Ile Apple ładuje, aby naprawić komputer Mac uszkodzony przez wodę?

Skoro tu jesteś, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, ile Apple ładuje, aby naprawić uszkodzony komputer Mac. Jeśli tak jest, to jesteś we właściwym miejscu.

Maca uszkodzonego przez wodę nie jest tak łatwo naprawić w zależności od poziomu uszkodzeń. Niewielkie wycieki mogą już stanowić zagrożenie dla tego urządzenia; woda i prąd są niebezpieczne po zmieszaniu.

Ile Apple ładuje

Cena zakupu komputerów Mac nie jest czymś, co można zlekceważyć, więc zrozumiałe jest odczuwanie strachu i frustracji, gdy się z tym spotkasz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co należy zrobić, gdy przypadkowo rozlejesz lub zanurzysz komputer Mac w płynie.

Identyfikowanie oznak uszkodzonego komputera Mac

Zapoznaj się z różnymi rodzajami uszkodzeń, które mogą zostać wyrządzone komputerowi Mac, zapoznaj się z poniższymi informacjami:

  • Wkładki douszne jako źródło uszkodzeń – jest wiele przypadków, w których niektórzy ludzie zapominają, że ich wkładki douszne wciąż znajdują się na klawiaturze komputera Mac, a gdy zamykają je mocno, wyświetlacz pęka.
  • Uszkodzenia zawiasów – czasami można się zbytnio podniecić i przypadkowo włożyć zbyt dużo siły w otwarcie komputera Mac; może nie pojawić się od razu. Mimo to, poprzez akumulację, Mac może z tego powodu wykazywać uszkodzenia.
  • Przypadkowe poślizgnięcie się lub upuszczenie – nieostrożne odłożenie lub przytrzymanie komputera Mac może spowodować jego ześlizgnięcie się i upadek na ziemię. W najgorszym przypadku będzie w kawałkach.
  • Uszkodzenia spowodowane zalaniem – wypadki często się zdarzają, a praca z komputerem Mac w pobliżu zlewów lub wanien albo umieszczenie filiżanki kawy lub szklanki wody w pobliżu urządzenia może spowodować przypadkowy kontakt z wodą.

W tym artykule będziemy rozmawiać o komputerach Mac uszkodzonych przez wodę. Niektóre oznaki uszkodzenia komputera Mac przez wodę pomimo wyschnięcia są następujące:

  • Korozja wewnętrznych połączeń elektrycznych spowodowana przedostawaniem się wody do wnętrza komputera Mac
  • Odbarwienie innych części

Zwróć uwagę, że te znaki nie są od razu widoczne. Pojawienie się może potrwać kilka dni i być może trzeba będzie zdemontować komputer Mac, ponieważ będzie on bardziej widoczny na wewnętrznych komponentach.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej? Możesz zapoznać się z tymi dwoma powiązanymi artykułami dotyczącymi czyszczenia elektroniki uszkodzonej przez wodę i dlaczego elektronika jest uszkodzona przez wodę.

Ile Apple pobiera za naprawę komputera Mac

Może to zależeć od stopnia uszkodzenia komputera Mac przez wodę. Niektórzy twierdzą, że za naprawę będzie potrzebna opłata serwisowa w wysokości 299 USD, podczas gdy inni twierdzą, że wynosi ona od 500 do 1500 USD jako ogólna suma.

Sklepy Apple również nie naprawiłyby komputerów Mac z bardzo uszkodzonymi przez wodę; można to naprawić, jeśli nie jest to katastrofalne upośledzenie.

Jak to naprawić?

Czy można naprawić komputer Mac uszkodzony przez wodę? To może być trudne; zamiast tego możesz spróbować określić i zapobiec większym uszkodzeniom wyrządzonym przez wodę, wykonując następujące kroki:

Krok 1. Sprawdź, czy jest podłączony, upewnij się, że nie jest podłączony do żadnego źródła zasilania.

Krok 2. Masz ograniczony czas na zapisanie ważnych dokumentów przed ich wyłączeniem.

Krok 3. Wyjmij baterię, jeśli jest to wykonalne. Pamiętaj, aby odłączyć inne urządzenia podłączone do komputera Mac, takie jak drukarka, skaner, słuchawki lub mysz.

Krok 4. Używając chłonnej szmatki, wytrzyj zewnętrzną powierzchnię do sucha tak bardzo, jak to możliwe.

Krok 5. Opróżnij go, ustawiając komputer Mac w pozycji przypominającej namiot. Ma zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się wody; pamiętaj, aby nie potrząsać urządzeniem.

Krok 6. Gdy zobaczysz, że woda lub płyny spływają w dół, gdy znajduje się w pozycji przypominającej namiot, wytrzyj ją, aby ułatwić jej wysuszenie. Możesz umieścić to w pobliżu okna, aby uzyskać lepszy przepływ powietrza, upewnij się, że nie pada deszcz lub nie jest wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Krok 7. Pozostaw to na co najmniej 48 godzin; możesz zostawić to na dłużej. Następnie możesz go włączyć i rozpocząć sprawdzanie każdej funkcji komputera Mac, aby sprawdzić, czy niektóre części zostały naruszone przez wodę.

Krok 8. Jeśli stwierdzisz, że Twój Mac działa, możesz zacząć go dobrze czyścić. Jeśli uważasz, że niektóre funkcje nie działają dobrze, możesz zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Według własnego uznania możesz również zapoznać się z tym artykułem dotyczącym diagnostyki uszkodzeń spowodowanych przez wodę w MacBooku, aby uzyskać więcej informacji.

Zdecydowanie należy być w stanie zabezpieczyć swój komputer Mac przed poważnymi wypadkami. W przypadku tego technologicznego sprzętu, na którym polegamy w pracy lub na studiach, incydenty, które mogą spowodować jego uszkodzenie, mogą nie tylko kosztować Cię pieniądze, ale także czas i wysiłek.

Zachowaj ostrożność podczas obsługi komputera Mac. Miej szczególną świadomość, jak go używać, gdzie bezpiecznie go umieścić, czego nie wolno umieszczać w jego pobliżu i jak o nie dbać.

Możesz spróbować zainwestować w wodoodporną osłonę laptopa z otworami wentylacyjnymi, silikonową osłonę klawiatury i wodoodporną osłonę ekranu. Oto kilka przydatnych rzeczy, które podwoją ochronę komputera Mac.

Znajdź więcej sposobów na oszczędzanie komputera Mac, odwiedzając ten artykuł na temat oszczędzania uszkodzonego przez wodę MacBooka Pro.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł dotyczący tego, ile pobiera Apple, aby naprawić uszkodzony przez wodę komputer Mac, był w stanie ci pomóc w pewien sposób. Możesz dowiedzieć się więcej, przeglądając tę ​​stronę internetową, aby uzyskać bardziej przydatne treści.