Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle gaśnie? 5 zaskakujących powodów!

Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się gaśnie? Zbadaj to sam, a potwierdzisz, że dzieje się tak dlatego, że woda się gotuje, a część urządzenia lub coś z nim połączonego jest zepsute.

Ale w gazowym podgrzewaczu wody jest to spowodowane problemami z dopływem gazu, termoparą i lampką kontrolną. Podgrzewacz wody podgrzewa wodę w optymalnej temperaturze zasobnika.

Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle gaśnie? 5 zaskakujących powodów!

Dzięki temu jest on również łatwo używany lub typu grzejnika na żądanie. Dzieje się tak tylko dlatego, że zapala się lampka kontrolna, aby utrzymać ciepło elementów grzejnych. Pilot, który nadal gaśnie, powoduje, że palnik się nie włącza. Woda nie nagrzewa się prawidłowo, co sprawia, że ​​rozwiązywanie problemów jest niezbędne do konserwacji podgrzewacza wody. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego podgrzewacz ciepłej wody ciągle gaśnie?

Dlaczego więc mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza? Oto powody, dla których gorąca woda ciągle gaśnie:

#1. Słabe elektryczne

Żadna lampka kontrolna ani dopływ gazu nie będą musiały martwić się o jednostkę elektryczną. Niemniej jednak istnieją słabe typy elementów elektrycznych, które mogą się później zużyć. Jednym z powodów jest to, że nie włącza się prawidłowo, aby podgrzać wodę lub podłączasz go do prądu. Następnie ma wyłącznik pod napięciem bez powodu, dla którego urządzenie nie działa. Problem tkwi w grzałce lub termostacie, który sprawdza tester elektryczny. Grzejnik objęty gwarancją wymaga czyjejś pomocy, ponieważ najlepiej naprawić go jak najszybciej, zwłaszcza jeśli nie jest objęty umową.

Wymień nagrzewnicę lub termostat na własną rękę, jeśli chcesz wymienić te części. Inną wskazówką jest to, że element podgrzewacza wody wyłącza się, jeśli spowoduje wyłączenie wyłącznika, ponieważ dzieje się tak, gdy urządzenie próbuje podgrzać wodę. Jeśli wyłącznik zadziała ponownie, musisz skontaktować się ze specjalistą; to powinna być twoja decyzja, jeśli nie masz doświadczenia w pracach elektrycznych. Dodatkowo musisz wiedzieć o lokalizacji i naprawie elementu zwierającego.

#2. Słaba termopara

Woda ma termoparę jako podstawowy element obok lampki kontrolnej. Ten element wykrywa światło w lampce kontrolnej, ponieważ generuje prąd w zależności od dostępności ciepła. Termopara zakłada, że ​​pilot jest wyłączony, odcinając dopływ gazu do palnika. Sprawdź, czy płomień lampki kontrolnej jest wystarczająco wysoki, aby sięgać i dotykać termopary. Dlatego wyczyść powierzchnię termopary, gdy zauważysz, że jest brudna. Gromadzi ten sam brud i sadzę, co końcówka w świetle pilota. Przetestuj połączenia urządzenia, jeśli uważasz, że to nie rozwiąże problemu. Użyj testera cyfrowego, aby termopara przekazywała prąd i wymieniała go w razie potrzeby.

#3. Niewystarczający płomień i nieczyste światło pilotujące

Zabrudzona lampka kontrolna powoduje, że podgrzewacz wody nie pozostaje taki sam, przy niewystarczającym przepływie gazu w pilocie, który nie świeci. Końcówka pilota jest zbyt zabrudzona gazem, więc płomień całkowicie gaśnie. Wyczyść końcówkę pilota za pomocą szczoteczki do zębów, aby usunąć nagromadzony brud i starą sadzę. Sprawdź regulację w pokrętle lampki kontrolnej, aby dostosować wielkość płomienia w pilocie.

#4. Wrząca woda

Gazowy podgrzewacz wody ciągle się gaśnie, ponieważ woda się gotuje. Możesz mieć podkręcony podgrzewacz wody, ale jest niesamowicie wysoki. Podgrzewacz wody ma wyłącznik bezpieczeństwa, który uruchamia się, gdy woda utrzymuje się do temperatury 180 stopni. Więc zmniejsz temperaturę, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

#5. Więcej problemów elektrycznych

Coś, co łączy się z elektrycznym podgrzewaczem wody, pękło. Powoduje wyłączenie podgrzewacza wody. Problem dotyczy wężownicy grzejnej, termometru, termostatu i innych części systemu. Wtedy musisz zatrudnić hydraulika, który wszystko załatwi. Nigdy nie pozwól, aby problem lub uszkodzenie grzejnika i reszty domu.

Oznaki, że podgrzewacz wody będzie nadal gasł

Poniżej znajdują się znaki, które mogą powiedzieć, czy nadszedł czas, aby wymienić posiadany podgrzewacz wody.

#1. Wiek

Pamiętaj o wieku urządzenia. Pamiętaj, że żadne urządzenie nie zostanie na zawsze. Większość wymaga wymiany po dziesięciu latach. Ale potem zwróć uwagę na podgrzewacz wody i jego wiek. W ten sposób przygotujesz się, czy nadszedł czas, aby go wymienić.

#2. Hałas

Hałas dochodzący częściej z szafy użytkowej to jedna rzecz, która już ci przeszkadza. Brzęk, dudnienie i walenie często przypominają wiek w podgrzewaczu wody. Osad gromadzi się i twardnieje w zbiorniku na wodę. Powoduje hałas, który nie pozwoli Ci zasnąć przez całą noc.

#3. Nie działa jak wcześniej

Uczucie, że zawsze robi się zimniej, gdy idziesz pod każdym prysznicem, oznacza, że ​​gorąca woda jest na dobrej drodze do wyjścia. To samo dotyczy sytuacji, gdy trzeba codziennie przekręcać pokrętło jeszcze wyżej, aby uzyskać tę samą ilość ciepła. Stary podgrzewacz wody może ciężko pracować, aby spełnić Twoje potrzeby. Rzecz w tym, że nie jest tak młoda, jak była wcześniej. Sprawdź ustawienia temperatury swojego urządzenia przed zakupem. Możesz również przeczytać o tym, jak opróżnić podgrzewacz wody.

To okładka!

Teraz masz już wszystkie powody, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się gaśnie? Od Ciebie zależy, czy go wymienisz, czy naprawisz. Co więcej, wiedziałeś też o znakach, jeśli urządzenie miałoby zgasnąć. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić podgrzewacze wody i jak regulować temperaturę na podgrzewaczu wody.