Dlaczego mój podgrzewacz wody syczy? 4 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, dlaczego mój podgrzewacz wody syczy? Cóż, nie zastanawiaj się więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby ci pomóc. Wysokie temperatury, gromadzenie się osadów, wycieki wewnętrzne w zbiorniku i kondensacja to najczęstsze przyczyny syczenia podgrzewacza wody.

Hałas z podgrzewacza wody w zbiorniku nie jest po prostu drobną niedogodnością. Syczenie to znak, że jest problem z podgrzewaczem wody, który należy naprawić, zanim stanie się znacznie ważniejszym, być może droższym — problemem.

Dlaczego mój podgrzewacz wody syczy? 4 zaskakujące powody!

Aby uniknąć syczenia i zapobiec uszkodzeniom podgrzewacza wody lub zniszczeniu zasobu przez wodę, należy jak najszybciej naprawić ewentualny problem. Większość z tych problemów jest niewielka i nie może być powodem do niepokoju. Następnie przyjrzymy się każdej sprawie bardziej szczegółowo, pozwalając Ci zrozumieć, czy powinieneś być zaniepokojony i czy powinieneś szukać pomocy eksperta. Przyjrzyjmy się dokładnie, dlaczego mój podgrzewacz wody syczy!

Przyczyny syczenia podgrzewacza wody?

Czy słyszysz syczący dźwięk dochodzący z podgrzewacza wody? Teraz pozwól mi cię pocieszyć. Istnieją powody, dla których syczenie podgrzewacza wody jest w porządku lub wymaga jedynie drobnej naprawy. Przejdziemy przez wszystkie możliwe przyczyny, dlaczego mój podgrzewacz wody syczy, abyś mógł dowiedzieć się, czy działa prawidłowo, czy też należy go naprawić.

#1. Kondensacja

Kiedy kondensacja wchodzi w kontakt z nagrzanymi przedmiotami, powoduje ich kondensację. Podczas uzupełniania podgrzewacze wody w cylindrach często generują syczące dźwięki. Jeśli syczące dźwięki z podgrzewacza wody pojawiają się tuż po takich czynnościach, jak długi gorący prysznic, najprawdopodobniej sprzęt działa poprawnie. Można to racjonalnie wytłumaczyć. Pojemnik zaczyna się opróżniać w miarę wykorzystywania nadmiaru ciepła. Do jego uzupełnienia używana jest zimna woda. Kiedy korzystasz ze zmywarki lub kąpiesz się, od razu pobierasz dużą ilość gorącej wody z cylindra. Aby go uzupełnić, wlewa się do niego znaczną ilość chłodnej wody. W podgrzewanym zbiorniku niespodziewanie znajduje się garść lodowatej wody, co powoduje kondensację tylko na zewnętrznej części.

Gdy wilgoć ta zetknie się z podgrzewanym zbiornikiem, powstaje syczący dźwięk. Dźwięk staje się bardziej intensywny wraz z kondensacją. Jeśli więc słyszysz takie dźwięki tuż po dużym spożyciu gorącej wody, najprawdopodobniej jest to kondensacja. Należy pamiętać, że w niektórych okolicznościach jest bardziej prawdopodobne, że doprowadzą do zwiększonej kondensacji, a w rezultacie do zwiększonego syczenia. Pierwsza to sytuacja, gdy Twój podgrzewacz wody jest niewystarczający dla Twoich potrzeb. Jeśli masz dużo dzieci i używasz dużo ciepłej wody, będziesz musiał mieć system ciepłej wody, aby nadążyć za swoimi potrzebami. Po drugie, za każdym razem, gdy zbiornik podgrzewacza wody zostanie uzupełniony lodowatą wodą, syczenie może się nasilać.

#2. Wycieki lub pęknięcia w zbiorniku

Jeśli zauważysz pęknięcia lub wyciek w zbiorniku podgrzewacza wody, usłyszysz syczący dźwięk. Woda przepływałaby przez cały proces ogrzewania i uderzała w gorące ściany w przypadku przecieku, powodując syczący dźwięk. Wycieki z instalacji ciepłej wody mogą pojawić się na kilka sposobów. Po pierwsze, może to być spowodowane nieszczelnym zaworem, który należy dokręcić. Często jednak winny jest zardzewiały zbiornik. W takim przypadku zbiornik ciepłej wody musi zostać radykalnie zmieniony.

Jeśli zauważysz syczący dźwięk, ale nie zużyłeś dużo ciepłej wody, prawdopodobnie w twoim zbiorniku jest gdzieś niewielki wyciek. Duże kałuże wody tworzące się pod zbiornikiem sygnalizują nieszczelność, którą należy jak najszybciej usunąć, zanim pęknięcie pogorszy się i spowoduje szkody budowlane. Czekając na pomoc, odetnij dopływ wody do grzejnika i ustaw termostat w trybie wyłączenia lub czuwania. Sprawdź szczelność dopiero po spuszczeniu całej gorącej wody z podgrzewacza wody. Gdy zauważysz, że zbiornik na wodę przecieka, zatrudnij fachowców. Nieszczelny podgrzewacz wody można naprawić; jedynym rozwiązaniem jest wymiana kompletnego podgrzewacza wody. Oto jak naprawić gazowy podgrzewacz wody.

#3. Poziom temperatury

Wreszcie, zamiast grzałki, syczący dźwięk może pochodzić z regulatora ciśnienia i temperatury na grzałce wody. W takiej sytuacji woda wypływająca z zasobnika ciepłej wody może być nadmiernie gorąca. Regulator ciśnienia i temperatury to element zabezpieczający, który pozwala zarządzać temperaturą podgrzewacza wody. Jeśli woda w zbiorniku nagrzeje się, powinna się ona rozszerzyć, aby uwolnić część ciśnienia i zapobiec rozerwaniu zbiornika. Gdy ciśnienie jest zmniejszane, pojawia się syczący dźwięk.

Aby zmniejszyć ten problem, musisz zmienić ustawienia podgrzewacza wody. Dzięki temu w zbiorniku będzie mniejsze ciśnienie, a regulator będzie musiał słabiej pracować. Ilekroć temperatura wody jest regulowana na 140 stopni lub więcej, syczenie z zaworów jest zwykle problemem. Oczekuje się, że obniżenie tego poziomu do 120 stopni Fahrenheita znacząco wpłynie na działanie podgrzewacza wody w przyjemniejszej temperaturze.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy zrozumiecie, dlaczego mój podgrzewacz wody syczy. Powyżej omówiliśmy wszystkie możliwe przyczyny i sposoby ich naprawy, po prostu je uważnie przeczytaj. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Dowiedz się również, dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza i oczekiwaną żywotność twojego podgrzewacza ciepłej wody.