Dlaczego mój podgrzewacz torpedowy ciągle się wyłącza? 5 prostych kroków, aby poznać problem!

Dlaczego mój podgrzewacz torped ciągle się wyłącza? Dzieje się tak z powodu nieszczelności, złego wirnika i niewłaściwych ustawień ciśnienia, które mogą spowodować jego awarię.

Co więcej, niskiej jakości nafta pozostawia ogromne szczątki piasku, które zatykają otwory, wpływając później na podgrzewacz torped.

Dlaczego mój podgrzewacz torpedowy ciągle się wyłącza? 5 prostych kroków

Dodatkowym problemem jest to, że używanie urządzenia z długim przedłużaczem powoduje niskie natężenie prądu w grzałce, która nie działa prawidłowo. A gdy rozwiążesz problem, zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie, aby uniknąć eksplozji lub pożaru, ponieważ jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Zrozumienie podgrzewacza torped

Nagrzewnica torpedowa to przenośna nagrzewnica z wymuszonym obiegiem powietrza wykorzystująca wentylator do wciągania powietrza w długie rurki, podobnie jak silnik odrzutowy. Wykorzystuje szereg paliw, takich jak propan i nafta. Niezbędna jest regularna konserwacja urządzenia, aby zapewnić jego wyraźne spalanie i sprawne działanie. Postępuj zgodnie z sugestiami producenta, głównie w przypadku problemów z grzałką, aby łatwo je rozwiązać i później je naprawić.

Dlaczego Twój podgrzewacz torped ciągle się wyłącza?

Rozwiąż problemy, ale najpierw zrozum, jak działa urządzenie, ponieważ obsługa jest bardzo prosta, podobnie jak w przypadku innych podgrzewaczy torped. Ale z drugiej strony różne rodzaje paliwa wykorzystują wiele metod, podczas gdy nafta i propan są najczęstszymi paliwami stosowanymi w podgrzewaczu torped. Ale bez względu na to, jakie paliwo wykorzystuje ogrzewacz torped, które pozostawia ogrzane powietrze, nadal ma wiele wspólnych elementów, ponieważ są to jedne z podstawowych elementów ogrzewacza torped:

#1. Zapalnik

Grzejnik elektryczny nie wymaga zapalnika, ale grzejnik torpedowy spala propan lub naftę, ale wymaga źródła zapłonu jako paliwa. Źródłem zapłonu może być zapłonnik z gorącą powierzchnią, zapłonnik elektroniczny i lampka kontrolna.

#2. Wentylator i silnik

Większość nagrzewnic torpedowych jest wyposażona w wentylator i silnik do efektywnego przemieszczania powietrza w nagrzewnicy. Silnik popycha wentylator, który wykorzystuje moc oferowaną przez połączenie elektryczne.

#3. Element grzewczy

Element grzewczy to wyczyn w prawie każdym podgrzewaczu torpedowym; propanowy podgrzewacz torped ma dyszę wtryskującą propan do strumienia powietrza, podczas gdy podgrzewacz nafty wykorzystuje podgrzewacz wstępny i knot, który gazuje naftę, aby się paliła. Ponadto elektryczny podgrzewacz torped posiada elementy podgrzewające powietrze podczas jego przelotu. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o działaniu elementu grzejnego.

#4. Systemy bezpieczeństwa i sterowania

W ogrzewaczu torpedowym dostępne są systemy bezpieczeństwa i sterowania z czujnikami przechyłu, czujnikami przegrzania i termostatami, które chronią typ ogrzewacza przed niebezpieczną obsługą. Pamiętaj, że wszelkie części podgrzewacza torped działają nieprawidłowo i popchnij awarię podgrzewacza, aby go uruchomić i wyłączyć. W momencie, gdy urządzenie wyłącza się lub działa kilka minut po uruchomieniu, wykonaj kilka kroków, aby rozwiązać problem.

Kroki, aby dowiedzieć się, dlaczego mój podgrzewacz torpedowy ciągle się wyłącza

Pracuj systematycznie, aby przebrnąć przez te problemy. W ten sposób podgrzewacz torped będzie działał ponownie, więc postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem, aby rozwiązać problem z podgrzewaczem torped.

Krok 1. Jak zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie

Pracuj bezpiecznie przed rozwiązywaniem problemów z podgrzewaczem torped i najpierw odłącz urządzenie od gniazdek elektrycznych, szczególnie jeśli spodziewasz się trzymać osłony z dala i zaprezentować wewnętrzne części podgrzewacza. Odłącz lub wyłącz źródło paliwa, jeśli urządzenie działa na propan lub naftę i nigdy nie myśl o serwisowaniu grzejnika z aktywnym źródłem energii, w przeciwnym razie dojdzie do wybuchu lub pożaru.

Krok 2. Sprawdzanie serwisu elektrycznego

Zapewnij podgrzewaczowi torped energię elektryczną potrzebną do prawidłowej pracy, a większość tych podgrzewaczy korzysta z sieci elektrycznej 120 V i 60 MZ. Zapotrzebowanie grzejnika na prąd może różnić się wielkością. Jednym z powszechnych problemów związanych z używaniem podgrzewacza torped jest długi przedłużacz, ponieważ rezystancja przedłużacza może powodować, że grzałka o niskim natężeniu prądu nie działa prawidłowo. Dlatego użyj odpowiedniego przedłużacza i upewnij się, że usługa elektryczna uruchomi grzejnik, aby dostarczyć potrzebne zasilanie i sprawdź przewód grzejnika, upewniając się, że nie jest uszkodzony.

Krok 3. Sprawdzanie paliwa

Napełnij podgrzewacz naftą i używaj tylko niskiej jakości. Nafta niskiej jakości pozostawia ogromne ilości zanieczyszczeń i zatyka otwory, więc sprawdź jego zbiornik na naftę, zwłaszcza jeśli urządzenie było już przechowywane przez długie miesiące. Sprawdź poziom propanu i inne części, takie jak zawór butli z propanem, zespół regulatora, złączki i wąż tłoczny. Jest to jeden ze sposobów na uniknięcie pytania, dlaczego mój podgrzewacz torped ciągle się wyłącza?

Krok 4. Sprawdzanie kryz i pompy powietrza

Podgrzewacz nafty opiera się na pompie powietrza, która wciąga paliwo do zbiornika i wtryskuje je bezpośrednio do komory zapłonowej. Awaria podgrzewacza torped jest spowodowana wyciekami, niewłaściwymi ustawieniami ciśnienia i uszkodzonym wirnikiem. Dlatego postępuj zgodnie z zaleceniami dotyczącymi konserwacji i napraw pompę powietrza, jeśli nie działa prawidłowo.

Krok 5. Widoczność układu zapłonowego lub lampki kontrolnej

Podgrzewacze torpedowe na propan lub starsze nafty mają lampkę kontrolną, która zapala paliwo. Upewnij się, że lampka kontrolna jest widoczna obok otworu układu dostarczania paliwa, czy płomień ma stały niebieski kolor z żółtą końcówką. Niemniej jednak termopara jest okropna, jeśli lampka kontrolna nie świeci się w sposób ciągły, więc wymień termoparę na właściwy element i spróbuj ponownie.

To okładka!

Teraz poznajesz dokładne wyjaśnienie pytania, dlaczego mój podgrzewacz torped ciągle się wyłącza? Jest to związane z kilkoma problemami, takimi jak nieprawidłowe ustawienia ciśnienia, zły wirnik i wycieki, więc wykonaj niezbędne kroki, aby natychmiast rozwiązać problem. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak uruchomić podgrzewacz nafty i jak zapalić podgrzewacz nafty.