swoje oszczędności, ponieważ podczas ślubu musisz ponieść inne wydatki.

Ile powinna kosztować męska obrączka?

Męska obrączka zwykle kosztuje od 500 do 1000 USD, gdzie średnia cena wynosi poniżej 700 USD. Dzieje się tak, ponieważ panowie często wolą tańsze metale, takie jak węglik wolframu, od platyny lub złota.

Jeśli jesteś ciekaw, kto powinien ją wziąć na ramię, dowiedz się, kto kupuje obrączkę mężczyzny.

Ile powinna kosztować kobieca obrączka?

Kobieca obrączka zwykle kosztuje od poniżej 500 dolarów do ponad 1500 dolarów. Obrączka ślubna panny młodej jest droższa niż obrączka pana młodego, ponieważ często jest większa, bardziej misterna, a niektóre mają nawet kamienie, które kosztują ponad 5000 dolarów.

Który pierścionek powinien być większy zaręczyny i ślub?

Pierścionek zaręczynowy jest często bardziej widoczny, nie tylko pod względem wielkości, ale także ceny, w porównaniu z obrączką. To dlatego, że tradycyjnie pierścionki zaręczynowe mają droższe kamienie niż obrączka, zwykle po prostu metalową obrączkę.

Czy obrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy to to samo?

Obrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy to nie to samo, ponieważ ta pierwsza jest wręczana podczas ceremonii ślubnej, a ta druga podczas oświadczyn. Tak więc ostatecznie wszystko sprowadza się do zdolności i preferencji pary przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu oddzielnego pierścionka zaręczynowego od obrączki ślubnej.

Ile wynosi rozsądna cena za obrączkę?

Rozsądna cena za obrączkę powinna wynosić od 3 do 8%, jeśli masz budżet ślubny. Wydawanie tysięcy dolarów na obrączki jest niepraktyczne, ponieważ wciąż istnieją wydatki na miejsce i gości.

Ile kosztuje przyzwoita obrączka ślubna?

Przyzwoita obrączka może kosztować od 900 do 4000 dolarów, podczas gdy większość par jest gotowa wydać ponad 5000 dolarów. Biżuterię tę traktuj jednak jako inwestycję na długie lata, a nie tylko symbol związku podczas ceremonii ślubnej.

Na przykład, jeśli wiesz, jakie karatowe złoto jest najlepsze na obrączki, przekonasz się, że najdroższa i najczystsza obrączka nie jest warta inwestycji. Najlepszą wartością jest obrączka 14k ze względu na jej trwałość.

Nie chcesz obrączki poniżej 200 USD, która może powodować podrażnienie skóry lub odbarwienie i łatwo się odpryskuje. Zamiast tego zainwestuj w trwałe metale, które są przeznaczone do codziennego noszenia.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, ile kosztują obrączki, zaczynają się od 500 do 1000 USD, ale niektórzy są skłonni wydać ponad 4000 USD.

Rozsądna cena za obrączkę powinna wynosić tylko około 3% budżetu weselnego. Jednak priorytetem są trwałe materiały, które są nieco droższe niż tanie metale, które na dłuższą metę będą kosztować więcej z powodu wymiany.

Mamy nadzieję, że było to pomocne; daj nam znać, ile wydałeś na swoją obrączkę.