Dlaczego widzę więcej błędów po zwalczaniu szkodników? 10 wskazówek dotyczących zapobiegania

Jednym z najczęściej zadawanych pytań właścicieli domów po leczeniu szkodników jest „dlaczego widzę więcej błędów po zwalczaniu szkodników”? Robaki po działaniach w zakresie zwalczania szkodników wyjdą ze swoich kryjówek głównie dlatego, że wpływają na nie spraye, a to normalne, że duża liczba robaków wychodzi z domu.

Błędy jako szkodnik

Błędy przynoszą ogromne problemy nawet ze swoimi malutkimi ciałami; w ten sposób plany „zrób to sam” dotyczące inwazji błędów nigdy nie wystarczą. Zwykle chowają się w szczelinach, toaletach łazienkowych, pod zlewami, kuchni, pralni, na strychach, szafach.

Dlaczego widzę więcej błędów po zwalczaniu szkodników? 10 wskazówek dotyczących zapobiegania

Mity na temat szkodników i zwalczania szkodników

 • Dom jest brudny, jeśli widzisz karaluchy za rogiem
 • Pluskwy znajdziesz tylko na brudnych łóżkach (jeśli chcesz wiedzieć, gdzie zwykle chowają się pluskwy, sprawdź to)
 • Użyj sera jako najlepszego pożywienia, aby zwabić myszy
 • Szkodnik nie istnieje w Twoim domu, jeśli go nie widzisz
 • Zrób to sam zwalczanie szkodników jest wystarczające
 • Czysty dom nie przyciąga szkodników
 • Stosowanie zwalczania szkodników przyciąga więcej szkodników
 • Koty są jednym ze środków zwalczania szkodników

10 rzeczy do zrobienia, które nie przyciągną błędów do Twojego domu

1. Usuń stojącą wodę

Woda w norach, wanienkach dla zwierząt i zabawkach dla dzieci może być podłożem do rozmnażania się robaków i innych szkodników. Upewnij się, że naprawiłeś otwory i opróżnij wanienki dla zwierząt i zabawki zawierające wodę.

2. Oczyść zatkane rynny

Zatkane rynny zwracają uwagę owadów, zwłaszcza tych, które uwielbiają lasy zniszczone przez wodę i brud. W ten sposób czyste rynny pomagają uniknąć niechcianych szkodników, które przysparzają problemów Tobie i Twojej rodzinie.

3. Uporządkuj obszary śmieci

Kosz przyciąga robaki głównie wtedy, gdy są w bałaganie. Pomocne jest zastosowanie kosza na śmieci z pokrywkami, uporządkowanie terenu i utrzymanie czystości.

4. Nie przechowuj krzaków i stosów drewna w domu

W lasach lubią żyć robaki, takie jak mrówki, termity, chrząszcze drążące drewno i osy. Nie przechowuj drewna w domu, aby te robaki nie nękały innych części domu.

5. Użyj ekranów

Pomocne są również ekrany okienne i drzwiowe, aby robaki nie mogły szybko dostać się do domu. Wybierz chowane ekrany w swoim domu, aby trzymać z dala od domu owady, komary i inne latające owady.

6. Wyczyść resztki jedzenia

Resztki jedzenia, wycieki i pozostałości zapraszają robaki. Pamiętaj, aby usunąć żywność, która nie była spożywana przez wiele dni, wytrzeć rozlane płyny i natychmiast zamiatać resztki jedzenia, aby zmniejszyć możliwość inwazji owadów.

7. Prawidłowo przechowuj żywność

Do przechowywania żywności można używać pojemników z szczelnymi pokrywkami, takich jak kanistry. Umieść swoje produkty w zamykanych pojemnikach, do których insekty nie mogą się łatwo dostać.

8. Wyczyść brudne ubrania, materace, prześcieradła itp.

Brudne i śmierdzące ubrania również zwracają uwagę na robaki. Właściciele domów zwykle narzekają na pluskwy, które widzą na swoich materacach (tutaj jak sprawdzić, czy materac ma pluskwy), poszewki na poduszki i łóżka.

9. Sprawdź i napraw pęknięcia

Robaki lubią chować się na ścianach i pęknięciach w podłodze i nigdy nie dowiesz się, że zaatakowały już większość Twojego domu tuż po leczeniu szkodników. Wskazane jest sprawdzenie i naprawa wszystkich pęknięć, które zobaczysz, aby robaki nie miały swoich punktów wejścia lub kryjówek w twoim domu.

10. Pozbądź się przejrzałych owoców i warzyw

Świeże owoce i warzywa są pożywne, ale nikt nie może zapobiec ich zepsuciu. Możesz użyć skórek jako nawozu lub położyć je na zrobionym kompostowniku lub wyrzucić do kosza na śmieci z dala od domu.

Na jakie pestycydy są odporne pluskwy?

Według nowego badania pluskwy są odporne i odporne na neonikotynoidy, które są jednym z powszechnie stosowanych na świecie insektycydów. „Musimy podkreślić, że musimy używać różnych narzędzi – nie możemy całkowicie polegać na chemikaliach; musimy uwzględnić inne alternatywy” – powiedział dr Romero, autor z New Mexico State University.

Ile czasu zajmuje pozbycie się kolejnych błędów po eksterminacji?

Wyniki po działaniach zwalczania szkodników różnią się w zależności od zwalczania i leczenia szkodników. Czasami rezultaty są natychmiastowe, ale są też przypadki, których zauważenie zajmuje do dwóch tygodni.

Ciekawostki o błędach

 • Dziesięć milionów razy w porównaniu z ludzkimi językami muchy domowe są bardziej wrażliwe
 • Do wytworzenia jednego funta jedwabiu potrzeba około dwóch tysięcy kokonów jedwabników
 • Pięćdziesiąt razy mrówki mogą podnosić i przenosić więcej niż ich waga
 • Biedronka w swoim życiu może zjeść ponad pięć tysięcy owadów
 • Osy „piją” i mdleją podczas karmienia fermentującym sokiem
 • Czterdzieści tysięcy jaj, które królowa określonego gatunku termitów może złożyć dziennie
 • Około jedna trzecia wszystkich gatunków owadów jest mięsożernych
 • Śmierdzące stopy przyciągają komary

Wniosek

Błędy mogą czasem oszukiwać, że nawet jeśli ich nie widać, nie oznacza to, że ich tam nie ma. Aktywność w zakresie zwalczania szkodników może wstrząsnąć robakami, aby wydostać się z ich kryjówek.

Świadomość i prawidłowe informacje są niezbędnymi narzędziami, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie „dlaczego widzę więcej błędów po zwalczaniu szkodników”.