Ile energii elektrycznej zużywa minilodówka? Przydatne informacje dla Ciebie!

Zastanawiasz się, „ile prądu zużywa minilodówka?” Świetnie, ten artykuł odpowie na to pytanie. Zwykle typowa mini lodówka może zużywać od 55 do 85 watów energii elektrycznej.

Dlatego ten pomiar może znacząco wpłynąć na miesięczny rachunek za prąd; zwróć uwagę. Otóż ​​to. Wiem, że jesteście bardzo ciekawi tego typu lodówek. Tak więc, bez zbędnych ceregieli, przewiń w dół i uważnie przeczytaj każdą otrzymaną informację.

Ile energii elektrycznej zużywa minilodówka? Przydatne informacje dla Ciebie!

Ilość energii elektrycznej używanej przez małą lodówkę

Nigdzie nie idź. W tej sekcji omówimy pytanie „ile prądu zużywa mini lodówka?” Tak więc Twoja minilodówka może zużywać około 55 do 85 watów energii elektrycznej.

Ten pomiar będzie się różnić w zależności od wielkości i pojemności lodówki w Twoim domu. Jeśli policzymy rocznie, Twoja miniaturowa lodówka może zużywać około 160 kWh lub kilowatogodzinę.

Następnie, jeśli w Twojej okolicy obowiązuje opłata za energię elektryczną wynoszącą 15 centów za kWh, możesz spodziewać się nawet 24 dolarów rocznie za korzystanie z minilodówki. Warto również pamiętać, że możesz zminimalizować zużycie energii elektrycznej swojej minilodówki, jeśli unikniesz jej okresowego otwierania.

Za każdym razem, gdy drzwi lodówki są otwierane, generowane zimne powietrze zostanie utracone. Jednak Twoja lodówka w końcu zacznie działać, aby zrekompensować utratę temperatury.

Podobnie byłoby pomocne, gdybyś pamiętał różne klasyfikacje swojej minilodówki, ponieważ może to wpływać na wynik comiesięcznych rachunków za prąd. Na świecie istnieje wiele rodzajów minilodówek. Mogą wahać się od około 1,7 do 4,5 stóp sześciennych.

Modele te mogą również mieć na etykietach ocenę Energy Star. Również minilodówki w tej klasie mogą zużywać mniej niż 240 kWh rocznie. Porozmawiaj o oszczędzaniu energii! W przeciwieństwie do innych konwencjonalnych lodówek, które mogą zużywać około 420 kWh na każde odsłuchanie, minilodówki są lepszym wyborem.

Z przeprowadzonych testów w typowych domach roczne zużycie miniaturowej lodówki o wielkości 4,5 stopy sześciennej wyceniono na około 27 dolarów. Z drugiej strony, większe lodówki o wielkości 20,6 stóp sześciennych mogą kosztować około 50 dolarów rocznie.

Mini lodówki mają różne oceny energetyczne w zależności od ich objętości i pojemności. W szczególności dwie stopy sześcienne lodówek mogą zużywać około 100 kWh, co kosztuje około 12 dolarów.

Poza tym niektóre minilodówki mają pojemność 1,5 stopy sześciennej. Tak więc te minilodówki mogą zużywać około 70 kWh energii elektrycznej, kosztując nawet 9 dolarów. Wreszcie mini-lodówki o pojemności 3/4 stopy sześciennej mogą zużywać 50 kWh energii elektrycznej, co może kosztować 6 dolarów.

W ten sam sposób niektóre minilodówki mają zamrażalniki. Jeśli to zrobisz, będzie dodatkowe 1/5 zużycia energii elektrycznej na jego ocenę. Rzeczywiście, minilodówki mogą mieć różne poziomy zużycia energii elektrycznej. Jako kumpel w domu musisz zanotować wszystkie te informacje przed zakupem idealnej lodówki.

Jak zaoszczędzić dolary na rachunku za lodówkę?

Kiedy posiadasz sprzęt AGD w swoim domu, masz z nim wiele obowiązków, zwłaszcza lodówkę. W moim domu lodówka pracuje codziennie, co tydzień i co roku – non stop.

Dzięki temu wiem, jak zadbać o jedzenie i rachunki za prąd. Na szczęście znalazłem kilka wskazówek dotyczących domu, aby zaoszczędzić trochę dolarów na rachunku za prąd, mając lodówkę.

Wskazówka nr 1. Mieć nowszą lodówkę

Nie można zaprzeczyć, że kochasz swoją lodówkę, ponieważ przechowuje ona całe jedzenie i smakołyki dla Twojego brzucha. Jednak niektóre lodówki są na tyle stare, że zużywają niewiarygodne ilości energii elektrycznej. Dzięki temu możesz wybrać nowszą lodówkę i zaoferować funkcje oszczędzania energii, które mogą zaoszczędzić na rachunkach za prąd przed lotem w przestworza.

Niektóre lodówki mają na froncie oceny, dla twojej informacji. Ponadto w niektórych lodówkach znajdują się falowniki. Falowniki to świetne dodatki do każdego urządzenia w Twoim domu. Ta technologia może zaoszczędzić dużo energii elektrycznej.

Wskazówka 2. Temperatura i lokalizacja

Umieść lodówkę w chłodnych miejscach w domu. Nigdy nie umieszczaj ich obok piekarników, okien lub obszarów grzewczych, ponieważ mogą one pompować swoje elementy, aby dodatkowo schłodzić cały system. Ustaw także lodówkę na najlepszą możliwą temperaturę, czyli 4°C, a zamrażarkę na -0,4°F, aby zaoszczędzić trochę energii elektrycznej.

Wskazówka nr 3. Sprawdź uszczelki

Oceń swoją lodówkę, jeśli ma jakieś przecieki na drzwiach. Pamiętaj, że jeśli z lodówki wydostanie się zimne powietrze, samo urządzenie będzie pracować, aby zrekompensować utracone powietrze, wytwarzając więcej energii elektrycznej. Upewnij się, że wszystko jest zabezpieczone, aby zimne powietrze nie wydostało się na zewnątrz.

Wniosek

Świetny! Wiesz już, „ile prądu zużywa minilodówka?” Twoja urocza lodówka może mieć różne zużycie energii elektrycznej. Zazwyczaj minilodówki mogą zużywać około 55 do 85 watów energii elektrycznej.

Pomogłoby również, gdybyś pamiętał, że różne rodzaje lodówek zużywają mniej lub więcej energii niż Twoja minilodówka. Dzięki temu, jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów, przejdź tutaj. Bardzo dziękuję za przeczytanie! Udostępnij ten artykuł już teraz!