Dlaczego planowanie ślubu jest tak stresujące: jak sobie z tym poradzić

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego planowanie ślubu jest tak stresujące, powodują to trzy rzeczy. Zidentyfikowanie tych wyzwalaczy stresu związanego z planowaniem ślubu pomoże ci zrozumieć przyczynę i znacznie skuteczniej radzić sobie z presją.

Podzielimy się również wskazówkami, jak unikać i przezwyciężać stres i presję, których doświadcza większość par podczas planowania ślubu. A dla tych, którym brakuje czasu, przeczytaj, jak zaplanować ślub w 3 miesiące.

Dlaczego planowanie ślubu jest tak stresujące: jak sobie z tym poradzić

Dlaczego planowanie ślubu jest tak stresujące: 3 czynniki wywołujące stres związany z planowaniem ślubu

Zobowiązanie prowadzące do dnia ślubu

Śluby są niewątpliwie zobowiązaniem, podobnie jak samo małżeństwo. I z jakąkolwiek życiową odpowiedzialnością oczekuje się, że będzie odczuwać presję i stres podczas przewidywania i przygotowywania się na to.

Jedną z głównych przyczyn stresu związanego z planowaniem ślubu jest zaangażowanie, które zaczyna się rok przed samym dniem ślubu. Pamiętaj, że planowanie ślubu powinno rozpocząć się na rok przed wybraną datą ślubu, a ten czas może sprawić, że pary wymyślą sobie scenariusze, które mogą je stresować.

Najlepiej byłoby, gdybyś poświęcił czas na znalezienie idealnego miejsca, sprzedawców, motywu ślubnego, strojów ślubnych, a nawet sfinalizowanie listy gości. Fakt, że będziesz musiała przygotować się i zaplanować jedną rzecz po drugiej, może wydawać się przytłaczająca i pomyślisz, że nie będziesz się już odwracać, odkąd zacząłeś i spełniłeś inne potrzeby ślubne.

Budżet i rzeczy do zdobycia na wesele

Oprócz zaangażowania budżet na wesele może powodować stres dla pary. Budżet jest pierwszą rzeczą ustalaną podczas planowania ślubu, ponieważ dyktuje pojemność i ograniczenia ślubu.

Jeśli często idziesz na kompromis, zamieniasz lub zostawiasz coś, co chcesz na wesele z powodu ograniczeń budżetowych, poczujesz się zestresowany, ponieważ nie dostajesz tego, co sobie wyobrażałeś. Dlatego niektóre pary decydują się na zatrudnienie konsultanta ślubnego, więc ten profesjonalista zajmie się budżetem.

Może się okazać, że Twój budżet weselny będzie coraz mniejszy, gdy nadal nie zarezerwowałeś lub nie kupiłeś niezbędnych artykułów ślubnych. Może to również powodować tarcia między tobą a twoim partnerem, zwłaszcza jeśli jedna osoba uważa, że ​​kompromisy po jej stronie są znacznie większe niż u drugiej.

Oto jak zapłacić za ślub, aby złagodzić stres związany z budżetem.

Oczekiwania na wesela

Ilekroć czujesz się zestresowany i powoduje to wiele nieporozumień i kłótni między tobą a twoim partnerem, cofnij się i ponownie oceń, dlaczego tak się czujesz. Planowanie ślubu jest również ekscytujące, co oznacza, że ​​twoje uczucia są wysokie.

Prawdopodobnie wyobrażałeś sobie ślub, który wzbudził oczekiwania. Ale w rzeczywistości zaczyna się sytuacja, w której musisz wziąć pod uwagę swojego partnera, budżet weselny i inne elementy weselne, nie spełniasz swoich oczekiwań.

To oczywiście prowadzi do stresu i zmartwień, ponieważ nie dostajesz tego, czego chcesz. Możesz również czuć się rozczarowany sobą, a sprawy wydają się wymykać się spod kontroli, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Jaka jest najbardziej stresująca część planowania ślubu?

Budżet

Budżet weselny może być bardzo stresujący, a niektórzy twierdzą, że jest to najbardziej stresująca i główna przyczyna niepokoju związanego z planowaniem ślubu i innych negatywnych emocji. W końcu budżet dyktuje, co możesz dostać na swój ślub.

Jeśli masz już w głowie wymarzony ślub, to prowadzi to do oczekiwań. A ponieważ Twój budżet weselny jest pochłaniany przez różne rzeczy podczas całego procesu planowania ślubu, możesz czuć się zestresowany, ponieważ wydaje się, że nie będziesz miał dość.

Lista gości

Kolejną stresującą częścią planowania ślubu jest lista gości. Na przykład możesz mieć dużą rodzinę, ale Twój budżet i preferencje są odpowiednie na kameralne wesele z mniej niż 50 gośćmi.

Zrozumiałe jest, że komunikowanie tego pragnienia krewnym oczekującym zaproszenia będzie stresujące. Wreszcie, źródłem irytacji w związku z listą gości jest sytuacja, w której niektórzy ludzie nie reagują szybko lub zakładają, że mogą przynieść plus jeden bez pytania.

Przeczytaj, jak zorganizować małe wesele z dużą rodziną, aby poradzić sobie z jednym z najczęstszych źródeł stresu weselnego.

Jak radzić sobie ze stresem związanym z planowaniem ślubu?

  • Pamiętaj, że życie nie wychodzi z siebie, aby nie dać ci tego, czego chcesz
  • Zawsze cofnij się i ponownie oceń sytuację przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji
  • Podczas kłótni ze swoim partnerem nie podnoś głosu i zamiast tego komunikuj, dlaczego tak się czujesz i pozostań otwarty na odpowiedź partnera
  • Poświęć spokojne dni lub wieczorne randki na relaks
  • Upewnij się, że obie Twoje potrzeby są zaspokojone, aby jedna osoba nie czuła się zaniedbywana swoimi preferencjami ślubnymi
  • Ustaw budżet weselny i trzymaj się go bez względu na to, co się stanie
  • Pamiętaj o swoich wygranych podczas całego procesu planowania
  • Bądź stanowczy w swoich wyborach, zwłaszcza gdy ludzie udzielają niechcianych opinii lub porad

Wniosek

I to wszystko! Powodem, dla którego planowanie ślubu jest tak stresujące, są trzy czynniki: zaangażowanie, budżet i oczekiwania podczas planowania ślubu.

Lista gości to kolejny potencjalny wyzwalacz stresu, ponieważ nie chcesz ranić uczuć innych ludzi, ale nadal ustalasz swoje granice. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki mogą Ci pomóc; daj nam znać, jak radzisz sobie ze stresem ślubnym poniżej.