Gdzie umieścić małą sofę w salonie?

Jeśli masz ograniczony budżet, dekorowanie salonu może być trudniejsze, gdy masz mały fotelik. Zadajesz sobie pytania, na przykład, gdzie umieścić mały fotelik w salonie? Dlatego podpowiemy Ci sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Bez względu na to, jak duży lub mały jest Twój salon, obowiązują te same podstawowe zasady projektowania. Wybierz meble pasujące do przestrzeni i zapobiegające przepełnieniu. Przechowywanie i siedzenia, powierzchnia i miękkie meble to kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy pomysłach na aranżację salonu.

Gdzie umieścić małą sofę w salonie?

I oczywiście, czasami może się to wydawać zadaniem niewykonalnym. Na przykład, jak to możliwe, aby zmieścić tak wiele mebli w małej przestrzeni i jednocześnie sprawiać wrażenie otwartego? Ale przy odrobinie namysłu i bystrym oku możesz stworzyć idealną aranżację małego salonu.

Często salon wykorzystywany jest jako miejsce relaksu i pracy lub rozrywki. Może służyć również jako miejsce do spania. Jednak ważne jest, aby nie przepełniać salonu meblami,

Mogą to być meble, takie jak elementy modułowe lub takie, które mogą służyć zarówno jako meble do siedzenia, jak i do przechowywania. Jeśli chodzi o umeblowanie, czasem mniej znaczy więcej. Zachowaj minimalizm i świeżość; niezbyt zatłoczone.

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Sofa dla dwóch osób to dwuosobowe krzesło o wyglądzie i dotyku kompaktowej kanapy. Przypomina nieco kanapę i ma pomieścić dwie osoby. Z tego powodu są idealne do małych przestrzeni, w których duża sofa byłaby zbyt zatłoczona.

Dzięki bardziej dosłownemu projektowi foteliki miłosne wyglądały bardzo inaczej niż teraz. Często było to tylko duże krzesło z dwoma siedzeniami, zwykle w kształcie litery „S”. Wszystkie krzesła były zwrócone do siebie.

Gdzie umieścić małą kanapę dwuosobową w salonie?

 • Aranżacja salonu z dużą ilością miejsca do przechowywania

 • W tej konfiguracji można pomieścić wiele foteli, co zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Ta ściana ma również dużo miejsca na duży regał. Inną rzeczą jest to, że stół za sofą zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania i oświetlenie.

  Jest idealny dla jednej osoby dorosłej lub pary. Jednak przy wymianie baru na większy stół taki układ może sprawdzić się w przypadku małej rodziny. Ponadto możesz korzystać z baru na imprezy i przenosić stołki w inne miejsce, aby zapewnić dodatkowe tymczasowe miejsca siedzące.

  Jeśli chodzi o rozkładanie, sofy bez ramion wyglądają wspaniale w małych przestrzeniach, ale nie są zbyt wygodne. Ważne jest również, aby pamiętać, że możesz nie mieć małego salonu przez dłuższy czas. Twoja sofa może wytrzymać dziesięć lat lub dłużej.

  Użyj tańszych elementów akcentujących, jeśli rozważasz swoją sofę jako inwestycję. Krzesła akcentujące powinny mieć niewielką wagę. Ciemne odcienie i nieporęczne meble sprawią, że przestrzeń będzie wyglądać na większą.

  Na przykład, kapcie krzesła bez podłokietników mogą być świetną opcją. Najlepiej trzymać się z dala od wszystkiego, co ma wysokie oparcie. Z drugiej strony krzesła półprzezroczyste, takie jak krzesła „duch”, mają ogromny efekt w małych przestrzeniach.

 • Pomyśl o asymetrycznym planie salonu

 • Projektantka wnętrz Naomi Astley Clarke przekonuje, że symetria sprawia, że ​​rzeczy są przyjemne dla oka. Dodatkowo stwarza poczucie spokoju i porządku w miejscu. W rezultacie małe przestrzenie mogą wydawać się pudełkowe, więc uwzględnij krzywe i teksturę, aby wzbudzić zainteresowanie.

  Jako alternatywę zaleca stworzenie regału wpuszczanego w samym wejściu. Jest to forma równowagi stosowana w projektowaniu, która charakteryzuje się asymetrią. Projektanci wnętrz często używają symetrii lub odbić lustrzanych, gdy myślą o równowadze.

  Oprócz tego, co oczywiste, opcji jest o wiele więcej. Jeśli chcesz stworzyć zrównoważony projekt, możesz użyć trzech różnych rodzajów wag. Mamy równowagę symetryczną lub formalną, równowagę asymetryczną lub nieformalną i równowagę radialną.

  Jeśli chodzi o równowagę asymetryczną lub nieformalną, jest inaczej. Zamiast lustrzanego odbicia czy precyzyjnego powielania, tę przestrzeń równoważy powtarzalność podobnych kształtów i kolorów. Na przykład na jednym końcu kanapy może znajdować się stolik i lampa podłogowa.

 • Meble pływające

 • Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w pływaki meblowe, które pozostawiają otwartą podłogę, zwiększając gabaryty przestrzeni. Użyj oświetlenia warstwowego, aby mały salon wydawał się większy, zwracając uwagę na wiele funkcji przestrzeni. Co równie ważne, upewnij się, że Twoje meble mają różne wysokości, ponieważ ustawienie na niskim poziomie może sprawić, że obszar będzie wydawał się dwuwymiarowy.

 • Mały salon rodzinny

 • Idealny dla samotnych dorosłych lub małych rodzin, ten układ mebli może pomieścić do czterech osób. Dzielona kanapa ze stolikiem kawowym jest idealna do wylegiwania się lub grania w gry z przyjaciółmi. Podnóżek, który może służyć jako stolik kawowy, może zapewnić dodatkowe miejsce do siedzenia.

  Ponieważ stół jadalny za sofą może pomieścić dwie lub cztery osoby, ta konfiguracja jest idealna dla małych rodzin. Jeśli jednak chcesz zacząć od najważniejszych elementów, takich jak sofa, zrób to. Po pierwsze, jeśli chodzi o duże meble, użyj neutralnych kolorów.

  Następnie nałóż mniejsze ilości w różnych wzorach i kolorach, aby wzbudzić zainteresowanie. W ten sposób możesz sprawić, że Twoja okolica będzie interesująca i nie będzie wyglądać jak katalog. Wreszcie, utrzymaj proste kolory i wzory, dekorując niewielką przestrzeń.

  Wniosek

  A więc gdzie umieścić mały fotelik w salonie? Istnieje wiele konfiguracji salonu, które idealnie pasują do Twojego małego fotelika. Tylko upewnij się, że twój obszar nie wygląda niezręcznie i zrównoważ elementy.