Dlaczego moja suszarka Whirlpool Duet się nie nagrzewa? 5 ciekawych powodów!

Martwisz się, dlaczego moja suszarka do duetów Whirlpool nie nagrzewa się? Przestań się tym martwić, ponieważ wylądowałeś we właściwym miejscu, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Zapchanie kłaczków jest najbardziej prawdopodobne, jeśli Twoja suszarka nagrzewa się, ale stopniowo.

Jednak suszarka do duetów Whirlpool nie nagrzewa się najprawdopodobniej z powodu problemu z przepalonym bezpiecznikiem termicznym, wadliwym elementem grzejnym, wadliwym uszkodzonym czujnikiem płomienia, który należy sprawdzić za pomocą multimetru i naprawić, jeśli okaże się, że jest uszkodzony.

Dlaczego moja suszarka Whirlpool Duet się nie nagrzewa? 5 ciekawych powodów!

Po praniu wrzucasz je do suszarki, ale po pewnym czasie dowiadujesz się, że Twoje ubrania są nadal wilgotne. Może się to zdarzyć w przypadku każdego typu suszarki. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wyszczególnić najczęstsze przyczyny tego problemu i sposoby ich rozwiązania. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej. Zabawmy się!

Dlaczego suszarka Whirlpool Duet się nie nagrzewa?

Dlaczego więc moja suszarka do duetów Whirlpool nie nagrzewa się? Wykopmy je jeden po drugim!

#1. Wyzwolony wyłącznik automatyczny

Gdy suszarka przestaje się nagrzewać, pierwszą wskazówką jest przepalony bezpiecznik lub przepalony wyłącznik. Na suszarce elektrycznej znajdują się dwa wyłączniki: używany do elektryczności i ogrzewania. Po zadziałaniu wyłącznika obwodu grzewczego suszarka działa, ale przestaje grzać. Poszukaj przepalonych bezpieczników i wyzwolonych wyłączników automatycznych w panelu elektrycznym. Wymień przepalone bezpieczniki i zresetuj wyzwolone wyłączniki za pomocą tego multimetru; sprawdź wyłączniki suszarki z hydromasażem, aby upewnić się, że cały obwód otrzymuje napięcie 120, ale pamiętaj, że w niektórych modelach napięcie wynosi 110 V, aby suszarka działała prawidłowo, to napięcie musi być potrzebne.

#2. Zatkany ekran kłaczków

Wytarcie kłaczków może rozwiązać problem z ogrzewaniem, jeśli suszarka do duetów Whirlpool nadal w ogóle się nie nagrzewa. Wilgoć w kanale powietrznym pozostaje w bębnie suszarki przez dłuższy czas, gdy sitko jest zatkane, a suszenie zajmuje zbyt dużo czasu do prania. W przypadku zapchania sitka kłaczki mogą utknąć w innych sekcjach suszarki, więc upewnij się, że są regularnie czyszczone. Usuń kłaczkujący ekran i wyczyść go gorącą wodą z mydłem w umywalce, używając dyszy próżniowej podczas utwardzania ekranu, aby dostać się do szczeliny. Następnie przywróć sitko do pierwotnej pozycji.

#3. Ograniczona wentylacja

Jeśli wentylacja jest zatkana, wyschnięcie odzieży zajmie więcej czasu, podobnie jak w przypadku pułapki na kłaczki. Bardziej prawdopodobne jest również uszkodzenie innych części suszarki. Przetestuj pod kątem ciepłego, ciągłego przepływu powietrza, jeśli masz dostęp do zewnętrznego otworu wentylacyjnego. Mycie otworów wentylacyjnych może zwiększyć wydajność grzewczą suszarki do duetów Whirlpool i zmniejszyć możliwość zablokowania się kłaczków powodujących eksplozję. Wyjmij wtyczkę suszarki z gniazdka. Wyłącz gaz, jeśli masz suszarkę gazową. Zdejmij wąż wentylacyjny z tyłu suszarki, odklejając metaliczny klej, odpinając i odkręcając.

Wyeliminowanie panelu otaczającego komorę wentylacyjną może uczynić ten obszar bardziej dostępnym. Następnie musisz wyczyścić obszar otaczający wąż wentylacyjny. Użyj dmuchawy do liści, skrzynki do czyszczenia wentylacji i odkurzacza, aby wyczyścić kanał wentylacyjny. Podłącz ponownie suszarkę do duetów Whirlpool z wyczyszczonym wężem wentylacyjnym. Upewnij się, że wąż nie jest pognieciony, aby przepływ powietrza mógł prawidłowo krążyć.

#4. Spalony element grzewczy

Suszarki elektryczne wymagają elementu grzejnego do podgrzewania powietrza w bębnie. Element może być umieszczony w obudowie ogrzewającej powietrze przez dmuchawę. Z biegiem czasu element grzejny w Twojej suszarce Whirlpool może się przepalić i przestać działać. Jeśli to jest problem, musisz wyśledzić element i upewnić się, że nadal działa. Możesz również sprawdzić, które kable są uszkodzone lub usunięte, aby zobaczyć, czy element jest spalony. Jednak znacznie bardziej aktywnym podejściem do sprawdzania elementu grzejnego jest test ciągłości. Będziesz musiał wymienić część, jeśli znajdziesz uszkodzone kable na komponencie lub brak ciągłości. Być może zainteresuje Cię również wypalony element grzewczy suszarki Whirlpool.

#5. Przepalony bezpiecznik termiczny

Bezpiecznik termiczny to kolejna typowa przyczyna suszarki Whirlpool, a nie ogrzewanie, nawet jeśli element grzewczy działa. W Twojej suszarce urządzenie zabezpieczające zwane bezpiecznikiem termicznym ma zapobiegać ryzyku pożaru suszarki. Bezpiecznik termiczny zostaje uruchomiony, a suszarka przestaje działać, jeśli temperatura suszarki przekroczy określony próg. Suszarka będzie działać we wcześniejszych modelach, ale nie będzie generować ciepła. Jeśli bezpiecznik termiczny jest uszkodzony, ustal, dlaczego się przepalił i rozwiąż problem. Do sprawdzenia ciągłości bezpiecznika termicznego należy użyć multimetru. Przepalony bezpiecznik termiczny należy wymienić.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, dlaczego moja suszarka do duetów Whirlpool się nie nagrzewa. Omówiliśmy wszystkie przyczyny i rozwiązania tego problemu. Przeczytaj je uważnie, aby dobrze je zrozumieć. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak długo suszarka zajmuje suszenie ubrań i jak odłączyć suszarkę. Dziękuję przyjaciele, że jesteście z nami do końca!