Dlaczego moja suszarka zostawia czarne ślady na moich ubraniach? 4 ciekawe powody!

Zastanawiasz się, dlaczego moja suszarka zostawia czarne ślady na moich ubraniach? Zły ślizgacz, pęknięta przegroda, zużyte rolki, uszczelka bębna suszarki, przegrzanie suszarki i uszkodzona uszczelka bębna to główne przyczyny powstawania czarnych śladów na ubraniach po wysuszeniu.

Za każdym razem, gdy zdejmujesz ubrania z suchego, zawsze chcesz, aby wyglądały na czyste i nie uległy uszkodzeniu. Wspaniale jest, jeśli stwierdzisz, że po wyjęciu ładunku z pralki i włożeniu go do suszarki oraz po wyjęciu z suszarki, na Twoich ubraniach nie ma żadnych czarnych śladów.

Dlaczego moja suszarka zostawia czarne ślady na moich ubraniach? 4 ciekawe powody!

Ale jeśli tak się nie stało i zauważyłeś czarne ślady na tkaninie, oznacza to, że niektóre części suchego materiału mogą zostać spalone, z powodu którego występuje ten problem. Poniżej omówiliśmy przyczynę tego problemu i sposób jego rozwiązania. Przyjrzyjmy się temu dokładnie!

Dlaczego Twoja suszarka zostawia czarne ślady na moich ubraniach?

Masz dość usuwania z ubrań czarnych plam, które powstają w suszarce? Cóż, nie panikuj. W tym akapicie dowiesz się, dlaczego moja suszarka zostawia czarne ślady na moich ubraniach. Poniżej wymieniliśmy kilka sugestii, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Zaczynajmy!

#1. Przegroda jest pęknięta

Czy wiesz, co to jest przegroda? Jest to plastikowa lub metalowa przegroda, która znajduje się bezpośrednio z boku bębna suszarki. Zazwyczaj suszarki mają dwie przegrody, aby zapobiec rozpadaniu się odzieży po rozpoczęciu cyklu wirowania. Można sobie wyobrazić, że przegroda może pęknąć lub pęknąć, nawet jeśli jest zwykle mocna.

W takim przypadku ścieg spawalniczy może chwycić kawałek materiału. Ciepłe powietrze może wylecieć prosto na ubranie w zależności od miejsca, w którym się zawiesiło, pozostawiając czarne spalone blizny głównie na ulubionej koszuli. W suszarce są przeważnie dwie przegrody. Sprawdź obydwa pod kątem uszkodzeń i w razie potrzeby rozważ ich wymianę.

#2. Uszkodzone rolki

Bęben suszarki obraca się równomiernie podczas cyklu dzięki kółkom suszarki. Koła te poruszają bębnem, dzięki czemu Twoje ubrania wysychają. Czasami, z powodu intensywnego użytkowania suszarki, jej koła pękają, bęben może stopniowo pochylać się w dół, zwykle ku dołowi, tworząc przestrzeń.

Pomimo niewielkich rozmiarów przestrzeń może być dość duża, wystarczająca, aby odzież zahaczyła się podczas obracania w bębnie suszarki. Gdy ubrania wpadają głębiej w otwór, mogą na nich powstawać czarne lub ciemnobrązowe plamy lub mogą się pogniatać z powodu zgięcia. Poszukaj śladów uszkodzeń na rolce. Aby dokładnie uszczelnić powstałą przestrzeń, wymień istniejącą parę rolek.

#3. Uszkodzone lub złe szybowce

Jedną z najczęstszych przyczyn czarnych plam na ubraniach są złe szybowce po zdjęciu ich z suszarki. Ślizgacze suszarki wydają się być osłonami ochronnymi wykonanymi z tworzywa sztucznego lub nylonu, które biegną po zewnętrznej stronie bębna. Utrzymują metalowy bęben, aby uniknąć skrobania wraz z obracającym się pojemnikiem.

Z powodu regularnego korzystania z suszarki szybowce ulegną uszkodzeniu lub spaleniu, co spowoduje powstanie pustej przestrzeni w tylnej części bębna suszarki. Odzież może zaplątać się w szczelinę w zależności od stopnia degradacji szybowca. W takim przypadku może zostać zniszczony, zarówno rozerwany, jak i oznaczony. Sprawdź dokładnie te szybowce pod kątem wad i wymień je w razie potrzeby.

Jeśli otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany lub zablokowany, powoduje to również czarne plamy na odzieży. Ponieważ kłaczki uwięzione, jeśli zatrzymały cyrkulację powietrza. Otwór wentylacyjny suszarki usuwa wilgoć z suszarki, a większość ciepłego powietrza zawiera mikroskopijne cząsteczki kłaczków z ubrań.

#4. Zatkany odpowietrznik suszarki

Po pewnym czasie w otworze wentylacyjnym mogą gromadzić się kłaczki i blokować je. W wyniku tego w bębnie suszarki może gromadzić się ciepło. Przedmioty i sprzęt w suszarce mogą zostać uszkodzone przez ogrzewanie, jeśli nie ma wystarczającej wentylacji. Nagromadzenie kłaczków może potencjalnie stwarzać ryzyko pożaru.

Aby uniknąć zatkania, sprawdź i wyczyść otwory wentylacyjne. Należy pamiętać, że przewody nigdy nie będą składane ani załamywane, ponieważ utrudni to przejście powietrza. Tak więc, z powodu zatkanego otworu wentylacyjnego suszarki, na praniu powstają czarne ślady. Ale wymieniając odpowietrznik na nowy lub odpowiednio go czyszcząc, możesz rozwiązać ten problem. Cóż, wszystkie wspomniane wcześniej sugestie pomogą ci rozwiązać ten problem. Więc nie martw się. Najlepszym pomysłem na pozbycie się tego problemu jest czyszczenie suszarki po zakończeniu procesu suszenia. Możesz również przeczytać, jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa, i jak wyjąć kredki z suszarki.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że przeczytanie tego artykułu będzie dla Ciebie zabawą. A po przeczytaniu tego artykułu przestajesz szukać więcej informacji o tym, dlaczego moja suszarka zostawia czarne ślady na moich ubraniach. Powody, które zostały omówione powyżej, powodują, że twoje ubrania są nierówne. Ale czytając rozwiązanie wszystkich tych przyczyn, możesz za każdym razem wyciągnąć świeże, wyczyszczone ubrania z suszarki. Dziękujemy przyjaciele za kontakt z nami! Pomocne może być przeczytanie o tym, jak usuwać z ubrań plamy zmiękczacza do tkanin.