Dlaczego moja suszarka wysycha tak długo? 8 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja suszarka schnie tak długo? Jest to spowodowane problemami związanymi z dopływem prądu, problemem z przeciążeniem, urządzenie pozostawia zbyt mokre ubrania, sitko suszarki wymaga czyszczenia, zatkane otwory wentylacyjne suszarki, a niektóre części działają nieprawidłowo.

Wadliwe awarie i części mogą wyjaśniać, że suszarka potrzebuje kilku cykli, zanim wyschnie. Ale jeśli wysychanie trwa zbyt długo, w grę może wchodzić kilka czynników, takich jak przyzwyczajenia użytkownika. Postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami, aby rozwiązać problem i zwiększyć szybkość suszenia.

Dlaczego moja suszarka wysycha tak długo? 8 zaskakujących powodów!

Poniżej znajdują się powody, dla których moja suszarka schnie tak długo, dla twojego zrozumienia. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Powody, dla których moja suszarka tak długo schnie

Dlaczego więc suszenie mojej suszarki trwa tak długo? Oto następujące powody:

#1. Przeładowana suszarka

Jeśli suszarka jest przeciążona, nie pozwala na prawidłową cyrkulację gorącego powietrza. Ogranicza również procedurę bębnowania. Jeśli tak się stanie, zauważysz, że suszarka wymaga dwóch cykli, zanim wysuszy znaczny ładunek. Najlepiej napełnić suszarkę w dwóch trzecich, aż osiągnie pełną, zanim zacznie krążyć gorące powietrze. Zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi załadunku, biorąc pod uwagę model suszarki.

#2. Problem z zasilaniem przychodzącym

Jeśli maszyna nie suszy prawidłowo ubrań, sprawdź źródło zasilania. Suszarka elektryczna i suszarka gazowa różnią się od siebie, ponieważ ta pierwsza wymaga gniazdka 240 V, aby zapewnić odpowiednią moc. Gniazdko 120 V zapewnia również mniej energii elektrycznej, dzięki czemu proces suszenia jest trzykrotnie dłuższy. Należy jednak unikać używania przedłużacza do zasilania suszarki. Konwencjonalny przewód nie byłby w stanie zapewnić mocy potrzebnej suszarce.

#3. Sito w suszarce kłaczków wymaga czyszczenia

W każdym cyklu suszenia ubrania zrzucają małe włókna w kawałkach. Gorące powietrze w suszarce wdmuchuje włókna do sita i wokół niego. Jeśli siatka ma kłaczki, zapobiega jedynie prawidłowej cyrkulacji gorącego powietrza, a tym samym wydłuża czas schnięcia. Zmaksymalizuj przepływ powietrza, czyszcząc sitko kłaczków po każdym cyklu suszenia. Wyciągnij ekran i usuń kłaczki za pomocą ręcznika papierowego lub dłoni. Następnie wymień go.

#4. Nieprawidłowo działająca część

Jeśli nadal masz wpływ na dłuższe suszenie ubrań, przyczyną jest awaria suszarki. Zepsuty element grzejny powoduje taką możliwość w suszarce elektrycznej. Elektromagnes zaworu gazowego w suszarce zasilanej gazem również nie działa prawidłowo. Nie otwiera zaworu, co pozwala na kontynuowanie przepływu gazu w palniku. Niezbędna jest w tym przypadku pomoc specjalistów utrzymania ruchu.

#5. Zatkane otwory wentylacyjne suszarki

W otworach wylotowych gromadzą się kłaczki w gruzach, co powoduje, że suszenie suszy się zbyt długo. Zatkany otwór wentylacyjny suszarki ogranicza również przepływ powietrza w suszarce. Wydłuża również czas suszenia ubrań, a także powoduje niebezpieczne pożary suszarni. Zatkania pojawiają się, jeśli nie czyścisz regularnie kłaczków. To prawda, jeśli nie czyścisz przewodów wentylacyjnych w suszarce. Jeśli suszenie suszarki trwa tak długo, a otwór wentylacyjny wymaga czyszczenia, poniższe kroki i wskazówki są koniecznością.

  • Odłącz wąż odpowietrzający w suszarce.
  • Odkurz wąż na obu końcach za pomocą przystawki próżniowej wąskiego węża.
  • Umieść kłaczki próżniowe, zanieczyszczenia i zewnętrzny okap wyciągowy w wejściu do okapu.
  • Wymień okap i podłącz wąż wentylacyjny w suszarce.
  • Uwolnij wąż odpowietrzający przed innymi uszkodzeniami lub zakleszczeniami. Jeśli zmiażdżysz lub przygniesz wąż wentylacyjny, może to ograniczyć przepływ powietrza i wydłużyć czas suszenia.

jak odblokować myjkę ciśnieniową

#6. Pralka pozostawia ubrania nadmiernie mokre

Jeśli pralka pozostawia wilgotne ubrania, odpowiada za to urządzenie. Wybierz ustawienie prania bez cyklu wirowania. Podobnie, niewystarczający cykl wirowania powoduje, że ubrania są nadmiernie mokre po wejściu do suszarki. Konwencjonalny cykl suszenia nigdy nie wystarcza do suszenia tych przedmiotów. Pralka również działa nieprawidłowo, co powoduje, że ubrania są zbyt mokre po rozważeniu prania. Dlatego przed rozpoczęciem cyklu prania sprawdź ustawienia. Upewnij się, że cykl wirowania jest wystarczający. Jeśli ubrania pozostają zbyt mokre po praniu w pralce, wymaga to profesjonalnej obsługi.

#7. Drzwi nie są odpowiednio uszczelnione

Uszczelka drzwi jest jednym z elementów suszarki, która izoluje ogrzewany obszar, w którym najlepiej suszyć ubrania. Ta uszczelka drzwiowa jest wykonana z gumy lub materiału filcowego i jest kontynuowana na obwodzie drzwi. Jeśli uszczelka w wejściu jest zerwana lub jej brak, oznacza to, że drzwi przeciekają ciepło w bębnie. Wpływa to następnie na wydajność suszarki.

#8. Uszkodzone lub uszkodzone koło dmuchawy

Jeśli przepływ powietrza i izolacja w suszarce są wzorcowe, jest to spowodowane złożonymi problemami mechanicznymi. Sprawdź koło dmuchawy, które jest elementem wewnętrznym. Zabiera ogrzane powietrze w wężownicy, a następnie trafia do bębna suszarki. Koło wymaga otwarcia tylnego panelu, aby mieć do niego dostęp. Odkręć tylny panel, aby go zdjąć. Poszukaj dmuchawy z silnikiem i okrągłym wentylatorem przymocowanym do panelu wraz z okablowaniem.

To okładka!

Teraz rozumiesz, dlaczego moja suszarka schnie tak długo ze względu na problemy związane z dopływem prądu, problem z przeciążeniem, urządzenie pozostawia zbyt mokre ubrania, ekran suszarki wymaga czyszczenia. Postępuj zgodnie z konkretnymi rozwiązaniami sugerowanymi w każdym wydaniu, aby suszarka ostatecznie działała prawidłowo.