Dlaczego nie możesz użyć żeliwa na szklanym blacie? 5 niesamowitych czynników!

Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz użyć żeliwa na szklanym blacie? Podczas gdy błyszczące i wspaniałe szklane i ceramiczne blaty kominkowe wymagają więcej uwagi niż blaty wężownic. Przeciąganie konserw i żeliwnych patelni może porysować powierzchnię pieca. Ponadto ogrzewanie może w najgorszym przypadku uszkodzić element płyty kuchennej. Nawet jeśli niektórzy uważają, że żeliwo na kuchence ze szklanym blatem jest w porządku, jest to niebezpieczna oferta. W tym poście poznasz czynniki, które sprawiają, że użycie żeliwa na szklanym piecu nie jest idealne. Dlaczego więc nie możesz użyć żeliwa na szklanym blacie?

Czynniki, dlaczego nie można używać żeliwa na szklanym blacie

Nawet słowa „kuchenka ze szklanym blatem” i żeliwo są absurdalne i na granicy zagrożenia. Te dwa popularne urządzenia kuchenne są zwykle uważane za niezgodne! Wydaje się to stosunkowo proste. Żeliwna patelnia może być ciężka; jednak szklana płyta kuchenna (wykonana ze szkła) wygląda na dość delikatną. Żelazo jest zwykle postrzegane jako prymitywne narzędzie kuchenne, a nie nowoczesne z przeszłości. Piece szklane znajdują się na drugim końcu asortymentu; wyglądają tak współcześnie, jak każde inne zainstalowane urządzenie do gotowania!

Dlaczego nie możesz użyć żeliwa na szklanym blacie? 5 niesamowitych czynników!

#1. Waga

Samo żeliwo to ciężki metal. Połóż dużą wagę na szklanej płycie kuchennej i dodaj zupę lub wodę do garnka. Nawet jeśli blat wytrzyma ciężar, można go złamać, podnosząc żeliwny garnek. Dlatego używając żeliwa na szklanej płycie kuchennej, pamiętaj o wadze i składzie.

#2. Dna mieszkania

Do równomiernego rozprowadzania ciepła na ceramicznych i szklanych piecach palnikowych potrzebne są garnki o płaskich powierzchniach. Niestety większość naczyń żeliwnych nie jest płaska. Oznacza to, że będzie się dłużej grzał. Ta wolniejsza technika podgrzewania może wydłużyć czas gotowania i prowadzić do nierównomiernego nagrzewania.

#3. Rozmiar

Optymalny rozmiar garnka jest tylko o 1 cal szerszy niż palnik. Wiele żeliwnych kubków na kuchence ze szklanym blatem jest znacznie ważniejszych niż palniki. Jeśli ciepło jest większe niż to konieczne, nie jest równomiernie rozprowadzane po powierzchni garnka. Element włącza się i wyłącza, aby zmniejszyć prędkość gotowania i skrócić żywotność elementu.

To znaczy, ciepło jest przechowywane w dużym, ciężkim pojemniku, takim jak żeliwne syfony, pod naczyniami. Żywotność elementu jest skrócona przez nagromadzenie ciepła, co powoduje uszkodzenie powierzchni płyty kuchennej.

#4. Zakończ

Żeliwo ma surowe wykończenie, które może uszkodzić powierzchnię szklanej płyty kuchennej. Żeliwo emaliowane porcelanowe jest alternatywą na szklanym blacie. Upewnij się, że wykończenie jest gładkie, a żeliwo jest dokładnie pokryte, aby uniknąć zarysowań. Jeśli używasz emaliowanego garnka przez długi czas na wysokim poziomie temperatury, garnek zachowuje ciepło. W przypadku, gdy ograniczenia temperatury wskazują, że blat jest zbyt gorący, element można wyłączyć. Metalem z wyboru do ceramicznych lub szklanych płyt kuchennych jest stal nierdzewna. Chociaż szare oznaczenia mogą pozostać na powierzchni, można użyć aluminium.

Jak utrzymać najlepszy żeliwny piec w doskonałej formie?

Użyj nowoczesnej szklanej płyty kuchennej, aby zastąpić przestarzały palnik elektryczny lub kuchenkę gazową. Ale nie jesteś gotów zrezygnować z miłości do żeliwnych naczyń kuchennych i nie ma powodu. Nie musisz wybierać między piękną szklaną płytą grzejną a litym żeliwem. Palniki są odizolowane od zwykłych powierzchni elektrycznych lub gazowych; korzystanie z żelaznych naczyń jest bardzo proste. To zupełnie inna historia ze szklanym blatem. Kiedy gotujesz, żelazo musi leżeć na powierzchni szkła, a sprawy mogą być nieco ryzykowne. Aby zrozumieć więcej czytaj dalej

Nie będziesz miał żadnych trudności z właściwą pielęgnacją i uwagą przy ciężkim żelaznym sprzęcie do gotowania. Oto niektóre z naszych ulubionych pomysłów i metod na łatwe łączenie gotowania z żelazem i szkłem. Nie pozwól, aby żelazo się ślizgało!

Używanie starszych żelaznych patelni lub garnków jest szczególnie ważne, ponieważ mają bardziej nierówną powierzchnię, dlatego zalecamy aktualizację! Odpowiednie narzędzia znacznie ułatwiają korzystanie z ukochanej żeliwnej patelni. Umieść go mocno na szklanej płycie grzejnej płynnym ruchem, używając żeliwnego sprzętu kuchennego. Ryzykujesz zarysowaniem szkła, jeśli spróbujesz go przesunąć po rozpoczęciu gotowania. Może wydawać się to łatwe, ale najłatwiejszą metodą zapobiegania uszkodzeniom jest unikanie przesuwania się żelaza po górnej części szklanego pieca. Aby Ci pomóc, przeczytaj, jak chronić kuchenki ze szklanym blatem przed naczyniami żeliwnymi.

To okładka!

Po ustaleniu, dlaczego nie możesz użyć żeliwa na szklanym blacie, możesz spróbować zainwestować w dyfuzor ciepła do stosowania w szklanych blatach podczas gotowania z żeliwa. Dyfuzory ciepła mają na celu równomierne rozprowadzanie ciepła z marki na dnie garnka.

Są idealne dla osób, które tworzą sosy lub chcą gotować powoli. Podczas gotowania na delikatnych szklanych płytach kuchennych pożądane jest również, aby dyfuzor ciepła służył jako bufor między garnkiem lub filiżanką a szklanką. Aby uniknąć zarysowań, umieść dyfuzor ciepła mocno na szkle. Aby uzyskać więcej artykułów na temat kuchenki, możesz przeczytać, dlaczego ramka na mojej kuchence gazowej jest pomarańczowa i jak korzystać z kuchenki gazowej. Dzięki, że wpadłeś! Do następnego razu.