Dlaczego myjka ciśnieniowa ciągle odcina? 4 proste kroki, aby tego uniknąć!

Dlaczego myjka ciśnieniowa ciągle się odcina? Wynika to wyłącznie z tego, co z nim robisz. Nie naciskaj dyszy podczas obracania silnika myjki elektrycznej, a ona wykona swój cykl.

Ciśnienie gromadzi się w pompie, powodując wyłączenie przełącznika. Po naciśnięciu dyszy i pojawieniu się spadku ciśnienia, kontroler również się odłącza, a następnie włącza się pompa.

Jest to wyjątkowe w większości elektrycznych form myjki elektrycznej i powtarza się po zwolnieniu przycisku. Myjka ciśnieniowa to cenne narzędzie uzupełniające każdy dom, głównie ułatwiające sprzątanie i sprzątanie. Moc silnika wystarcza, aby wykonać pracę w domu bez doświadczenia z głośnymi dźwiękami lub trującymi oparami z myjki gazowej. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Zrozumienie myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa jest pomocnym urządzeniem do mycia pod ekstremalnym ciśnieniem; właśnie dlatego pojawia się jego nazwa, ponieważ wykorzystuje również silnik, który pompuje mydło i wodę z dużą prędkością. W ten sposób nacisk młotka powoduje czyszczenie i usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni. Większość myjek ciśnieniowych może wytworzyć szacunkowe ciśnienie od 750 do 30 000 psi. Myjka ciśnieniowa pomaga usunąć gumę do żucia, błoto i luźną farbę z obszarów i przedmiotów wymagających czyszczenia pod ciśnieniem. Pozwala przemysłowi szybko wymagać szybkiego i dokładnego czyszczenia, takiego jak przemysłowe środki czyszczące, tereny rekreacyjne, parki, place budowy i myjnie samochodowe.

Myjki ciśnieniowe i ich typy

Myjka ciśnieniowa pomaga w różnych zastosowaniach i występuje w różnych typach:

#1. Myjka ciśnieniowa typu gorącej wody

Branże niszowe wymagają myjek ciśnieniowych z gorącą wodą, szczególnie tych, które wymagają czyszczenia zaolejonych i zatłuszczonych urządzeń. Dzięki temu dysze mogą osiągnąć temperaturę do trzystu jedenastu stopni podczas prania, a rzeczy wysychają, aby zaoszczędzić więcej wysiłku i czasu.

#2. Myjka ciśnieniowa typu zimnej wody

Tego typu myjka ciśnieniowa nie wymaga wiele, a do tego jest łatwiejsza w użyciu, wystarczy podłączyć ją do gniazdka i dobrze jest jechać.

#3. Myjka ciśnieniowa gazowa

Jest to standardowa, cenna myjka ciśnieniowa w zastosowaniach przemysłowych. Posiada pełen zakres mocy, ponieważ silnik wykorzystuje benzynę będącą źródłem energii. Rzeczy mogą sprawić, że jest to kiepski wybór, na przykład hałas silnika, w tym jego spaliny.

Możesz również przeczytać o tym, jak uruchomić myjkę ciśnieniową i jak spuścić gaz z myjki ciśnieniowej.

#4. Elektryczna myjka ciśnieniowa

Ten typ myjki ciśnieniowej jest cenny podczas sprzątania domu, nadaje się do mycia ścian zewnętrznych, sprzątania garażu i usuwania gruzu na podjeździe. Ma małą moc wyjściową, biorąc pod uwagę źródło energii. Są to cztery myjki ciśnieniowe w różnych rozmiarach i kształtach, które opierają się na funkcjach i przystawkach. Większe modele mają zestaw kołowy ułatwiający przenoszenie myjek ciśnieniowych, a elektryczna myjka ciśnieniowa wykorzystuje pasek tylny zamiast koła, ponieważ nie ma pojemnika na paliwo, który można popychać.

Rzeczy, których należy unikać podczas używania myjki ciśnieniowej

Powinieneś więc wiedzieć, co powinieneś robić i unikać, ponieważ wiesz, dlaczego myjka ciśnieniowa ciągle się odcina. Dowiedz się, jak konserwować myjkę ciśnieniową i dlaczego myjka ciśnieniowa ciągle się odcina. Oto następujące:

Zalecenia

  • Wykorzystaj wąż ogrodowy podczas podłączania pralki do źródła wody.
  • Przeprowadzaj regularną konserwację, aby sprawdzić silnik i kondensatory pod kątem dalszych uszkodzeń.
  • Przed użyciem podkładki należy sprawdzić punktowo, czy różne złącza są szczelne, a wąż zawiera o-ring w połączeniu.
  • Sprawdź, czy w dyszy, w tym w wężu ogrodowym, nie ma zanieczyszczeń, ponieważ woda będzie płynąć podczas rozpylania.
  • Podłącz elektryczną myjkę wysokociśnieniową do gniazdka, aby uzyskać odpowiednią moc.

Nie wolno

  • Nie używaj przedłużacza podczas zasilania pralki elektrycznej, ponieważ zwiększa to ryzyko porażenia prądem. Słabe połączenie między przedłużaczem a spryskiwaczem powoduje poważną awarię, prowadzącą do nienaprawialności urządzenia i niedogodności w gniazdku.
  • Nie zapomnij sprawdzić wycieków podczas pracy urządzenia, ponieważ zapobiega to cofaniu się płynu do pompy, zalaniu i ostatecznie odcięciu zasilania.
  • Nie używaj elektrycznej myjki ciśnieniowej, jeśli widzisz deszcz, chyba że już uszczelnisz przewody elektryczne wodą.

Kroki, aby uniknąć wyłączania myjki ciśnieniowej

Poniżej znajdują się najważniejsze kroki, które należy rozważyć, aby uniknąć wyłączenia myjki ciśnieniowej.

Krok 1. Pranie rąk

Upewnij się, że dobrze wysuszysz ręce i wysuszysz również połączenia; nie powinni dotykać ziemi i nosić gumowe rękawice.

Krok 2. Wyłączanie prądu

Wyłącz prąd w myjce ciśnieniowej i unikaj problemów elektrycznych podczas pracy z myjką ciśnieniową.

Krok 3. Sprawdzanie filtra powietrza

Sprawdź, czy filtr nie jest zatkany, ponieważ zatkanie powoduje odcięcie myjek ciśnieniowych z powodu wzrostu ciśnienia i przejdź do następnego kroku, jeśli nie ma zatkania.

Krok 4. Upewnienie się, że zawór odciążający działa

Upewnij się, że zawór odciążający działa, że ​​ponowne odcięcie jest spowodowane nieprawidłowym działaniem zaworu odciążającego. Pomocne może być przeczytanie, jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej.

To okładka!

Dlaczego myjka ciśnieniowa ciągle się odcina, wynika z tego, co z nią robisz, więc pamiętaj o rzeczach do zrobienia i unikaj robienia z urządzeniem. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć wyłączenia myjki ciśnieniowej.