Dlaczego moja butelka na wodę pachnie jak pleśń: przewodnik usuwania

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego moja butelka na wodę pachnie jak pleśń i możesz sobie z tym poradzić, to znalazłeś swój odpowiednik! Odpowiedzią na to byłoby to, że gromadzą się w nim pleśń lub inne bakterie i brud.

Wyobraź sobie, że pijesz z pojemnika, gdy jesteś spragniony, a potem nagle wąchasz coś zatęchłego podczas przełykania. Bez względu na to, jak spieczony się czujesz, prawdopodobnie rozważysz wyplucie go, a później omówimy, dlaczego powinieneś.

Dlaczego moja butelka na wodę pachnie jak pleśń: przewodnik usuwania

Chociaż istnieją pleśnie, których toksyczność nie jest śmiertelna po spożyciu, zalecamy trzymanie się od nich jak najdalej. Konieczne jest utrzymywanie miejsca w czystości, zwłaszcza sztućców i innych rzeczy związanych z jedzeniem, ponieważ pleśń i pleśń są zbyt nieustępliwe w znajdowaniu nowych miejsc, aby przetrwać.

Jak usunąć zapach pleśni z butelki z wodą

Jak już wspomnieliśmy, zapach stęchlizny z pewnością potwierdzi, że mieszka tam coś zatęchłego. Ponieważ butelki na wodę są jednocześnie długie i wąskie, ich regularne czyszczenie może być trudne i trudne.

Jeśli chcesz pozbyć się tak okropnego zapachu, oto co musisz zrobić:

Krok 1. Zbierz trochę narzędzi do czyszczenia

Na początek musisz zebrać wszystkie rzeczy potrzebne do dokładnego czyszczenia. Większość z nich powinna znaleźć się w domu, więc nie ma potrzeby biegać do sklepu.

Będziesz potrzebować:

  • Biały ocet
  • Szczotka do butelek
  • szczoteczka do zębów
  • Gąbka
  • Płyn do mycia naczyń
  • Ciepła woda

Po zebraniu wszystkich wymienionych przedmiotów, opróżnij butelkę z wodą do zlewu.

Krok 2. Wlej ocet do butelki

Po opróżnieniu butelki odstaw ją do góry nogami, aby większość wody wypłynęła. Pozwoli to, aby roztwór czyszczący (ocet) dotknął wszystkich wewnętrznych powierzchni butelki i zabił wszystkie grzyby powodujące gromadzenie się pleśni.

Odczekaj około 10-15 minut, a następnie wlej do butelki co najmniej 3 łyżki białego/klarownego octu. Energicznie wstrząśnij butelką, a następnie weź środek do czyszczenia butelek i dokładnie wyczyść jego wnętrze.

Upewnij się, że wielokrotnie sięgasz szczoteczką do dna butelki, ponieważ jest to najdalsza część, do której nie dotknąłbyś podczas codziennego czyszczenia. Ponieważ można go zaniedbać, dno butelki, zwłaszcza gdy są zakrzywione, jest najbardziej podatne na gromadzenie się brudu, grzybów i bakterii.

Po szczotce wlej trochę ciepłej wody do butelki, aż będzie do połowy pełna, a następnie ponownie wstrząśnij.

Krok 3. Opróżnij butelkę, wypłucz, a następnie umyj

Po wstrząśnięciu ponownie wylej zawartość butelki z wodą do odpływu.

Pamiętaj, że chociaż możesz użyć wybielacza do zabijania pleśni i pleśni, może to stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeśli nie możesz go wystarczająco dobrze spłukać.

Teraz, gdy butelka jest pusta, przepłucz ją dwukrotnie wodą z kranu, a następnie wlej do niej trochę płynu do mycia naczyń i ponownie wyczyść środkiem do czyszczenia butelek. To usunie wszelkie pozostałości pleśni i grzybów, a także pozbędzie się zapachu i smaku octu z butelki.

Użyj szczoteczki do zębów, aby wyczyścić otwór w butelce, zwłaszcza w miejscach, w których zatrzaskuje się pokrywka. Nie zapomnij również umyć zewnętrznej strony butelki mydłem do naczyń i gąbką.

Krok 4. Wypłucz i dokładnie wysusz butelkę z wodą

Po mydle wypłucz butelkę z wodą od wewnątrz i na zewnątrz czystą wodą z kranu co najmniej trzy razy. Napełnij go wodą i energicznie potrząśnij, aby usunąć wszystko, co utknęło na wewnętrznych ścianach.

Wypłucz butelkę, aż znikną bąbelki, a po wstrząśnięciu woda będzie czysta. Możesz też sprawdzić, czy jest gotowy, powąchając.

Następnie wysusz butelkę na powietrzu. Upewnij się, że całkowicie wyschło wewnątrz i na zewnątrz przed ponownym użyciem.

Czy pleśń w butelce z wodą jest niebezpieczna?

Większość pleśni nie jest na tyle niebezpieczna, aby po spożyciu niewielkiej ilości wysłać cię do grobu. Nie oznacza to jednak, że można po prostu zignorować jakąkolwiek pleśń w jedzeniu lub w tym przypadku pić.

Problem z pleśnią polega na tym, że kiedy jesteś uczulony i wyjątkowo wrażliwy na nie, najprawdopodobniej trafisz do szpitala po wypiciu z zamieszkałej przez nią butelki. Chociaż zwykle jest to w porządku w przypadku niewielkich ilości, pewne poziomy spożycia mogą powodować reperkusje, takie jak nudności i biegunka.

Jeśli zapach pleśni jest w całym mieszkaniu, oto artykuł o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni w mieszkaniu.

Jak często należy myć butelkę z wodą?

Najlepiej byłoby codziennie myć butelkę z wodą, zwłaszcza gdy codziennie nosisz ją przy sobie. Jeśli jednak Twoja butelka była przechowywana przez jakiś czas i zamierzasz jej użyć, postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami dotyczącymi czyszczenia.

Pleśń może gromadzić się w butelce z powodu śliny, potu i innych rzeczy, które utknęły w środku, gdy nie będziesz ich szczotkować. Nawet bez użycia octu należy codziennie myć butelkę mydłem i wodą.

Oto artykuł o tym, jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni.

Wniosek

Teraz, gdy ujawniono przyczynę pytania „dlaczego moja butelka z wodą pachnie jak pleśń”, łatwiej będzie Ci ją usunąć i zapobiec jej nawrotom. Jeśli chodzi o przybory kuchenne, powinieneś skorzystać z braku pleśni.