Dlaczego przed grzejnikiem stawiamy miskę z wodą? 2 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, dlaczego przed grzejnikiem stawiamy miskę z wodą? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Teoria zakładałaby, że ciepło grzejnika wyssałoby płyn z miski do powietrza, nadając wilgoć suchemu powietrzu wewnętrznemu.

Zdarzało się to szczególnie często przed wprowadzeniem grzejników i nawilżaczy, ale wciąż jest ono używane w salach chorych od czasu do czasu, gdy ktoś ma infekcję płuc lub zatok. Zatory byłyby „rozluźniane” przez podgrzane wilgotne powietrze, pozwalając mu wypłynąć z klatki piersiowej i głowy.

Dlaczego przed grzejnikiem stawiamy miskę z wodą? 2 zaskakujące powody!

W surowych, chłodniejszych miesiącach atmosfera w domu może wyschnąć. Objawy to podrażnienie skóry powiek, suchość języka, owrzodzenia jamy ustnej i zatkany nos. Aby podnieść wilgotność względną, odpowiednim rozwiązaniem jest zastosowanie nawilżacza. Jednak ponieważ maszyny te są zasilane elektrycznie, mogą być kosztowne. Miska z wodą to kreatywna technika zwiększająca wilgotność w domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Powody, dla których stawiasz miskę z wodą przed grzejnikiem

Jest wiele powodów, dla których ludzie to robią i omówimy kilka wyjaśnień, więc szybko zrozumiesz, dlaczego przed grzejnikiem stawiamy miskę z wodą.

#1. Zwiększ wilgotność

Umieść miskę z wodą obok grzejnika, aby zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu. Jeśli używasz grzejnika elektrycznego w okresie zimowym, możesz odczuwać pieczenie oczu, kichanie lub dyskomfort wchłaniania przez skórę. Dzieje się tak, ponieważ suche powietrze wokół grzejnika jest trudne do prawidłowej regulacji. Możesz zwiększyć wilgotność atmosfery, umieszczając miskę na wodę przed grzejnikiem. Za każdym razem, gdy woda z grzałki elektrycznej odparowuje, atmosfera staje się bardziej wilgotna.

Ilość powierzchni wody wystawionej na działanie powietrza determinuje skuteczność nawilżania. Ustawiając miskę z wodą przed grzejnikiem elektrycznym, ludzie mogą po prostu nawadniać otoczenie, jak nawilżacz. Z drugiej strony proces ten pozwala zaoszczędzić dodatkową energię elektryczną w porównaniu z użyciem nawilżacza. Umieszczenie miski na wodę przed grzejnikiem wydaje się prostą techniką. Za każdym razem, gdy grzałka elektryczna jest włączona, ogrzane powietrze wciąga do powietrza parę wodną z miski. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o 3 sposobach nawilżania pokoju.

#2. Pracował jako kontroler wirusów

Takie podejście może skutecznie ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków i infekcji w powietrzu poprzez zwiększenie poziomu wilgotności wnętrza do 30-25%. Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki unoszące się w powietrzu są również zbyt duże, aby się poruszać. Ponadto wilgotne powietrze może pomóc w konserwacji mebli.

Jak to działa?

Centralne ogrzewanie może osuszać powietrze w pomieszczeniu, podczas gdy powietrze na zewnątrz jest wilgotne. Możesz użyć miski z wodą, aby zwiększyć poziom wilgoci w pomieszczeniu, gdy pomieszczenie ma ogrzewanie promiennikowe. Jego ciepło przyspiesza wchłanianie, dzięki czemu przestrzeń pozostaje spokojna. Jednak ta sama logika obowiązuje, nawet jeśli nie jest blisko źródła ciepła. Dzięki temu uzyskana zostanie tylko niewielka wilgotność. Połóż miskę dookoła krawędzi pokoju, aby uzyskać najważniejsze korzyści. Poczekaj kilka godzin, aż wydarzy się magia.

Skuteczność będzie określona przez ilość wody wystawionej na działanie powietrza. Miska z wodą, podobnie jak nawilżacz, zapewnia nawilżenie przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Plusem jest to, że nie wymaga tak dużego dodatkowego wysiłku, jak rozłożenie nawilżacza. Postawienie miski z wodą przed grzejnikiem wydaje się proste. Woda z miski będzie wciągana w powietrze po każdym włączeniu grzejnika. Zanim powstały nawilżacze, stosowano to podejście. W miesiącach letnich na uszczelkach okien można umieszczać miski wypełnione wodą.

Zalety umieszczenia miski z wodą przed grzejnikiem

Gdy wilgotność w pomieszczeniu wzrasta do 50%, infekcje przenoszone drogą powietrzną stają się bezużyteczne. Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki w atmosferze są zbyt duże, aby się ślizgać. Ponadto organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wody. Powietrze przez całą zimę może powodować problemy ze skórą i; owrzodzenia jamy ustnej. Chociaż balsam do dłoni może pomóc w ochronie skóry i nie zapewnia długotrwałych efektów.

Miska na wodę ochroni Twoje ciało przed wysychaniem, dodając wilgoci do powietrza. Miska na wodę może pomóc w rozszerzeniu dróg oddechowych, jeśli masz przeziębienie. Utrzymuje odpowiednią ilość wilgoci w powietrzu, jednocześnie rozluźniając szyję. Jeśli Twój nos jest zatkany, wilgoć może pomóc Ci w łatwiejszym oddychaniu, usuwając nadmiar wody. Poza tym woda może pomóc w ochronie artykułów gospodarstwa domowego. Ale zalety na tym się nie kończą. Wiadro wody pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nawilżacz zużywa energię. Dzięki temu jest zarówno przyjazny dla środowiska, jak i opłacalny.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego przed grzejnikiem stawiamy miskę z wodą. Zapewnia to wilgoć w powietrzu, dzięki czemu stajesz się bezpieczniejszy przed różnymi zimowymi infekcjami. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pokoju i jaki mam grzejnik. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.