Dlaczego moja suszarka Maytag nie uruchomi się? 5 ciekawych powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego moja suszarka Maytag się nie uruchamia? Cóż, nie zastanawiaj się więcej. Uszkodzony zatrzask drzwiczek suszarki, problemy operacyjne, suszarka nie jest zasilana, zepsuty przełącznik suszarki i spalony bezpiecznik termiczny to istotne przyczyny niedziałania lub uruchamiania suszarki Maytag.

Jeśli którykolwiek z tych komponentów nie działa poprawnie, Twoja suszarka Maytag nie będzie mogła działać. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić wszystkie te części suszarki, aby rozwiązać ten problem. Tak, mój przyjacielu, to wszystko prawda. Więc jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej, musisz przeczytać ten artykuł na końcu.

Dlaczego moja suszarka Maytag nie uruchomi się? 5 ciekawych powodów!

Poniżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny i rozwiązanie tego problemu. Aby uzyskać pełne zrozumienie, zwróć szczególną uwagę na ten post, aby ułatwić naprawienie wszystkich tych przyczyn, aby Twoja suszarka działała prawidłowo. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego suszarka Maytag się nie uruchomi!

Dlaczego Twoja suszarka Maytag nie zostanie uruchomiona?

To okropne doświadczenie, gdy wkładasz ubrania do suszarki i czujesz, że Twoja suszarka nie działa. Cóż, przestań myśleć więcej; dlaczego moja suszarka Maytag się nie uruchomi? Poniżej wymieniliśmy szczegółowe informacje, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Zaczynajmy!

#1. Suszarka nie jest zasilana

Sprawdzenie zasilania suszarki Maytag to sprytny sposób na rozpoczęcie pracy, jeśli się nie włącza. Nawet suszarka ogrzewana gazem wymaga energii do pracy silnika i innych operacji. Oto jak ocenić dynamikę mocy: Pamiętaj, że przewód jest mocno podłączony do gniazdka. Odłącz suszarkę i podłącz do innej, aby sprawdzić gniazdko. Jeśli gadżet nie włącza się, gniazdo może być wadliwe i będzie wymagało dalszych testów. Czy są jakieś wyzwolone wyłączniki lub przepalone bezpieczniki? Sprawdź płytkę wyłącznika w swoim domu.

Odbuduj wszystkie spalone bezpieczniki lub napraw wszystkie przepalone wyłączniki. Należy pamiętać, że suszarki całkowicie elektryczne wymagają do działania bezpieczników lub dwóch wyłączników. Sprawdź, czy suszarka jest podłączona do ściany za pomocą kabla. Kable te nie mogą właściwie przenosić mocy potrzebnej do suszarki, co powoduje przypalenie i niemożność obsługi maszyny. Nigdy nie podłączaj suszarki i innych ciężkich urządzeń za pomocą przedłużacza.

#2. Uszkodzony zatrzask drzwiczek suszarki

Innym powodem niedziałania na suszarce Maytag jest zepsuty zatrzask drzwi. Załóżmy, że drzwi suszarki nie są zamknięte i zamocowane. Lekko dociśnij drzwi, aby zapewnić styki zatrzasku, nawet jeśli wyglądają na zamknięte. Kiedy to nastąpi, zazwyczaj wyczuwasz lekkie trzask. Sprawdź ubrania, które mogą uniemożliwić zamknięcie drzwi, jeśli zatrzask się nie zatrzaśnie. Gdy nie ma więcej przeszkód, a zatrzask nie jest zatrzaśnięty, zatrzask może być uszkodzony. Ekspert musi naprawić wadliwy zatrzask. Podczas zamykania i odblokowywania drzwi suszarki należy zachować ostrożność. Jeśli zatrzaśniesz go, system zatrzaskowy zostanie uszkodzony przez cały czas, a maszyna nie będzie działać.

#3. Przepalony bezpiecznik termiczny

Bezpiecznik termiczny suszarki Maytag jest rzeczywiście mechanizmem bezpieczeństwa, który przepala się, jeśli rzeczywiście suszarka ma się przegrzać, wyłączając w ten sposób wszystkie funkcje. Jeśli zauważysz, że Twoja suszarka nie działa po kilku uderzeniach, a test cyfrowy nie wykazuje spójności, bezpiecznik byłby spalony lub działał nieprawidłowo. Bezpieczników tych nie można naprawić w żadnej sytuacji i należy je wymienić. Zepsuty bezpiecznik termiczny wymaga zbadania spalin z suszarki, nawet jeśli nie boisz się przypalenia. Lepkie rzeczy, arkusze suszarki lub zanieczyszczenia zatykające kanał mogą utrudniać krążenie i powodować przypalenie. Możesz być również zainteresowany, kiedy przepala się bezpiecznik suszarki.

#4. Wadliwy przycisk przełącznika suszarki Maytag

Inną główną przyczyną nieuruchamiania suszarki Maytag jest wadliwy przycisk przełącznika. Na górze suszarki Maytag znajduje się przycisk start; aktywuje przełącznik startowy za każdym razem, gdy naciśniesz ten przycisk, powodując prawidłowe działanie silnika suszarki. Jeśli nie słyszysz żadnego dźwięku, przycisk przełącznika suszarki jest uszkodzony po naciśnięciu przycisku Start. Możesz również sprawdzić ciągłość przycisku przełącznika suszarki na multimetrze; podczas testowania przełącznika, jeśli igła nie pokazuje żadnego ruchu, wystarczy wymienić uszkodzony przycisk przełącznika suszarki.

#5. Problemy z działaniem suszarki

Gdy niektóre rundy i funkcje suszarki są aktywowane, nie pozwalają na natychmiastowy start. Suszarka nie uruchomi się natychmiast, jeśli włączona jest metoda redukcji zagnieceń. Podobnie opcja blokady sterowania wyłącza wszystkie możliwości elektryczne, uniemożliwiając uruchomienie suszarki. Aby szybko rozpocząć, pamiętaj, że wskaźnik blokady sterowania jest wyłączony i że wybrałeś cykle czasowe lub suche. W ten sposób możesz rozwiązać ten problem.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego moja suszarka Maytag się nie uruchamia. Wymieniliśmy wszystkie przyczyny tego problemu powyżej, a poprzez uważne przestudiowanie ich wszystkich, możesz rozwiązać je wszystkie w domu bez zatrudniania profesjonalisty. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak przetestować silnik suszarki i jak długo trwa suszenie ubrań. Dziękuję, przyjaciele, za wytrwanie z nami do końca!