Dlaczego moja lodówka zamraża jedzenie? Poznaj wszystkie 4 czynniki, które zawsze powodują problemy!

Mogłeś pomyśleć: „Dlaczego moja lodówka zamraża jedzenie?” Cóż, wynika to z problemów z różnymi komponentami twojego urządzenia. Ale nie martw się o to! Ten artykuł ma na celu dać ci informacje o tym, co sprawia, że ​​twoja maszyna działa w ten sposób i jak możesz to rozwiązać.

Lodówki zostały stworzone, aby wykorzystywać zimno do dyskredytowania rozwoju składników biologicznych, które powodują psucie się żywności. Jednak wszystko jest dobre, o ile jest przyjmowane w regularnych ilościach. Przesadzanie może mieć negatywne skutki.

Dlaczego moja lodówka zamraża jedzenie? Poznaj wszystkie 4 czynniki

Podobnie lodówki zajmują się utrzymywaniem żywności w chłodzie i świeżości, ale zamrażanie nie występuje często, zwłaszcza w obszarach innych niż zamrażarka. Jeśli zauważysz, że coś takiego się dzieje, bądź ostrożny. Może to oznaczać usterkę.

Dlaczego lodówka zamraża jedzenie

„Dlaczego moja lodówka zamraża jedzenie?” Chociaż mrożonki nie są rzadkością, zwłaszcza w urządzeniach wykorzystujących zimno, nadal nie jest to dobry znak. Przynajmniej przez większość czasu. Niektóre lodówki są prawdopodobnie tak mocne, zwłaszcza jeśli są nowo zakupione. Chociaż w większości przypadków jest to kwestia uczciwego błędu lub wewnętrznej szkody.

Powód nr 1. Zatkane cewki skraplacza

Cewki skraplacza to elementy zwykle znajdujące się pod maszyną lub za nią, w zależności od modelu. Niemniej jednak, bez względu na stanowisko, służy temu samemu celowi. Współpracuje z parownikiem w obiegu ciepła i chłodnego powietrza.

Podczas gdy parownik wpuszcza chłodne powietrze, wężownica skraplacza wydziela ciepło, aby zapewnić miejsce na zimno. Zatkane cewki skraplacza są zwykle spowodowane gromadzeniem się kurzu. Ponieważ dotarcie do jego lokalizacji nie jest łatwe, utrzymanie czystości nie jest łatwe.

Jednak bez względu na to, jak trudne, musisz regularnie sprzątać, aby odkurzyć tę część i uniknąć zatykania wylotu gorącego powietrza.

Powód 2. Temperatura została ustawiona za nisko

W prostszych przypadkach może w ogóle nie występować problem z maszyną. Na przykład niektórzy użytkownicy mogli zapomnieć ustawić odpowiednią temperaturę dla gadżetu. Czasami przeceniamy poziomy ustawień i kończymy na zbyt niskiej temperaturze.

Ponieważ jest to najprostsza możliwość, najpierw sprawdź to. Jeśli tak jest, podkręć statystykę do wyższej temperatury. Zimny ​​klimat wewnętrzny jest dobry, ale może negatywnie wpływać na żywność, gdy staje się jej za dużo. Posuwaj się nawet do zepsucia tego, co jest główną rzeczą, której nie chcemy.

Powód #3. Uszkodzone systemy sterowania

Gdy wypróbowałeś już wszystko i nadal bezskutecznie, problem może dotyczyć ustawień sterowania. Powodem, dla którego próbowałeś sprawdzić wszystkie komponenty, a nawet wyregulować temperaturę, i nic się nie zmieniło, jest to, że twoje elementy sterujące zostały w pierwszej kolejności zepsute. Dowiedz się, jak zresetować termostat klimatyzatora!

To może nie być tak poważne, więc spróbuj zresetować poziomy kontroli. Wyłącz go i uruchom ponownie, włączając go po kilku godzinach. Jeśli nadal nie działa, rozważ przekazanie go profesjonalistom. Uszkodzenie może być wewnętrzne. Należy pamiętać o możliwości zmiany kontrolek na nowszą wersję.

Powód #4. Nieefektywna lub zepsuta wyściółka lodówki

Drzwi Twojej lodówki są wyposażone w cienką, gumową wyściółkę, która zapobiega ucieczce zimnego powietrza i przedostawaniu się ciepła, gdy drzwi są zamknięte. Dzięki temu lodówka efektywniej przechowuje chłodne powietrze, ponieważ drzwi lodówki mają niewielkie pęknięcie, nawet gdy są zamknięte. Kupując nową lodówkę, upewnij się, że Twoja podszewka jest skuteczna, ponieważ nieefektywny model w pierwszej kolejności pokona cel zakupu.

Podszewka powinna być wystarczająco miękka, ale ciasna i bezpieczna. Po zamknięciu nie może również wykazywać żadnych pęknięć.

Z drugiej strony uszkodzone okładziny będą wymagały wymiany. Tutaj zwykle są rozdarcia w tych gumach. W niektórych przypadkach uszkodzenie spowodowane jest poluzowaniem okładziny z drzwi. Możesz go zmienić lub bezpiecznie naprawić. Zrobienie tego samemu nie jest złe, ale profesjonalna pomoc jest nadal wskazana.

Problemy z tłumikiem

Amortyzator to znana nazwa domowa. Ale dla tych, którzy o tym nie wiedzą, działa jak regulator powietrza, które przechodzi do lodówki i pomaga w wytwarzaniu niskich temperatur. Uszkodzenie klapy może spowodować przepełnienie powietrza. Przeczytaj, co dzieje się z zablokowanym amortyzatorem między lodówką a zamrażarką.

Przelewające się powietrze jest niepotrzebne, ponieważ spowoduje, że temperatura będzie niższa niż byś chciał. Dzięki temu zawartość lodówki będzie bardziej podatna na zamarzanie.

W przypadku uszkodzonych amortyzatorów należy je sprawdzić technikowi, a w poważnych przypadkach wymienić.

Inne sposoby rozwiązania tego

Jeśli próbowałeś wszystkiego bezskutecznie, nie martw się. Uszkodzenie nie może leżeć w żadnej z wymienionych części. Aby się tego dowiedzieć, oto sztuczka. Umieść jedzenie w różnych częściach lodówki. Im bardziej zróżnicowane, tym lepiej. W ten sposób możesz zobaczyć miejsca, w których jedzenie naprawdę zamarza. Kiedy już to ustalisz, możesz dokładniej wywnioskować, który komponent działa nieprawidłowo.

Wniosek

Teraz już wiesz, dlaczego moja lodówka zamraża żywność w nienormalny sposób. Jest to spowodowane wadliwym działaniem niektórych części. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić i poczynić niezbędne przygotowania, aby to naprawić! W ten sposób możesz teraz w pełni cieszyć się swoją lodówką! Przeczytaj, jak przechowywać szparagi w zamrażarce!