Dlaczego wkładasz sodę oczyszczoną do lodówki? 4 niesamowite powody!

Czy kiedykolwiek widziałeś, jak inni wkładają sodę oczyszczoną do lodówki i zostawiają ją tam na długi czas, i chciałeś ich zapytać: „dlaczego wkładasz sodę oczyszczoną do lodówki?” Możesz zauważyć, że inni wkładają do lodówki otwarte pudełko lub miskę sody oczyszczonej i zostawiają ją tam na długi czas. Głównym powodem, dla którego ludzie wkładają sodę oczyszczoną do lodówki, jest neutralizacja zapachu przechowywanej żywności.

Soda oczyszczona pochłania śmierdzący zapach, przyciągając cząsteczki kwasu i zasady wytwarzane przez żywność przechowywaną w lodówce. To wchłanianie powoduje nie śmierdzący zapach lodówki, co pokazuje, że soda oczyszczona może szybko rozwiązać Twoje problemy z śmierdzącą lodówką.

Dlaczego wkładasz sodę oczyszczoną do lodówki? 4 niesamowite powody!

Nieprzyjemne zapachy powodują stres przez większość czasu, zwłaszcza jeśli ten zapach pochodzi bezpośrednio z lodówki. Zgniłe jedzenie i nagromadzone resztki jedzenia oraz wilgoć w pojemniku na warzywa w lodówce są jedną z przyczyn śmierdzącej lodówki. Czytaj dalej, omawiając z Tobą powody, dla których musisz wkładać sodę oczyszczoną do lodówki, aby pozbyć się niechcianych zapachów!

Powody, dla których wkładasz sodę oczyszczoną do lodówki

Być może zastanawiasz się, dlaczego prawie każde gospodarstwo domowe ma w lodówce miskę lub otwarte pudełko z sodą oczyszczoną. Można również stwierdzić, że inne produkty wewnątrz lodówki wydzielają nieprzyjemny zapach bez obecności sody oczyszczonej.

Kiedy złożysz wszystkie kawałki razem, możesz dojść do wniosku, że soda oczyszczona może zapobiegać wydzielaniu się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. W związku z tym omówię pięć zaskakujących powodów, dla których wkładasz sodę oczyszczoną do lodówki.

Powód nr 1. Aby zminimalizować nieprzyjemny zapach

Podobnie do tego, co zawsze mówili starsi, soda oczyszczona pomaga zminimalizować nieprzyjemny zapach z lodówki. Nikt nie chciałby, żeby ich lodówka śmierdziała. Więc umieszczenie w środku sody oczyszczonej jest bardzo skutecznym sposobem.

Ponieważ drobne cząstki są wytwarzane z żywności, wytwarzany jest również nieprzyjemny zapach. Dodatkowo, gdy te małe cząsteczki osadzają się na innych produktach spożywczych, niszczą jakość innych. W związku z tym konieczne jest dodanie sody oczyszczonej, aby uniknąć uszkodzenia innych produktów.

Powód 2. Aby zachować jakość produktów

Ponieważ soda oczyszczona doskonale nadaje się do minimalizowania nieprzyjemnego zapachu z lodówki, chroni również jakość innych produktów. Na przykład, gdy w lodówce jest cebula, a w pojemniku poniżej umieścisz świeże owoce i warzywa, te nowe produkty z czasem będą pachnieć cebulą.

Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki pochodzące z cebuli osiadły na tych produktach i nic ich nie neutralizuje. Dlatego też soda oczyszczona jest również niezbędna do zachowania świeżości produktów przechowywanych w lodówce.

Powód #3. Aby wchłonąć cząsteczki

Zgniłe jedzenie jest zwykle najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu wydzielanego przez lodówkę. Nawet jeśli często czyścisz lodówkę i pozbywasz się zepsutych produktów, nieprzyjemny zapach powróci, gdy minie czas. Umieszczenie sody oczyszczonej w lodówce nie tylko zmniejsza śmierdzący zapach, ale całkowicie go neutralizuje.

Jednym z najczęstszych powodów umieszczania sody oczyszczonej w lodówce jest to, że pochłania ona silne cząsteczki, które wydzielają nieprzyjemny zapach. Soda oczyszczona jest również znana jako wodorowęglan sodu, słaba zasada, która zmienia kwasowe i zasadowe cząsteczki stałe z żywności w stan neutralny.

Gdy tylko cząsteczki jedzenia przyciągną wodorowęglan sodu, są natychmiast neutralizowane, aby zapobiec wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu.

Powód #4. Powód naukowy

Oczywiście istnieje naukowy powód, dla którego soda oczyszczona zmniejsza nieprzyjemny zapach wydzielany przez lodówkę. Jak wspomnieliśmy w drugim przypadku, soda oczyszczona jest słabą zasadą, która neutralizuje cząsteczki kwasów i stałych zasad. Ale jeszcze jedną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że wodorowęglan sodu jest również amfoteryczny, co oznacza, że ​​może działać jako kwas lub zasada w zależności od absorbowanej cząsteczki.

Produkty spożywcze w lodówce mogą wytwarzać cząsteczki kwasowe lub zasadowe. Kiedy te cząsteczki, które sprawiają, że twoja lodówka śmierdzi, unoszą się wokół, wodorowęglan sodu wchłonie go i zneutralizuje. Należy również pamiętać, że wodorowęglan sodu składa się z maleńkich kryształów, z których każdy zapewnia obszar dla molekuły, które zostaną wchłonięte. Tak więc, jeśli włożysz do lodówki tylko niewielką ilość sody oczyszczonej, nie wystarczy dezodoryzować wszystkich zapachów.

Wniosek

I to są cztery powody, dla których wkładasz sodę oczyszczoną do lodówki. Soda oczyszczona to doskonały dezodorant do lodówki, ponieważ neutralizuje cząsteczki wytwarzane przez zepsutą żywność lub jakikolwiek śmierdzący produkt. Utrzymuje również twoją lodówkę bez zapachów, o ile umieścisz wystarczającą ilość sody oczyszczonej, aby wszystkie zapachy zostały zneutralizowane. Ponadto wypróbuj inne narzędzia, aby Twoja lodówka była wolna od zapachów.